Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Kupię motór i dwa kaski będe na nim woził laski"

Forum » Turystyka » Trasy Czechy

Przewiń na dół
Motocykle
ROBERTO
Postów: 15
Skąd: Polkowice
Wysłana - 7 czerwca 2016 o 17:18


Witam wszystkich.
Dla tych ,którzy chcą wyskoczyć na jednodniowy wypad aby pojeżdzić i podziwiać fajne widoki proponuję pierwszą trasę po Czechach.
Trasa liczy około 400 kilometrów,a czas przejazdu w zależności od stylu jazdy,mi ona zajęła cały dzień,tj wyjazd 8.30 powrót 18.30, z przystankami na podziwianie widoków i objad. A oto trasa,podzielona na dwie części
[img]https://goo.gl/maps/fNtYQFqzBMA2[/img]
[img]https://goo.gl/maps/r2xZAVmPhqJ2[/img]

Jakość dróg oceniam na dobrą.Nie polecam jednak jechać z Gryfowa Śląskiego na Nove Mesto drogą 360 ,ponieważ za Złotym Potokiem są same dziury i wyboje. Odcinek Polkowice-Bolesławiec to trasa szybka,z dobrym asfaltem wśród lasów i pól.Dość uczęszczana. Potem Bolesławiec-Nove Mesto przez Gryfów Śląski,zmienna z dobrym asfaltem. No i trasa Czeska...Od Nove Mesto ,przez Hejnice,Korenov,Rokytnice Nad Jizerou,Vitkowice,,Vysoke Nad Jizerou,czekają dobry asfalt,kręte drogi,i fajne widoki.
Między Nove Mesto a Hejnice możecie zatrzymać się i zagrać o duszę z diabłem

http://images.tinypic.pl/i/00793/k9uac302jv44.jpg

PO krótkiej wizycie u czarta możecie popędzić w stronę Korenova,drogą 290 z gładkim asfaltem i zatrzymać się przy zbiorniku wodnym Sous [jest to zbiornik zaopatrujący w wodę pitną Jablonec i
okolice].
http://pics.tinypic.pl/i/00793/yhnao8p5olv4.jpg

Na tym odcinku trzeba uważać na rowerzystów i rolkarzy. Gdy już dojedziecie do Korenova i udacie się w stronę Rokytnice Nad Jizerou to od tego momentu do Vysoke Nad Jizerou macie do dyspozycji drogę krętą i fajne widoczki. Między Semili a Vysoke stoi wieżyczka widokowa z której podziwiać można okolicę,np panoramę Karkonoszy czy Jeśted obok Liberca. Wstęp 25ĆK.

http://files.tinypic.pl/i/00793/g9cut5h2hzh9.jpg

Trasa pomimo,że jednodniowa to bardzo fajna,szczrze polecam. Szerokiej drogi i LwG.
Motocykle
ROBERTO
Postów: 15
Skąd: Polkowice
Wysłana - 8 czerwca 2016 o 0:55


Motocykle
Cichy / Krzychu
Postów: 148
Skąd: Wąsosz
Wysłana - 11 czerwca 2016 o 23:16


Superowe fotki ROBERTO !!!! pozazdrościć trasy i pogody :) pozdrawiam
Brak zdjęcia
dudi
Postów: 98
Skąd: Polichno
Wysłana - 12 czerwca 2016 o 21:53


Pozazdrościć chęci i zapału, oraz tego czego brak nam, czyli chęci dzielenia się z innymi.
Jak już wiele razy pisałem mam dzieciaki w Plznie tym czeskim oczywiście, jeździłem tam na motocyklu chyba ze 6 razy. Najszybciej i naj nudniej oczywiście autostradą przez Olomunc -Brno -Praha- Plzeń.Naj nudniej ale naj szybciej i bez opłat za motocykl.
Motocykle
ROBERTO
Postów: 15
Skąd: Polkowice
Wysłana - 15 czerwca 2016 o 21:34


Dzięki Cichy/Krzychu. Niektóre zdjęcia udaje się zrobić przez przypadek,np te na których widać jakby z lasu podnosiły się chmury. W rzeczywistości zdjęcie było zrobione zaraz po deszczu,a dokładnie po ulewie,przed którą musiałem się chować. Ale taka pogoda zaskakuje wszystkich którzy jeżdzą motocyklem,ale jednak wolimy jak jest ciepło i świeci słońce .A trasy często wybieram na ostatnią chwilę,chociaż jak planuję dłuższy wyjazd to przeglądam gdzie będę jeżdził,pod kątem dróg,widoków i co można zobaczyć ciekawego. I czasami zaskakują mnie drogi i widoki,a wtedy korzystam i robię zdjęcia.

Motocykle
ROBERTO
Postów: 15
Skąd: Polkowice
Wysłana - 15 czerwca 2016 o 21:47


Dudi,myślę,że chęci do jeżdzenia na motocyklu mają na tym forum wszyscy,a i poza nim również. Ja mam z jeżdzenia wielką frajdę,czy to krótki czy dalszy wyjazd. I pomimo przejechaniu kilku kilometrów na motocyklu ciągle się uczę. A na Czechy zacząłem jeżdzić kiedy zjeżdziłem okolice Polkowic i Zielonej Góry. Jeżdziłem i zwiedziłem trochę Czeski Raj i Czeską Szwajcarię. Jak pisałem wcześniej opiszę ciekawe trasy i miejsca gdzie można zobaczyć fajne widoki. A jeśli chodzi o dzielenie się np,trasami czy informacjami wydaje mi się,że nie ma w tym nic szczególnego. Takie informacje przydadzą się wielu osobom,a i ja chętnie skorzystam jeśli ktoś opisze,chociaż pokrótce swoją przygodę.
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Wypożyczenie samochodu Gliwice/Katowice
Sachsenring MotoGP 2016
Chętnie poznam osoby do wspónych wypadów

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu