Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Kiedy humor ci się zj*bie wsiądź na motor będziesz w niebie"

Forum » Turystyka » Wspólne jazdy motocykli z okolic Rawicza

Motocykle
Cichy / Krzychu
Postów: 148
Skąd: Wąsosz
Wysłana - 25 marca 2014 o 23:07


dobra ja zmykam o 4:00 wstaje bo idę moto robić :) Pozdrawiam Lwg
Patryk jak będziesz jechał w stronę światła tylko w duł nie patrz , :):) fragment że schreka

Lwg
Motocykle
Patryk
Postów: 56
Skąd: Świdnica
Wysłana - 25 marca 2014 o 23:10


ok pozdrawiam też zapraszam na kawe jak zrobisz moto :)
Motocykle
Tomek
Postów: 32
Skąd: Rawicz
Wysłana - 31 marca 2014 o 20:57


Witam i jak wycieczka sie udala czy nie wypalila ?
Motocykle
Cichy / Krzychu
Postów: 148
Skąd: Wąsosz
Wysłana - 31 marca 2014 o 21:01


Tomku ja nie niechałem ale z tego co się orjętuje to się udała :) wiec szerokości i śledź temat bo to twoja okolica też :)

Pozdrawiam Cichy LWG
Motocykle
Tomek
Postów: 32
Skąd: Rawicz
Wysłana - 31 marca 2014 o 21:18


No wiec wlasnie i moj pierwszy motor (nie liczac skuterxksow ) i moja pierwsza wyprawa .... szkoda moze nastepnym razem sie uda :-) leci ktos moze do krotoszyna na otwarcie sezonu? Tylko ze tu w kalendarzu jest 13 kwiecien otwarcie sezonu a jak przegladalem inne str z imprezkami to wyczytalem ze otwarcie w krotoszynie jest 26 go a 13 motokrew wiec niewiem , mowie to moje pierwsze zailnetesowanie wiec niewiem czy to jest to samo czy cos innego:-\ jak mozecie to poduczcie mnie trochu zebym w domu mogl zaswiecic wiedza :-P a i jeszcze jedno pytanko bym mial ale moze bedziecie sie smiac lub cos .... wiec niewiem czy pytac :-\ .... pozdro `Pal Gume A Nie Dusze`
Motocykle
fakir
Postów: 119
Skąd: Wrocław
Wysłana - 31 marca 2014 o 23:02


No więc o ile się dobrze orientuję, zamiast jednej wspólnej odbyły się 2 oddzielne wycieczki. Moja wycieczka się udała, ale z nieznanych mi powodów wzięly w niej udział tylko 2 osoby. Zrobiliśmy ok. 350 km wg planu z 24 marca, po pięknych drogach i bezdrożach pogranicza Dolnego Śląska i Wielkopolski :-)

(Krzychu, sorki, nie było czasu na odwiedziny, trzeba było zapylać szybko do domu)

Co się rozchodzi o przyszłość, to w w moim przypadku wycieczka jest co tydzień (w tym roku udało mi się już przejechać 4 tys. km na moto), o ile drogi nie oblodzone, wystarczy napisać na tym wątku albo priv, iżby ktoś chciał połączyć siły :-)

Właśnie mam nowy zaj...sty pomysł na ok. 7 godzin w siodle po ciekawych drogach i z niezapomnianymi widokami :-)

A na zloty mnie na razie nie ciągnie - wolę latać swobodnie :-)

Tomek, jak masz pytanka, to śmiało pytaj, tu same swojaki :-) A jak się wstydzisz mimo wszystko, to na priv...

Zmieniono: 31 mar 2014, 23:15
Motocykle
Tomek
Postów: 32
Skąd: Rawicz
Wysłana - 31 marca 2014 o 23:33


Chodzi mi o takie pytanie czy np leci pare maszyn niewiem 2 ,4 10 czy policja lubi je zatrzymac ? Bo wiecie o co mi sie rozchodzi , mam 22 lata i troche sie pospieszylem z kupnem moto :-) rozumiesz o co mi chodzi ? Nie mam prawka na motor tylko b i troche strach , a tak jak moze leci pare moto to tak wiecie troche razniej i moze mniejsze rezyko na kontrole przez wladze
Motocykle
Tomek
Postów: 32
Skąd: Rawicz
Wysłana - 31 marca 2014 o 23:39


Czy nie jestem sam z takim fantem ? :-) spowiadac mi sie tu szybciutko :-P
Motocykle
Cichy / Krzychu
Postów: 148
Skąd: Wąsosz
Wysłana - 31 marca 2014 o 23:43


Fakir nie gniewam się spoko jeszcze nie raz będzie okazja by polatać tylko niech dokończę moją budowę :) poza tym imponujący już masz przebieg km. :) aby tak dalej :)

Tomku ja miałem przerwę parę lat i teraz buduję moto i wsiadam w siodło , fruwam na moto od 95 roku z małymi przerwami i na początku też nie miałem prawka choć to było pierwsze jakie zrobiłem i jak jechaliśmy w kilku to raczej nie zatrzymywała policja , :) no ale to było parę lat temu no i trochę inne czasy , jak teraz to nikt ci nie da gwarancji ale są większe szanse że przejedziesz bezpiecznie w tłumie :):)
Pozdrawiam :)
Ps pochwal się co kupiłeś :)
Motocykle
Tomek
Postów: 32
Skąd: Rawicz
Wysłana - 31 marca 2014 o 23:57


No wiec wlasnie..... dlatego chcialbym pojezdzic z kims, w pare moto wiadomo 1,4,10 razy sie uda ze mnie, nas nie zatrzymia ale wiadomo wszystko do czasu , nie mowie ze nie smigam ale to wiesz 10 kilometrow w te i nazat i dlatego chcialbym sie wybrac w dalsza wyprawe niewiem 100 i nawet wiecej kilometrow ale z kims moja maszyna to cbr 600 f2 :-) a tak na marginesie jak bym jechal przepisowo niewiem w miscie te 60 po za miastem tam gdzie watpie ze moga stac to wiadomo:-) ale np jechel bym przepisowo to co mi zrobia wladze? Jak bym nie patrzyl na znaki tu 60 ja 130 to wiadomo ze zong ale tak spokojnie bym jechal i tu lizak wiec co mi zrobia? Pozdrawiam
Motocykle
Tomek
Postów: 32
Skąd: Rawicz
Wysłana - 31 marca 2014 o 23:59


Fakir a wycieczki to wciaz te same trasy czy dzis na wschod za tydzien na zachod?
Motocykle
Patryk
Postów: 56
Skąd: Świdnica
Wysłana - 1 kwietnia 2014 o 4:05


Tomek jak masz ochotę posmigać w grupie daj znać zorganizujemy cosik i polatamy :)
Motocykle
turmen
Postów: 24
Skąd: Legnica
Wysłana - 1 kwietnia 2014 o 7:56


witam.tomek jak masz prawko na B to jak policaje cię już zatrzymają to mandat 300zł jak nie masz na B to 500zł problemy sie dopiero pojawiają jak dojdzie do kolizji...w grupie masz duże szanse że przelecisz bez kontroli...i tak jak Patyk napisał masz chęć w grupie polatać daj znać to się coś zorganizuje...
Motocykle
fakir
Postów: 119
Skąd: Wrocław
Wysłana - 1 kwietnia 2014 o 9:55


Jeśli chodzi o policję, to mam taką oto obserwację, że im bardziej główna droga się jedzie, tym większe prawdopodobieństwo natknięcia się na stróżów prawa, czyli najbezpieczniej byłoby jeździć bocznymi. Ale boczne mają to do siebie, że ich stan nawierzchni bywa różny. Najczęściej policję spotkasz na krajówkach, paradoksalnie na wojewódzkich spotykałem ich rzadziej niż na gminnych. Niektórzy nie używają suszarek tylko zatrzymują losowo do kontroli dokumentów, ale to rzadkość. Tak samo rzadko robią pomiar poza obszarem zabudowanym, więc jeżdżac przepisowo przez wioski masz w sumie małe ryzyko. Co do grup to nie wiem.

A w temacie wycieczek, to raczej staram się nie powtarzać, typowo planuję coś na jeden dzień, 300 - 400 km, żeby się za szybko nie skończyło.
Motocykle
Tomek
Postów: 32
Skąd: Rawicz
Wysłana - 1 kwietnia 2014 o 23:07


Aha dzieki chlopaki wiec jak bedziecie mieli w planach jakis wypad to piszcie:-) moze juz na weekend bede gotowy z moto bo ostatnio brak czasu zeby nawet isc zaplacic oc bo wyszlo w tym tyg ... niestety brak czasu... nie obiecuje ale moze cos wykabinuje do weekendu:-)
Pozdrawiam:-)
Motocykle
Tomek
Postów: 32
Skąd: Rawicz
Wysłana - 1 kwietnia 2014 o 23:10


Turmen a takie pytanko jeszcze no to mandat 300 i co ? Jakies punkty i laweta ? Czy mandat i szerokosci :-P
Motocykle
Cichy / Krzychu
Postów: 148
Skąd: Wąsosz
Wysłana - 2 kwietnia 2014 o 6:59


Tomku jak cie zwiną i zapłacisz bo nie masz prawka nie wolno ci dalej jechać wtedy telefon do przyjaciela który teoretycznie pojedzie dalej motocyklem , i po sprawie by uniknąć kosztów ,masz takie prawo by kto inny dalej pojechał , pamiętaj tylko by była maszyna ubezpieczona i z przeglądem bo wtedy są większe koszty i problemy
Pozdrawiam :)
Motocykle
fakir
Postów: 119
Skąd: Wrocław
Wysłana - 2 kwietnia 2014 o 9:46


Tomek, jak nie masz A2, to będziesz musiał jeszcze 2 lata tak jeździć - to długo. Jest przepis, że funkcjonariuszy, między innymi straży pożarnej, nie obowiązuje ograniczenie wiekowe. Ciekawe czy ten przepis dotyczy też ochotniczej straży pożarnej ? Bo może wystarczyłoby wstąpić do lokalnej OSP i już robić A ?...
Motocykle
Tomek
Postów: 32
Skąd: Rawicz
Wysłana - 2 kwietnia 2014 o 18:20


Chlopaki!! :-) jest nadzieja.... jesli nie mam prawka A,A1 czy A2 jest opcja jak to zrobic:-) wyczytalem wlasnie zeby poruszac sie motocyklem powyzej 35 kw , wystarczy wstapic do wojska, policji, strazy pozarnej itd jak sie wstapi to mozna robic od razu na A nie trzeba a1 ani a2 :-) mam paru znajomych w strazy pozarnej moze da rade zalatwic swistek ze jestem w strazy :-) nie trzeba miec ukonczone 24 zeby robic A :-) :-) wiec jest nadzieja:-) trzeba troche pojezdzic podzwonic i zobaczymy co z tego bedze. :-D musze znalesc jeszcze nr do osrodka szklenia kierowcow i zapytac dokladnie... w sumie jestem w strazy (osp) ale w naszej wsi , tylko niewiem czy taka moze byc czy to musi byc jakas powazna straz.... jesli wystarczy to przeba isc do soltysa z % zeby dobrze mim tam wypisal :-) :-) wzorowe zachowanie itd :-) hehe:-)
Motocykle
Tomek
Postów: 32
Skąd: Rawicz
Wysłana - 2 kwietnia 2014 o 18:22


Sory fakir ze zignorowalem twoja wypowiedz:-) teraz tak czytam i widze ze o tym pisales:-) :-) to jak jestem u nas we wsi w strazy to takie cos moze byc?

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Wypożyczenie samochodu Gliwice/Katowice
Sachsenring MotoGP 2016
Trasy Czechy

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu