Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Stelaż, klatka i duża zębatka"

Forum » Dyskusje niekoniecznie motocyklowe » potrzebuję konsultacji w kwestii kupna nowego kasku

Przewiń na dół
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 6 września 2011 o 21:01


Siemka :) rok szkolny się zaczął i czasu coraz mniej, ale staram się zaglądać kiedy tylko mogę, mam nadzieję, że nie za rzadko :D Przechodząc do rzeczy: od poniedziałku wybieram się na kurs na prawko kat. A <jupi> a dosiadając komara uznałem, że lepszy kask niż "Tornado" mi nie potrzebny. No ale czas na zmiany. Potrzebny mi kask bezpieczny, wygodny w miarę tani i żebym mógł w nim zasiąść na wszelkim typie moto bez tzw. wiochy. Preferencje: czarny, z czarną szybką; budżet: ~300zł. Reasumując, jakie skorupy polecilibyście? :D
Brak zdjęcia
szwagier
Postów: 93
Wysłana - 7 września 2011 o 11:34


Bezpieczny i wygodny za 300 zł - dobry żart :D

Za 3 stówki to możesz sobie kupić "niemca" - ochroni Cię przed sraką mniejszego ptaka (i właściwie niczym innym)
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 7 września 2011 o 12:09


Potrzebny mi kask bezpieczny, wygodny w miarę tani

bezpieczny, wygodny .... to raczej budżet rzędu 1.500,00

żebym mógł w nim zasiąść na wszelkim typie moto bez tzw. wiochy.


pod tym kontem to nie będzie trudno ...
by nie było wiochy na przecinaku, to tylko i wyłącznie szczękowy.
NAXA, to chyba najpopularniejszy kask z tak zwanej niskiej półki (trzysta złociszy)i w miarę przyzwoity.
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 7 września 2011 o 15:17


biorąc sytuacje pod uwage która zdarzyła sie Wałęsie to wyobraź sobie Kubuśco by było z jego głowa gdyby miał sprzęt za 300zł , Kask ponoć go uratował bo miał dobry , i to nazywa sie dobry...nie mniej jednak te tańsze, nie jest powiedziane ze sa beznadziejne , ale na pewno trzeba trafic ......
Motocykle
spider
Postów: 152
Skąd: Głogów
Wysłana - 7 września 2011 o 16:18


kaski z LS2 sa tanie i jak na swoą niska cene, sa bardzo dobrej jakosci, maja swietne malowania. ale oczywiscie decyzja nalezy do ciebie.
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 7 września 2011 o 16:43


Moim zdaniem , kask jest jedna z tych rzeczy na której nie powinno się oszczędzać , tak jak na oponach .
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 7 września 2011 o 20:21


Wiem, że 300zł to żałośnie mało, jednakże czasem trafia się coś ciekawego, np:
http://allegro.pl/kask-agv-k-3-evil-roz-m-wys-0-zl…
http://allegro.pl/agv-k3-basic-mono-k-3-czarny-s-x… , a AGV to dobra firma z tego, co czytałem w motoświecie :) dodatkowo zainteresowały mnie jeszcze te dwa kaski w/w firmy nitro :)
http://allegro.pl/kask-nitro-992-ff-czarny-mat-roz…
http://allegro.pl/kask-integralny-nitro-solid-czar…

dodatkowo 15-centymetrowa warstwa włosów na głowie też swoje robi, hehe :D
Motocykle
Bazi
Postów: 392
Skąd: Godzikowice
Wysłana - 7 września 2011 o 20:49


AGV i Nitro robią porządne kaski. Bez przesady, z cenami rzędu 1000^up. Oczywiście różnice są ogromne ale to już dotyczy zazwyczaj wyciszenia kasku, wyprofilowania. I tak z doświadczenia wiem, że np. Shark S500 Air jest dużo lepszy od mojego AGV GP-1. Ale mój kosztował kiedyś 300 a tamten 600. Obczaj sobie jeszcze HJC.

Zmieniono: 7 wrz 2011, 20:56
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 8 września 2011 o 8:26


Bazi, nie można się z Tobą nie zgodzić :)
Kuba zastanów się jeszcze, czy chcesz integralny, czy nie lepiej szczękowy ...
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 8 września 2011 o 18:58


Ra, tylko integrale wchodzą w rachubę :) kolega ostatnio odbył stosunek z ptakiem łownym, tzn wyrżnął orła, na głupim simsonku przy jedynych 50km/h i skończyło się złamaniem szczeny bo miał szczękowca z otwartą "przyłbicą", osobiste doświadczenia w tym temacie też mam, ale może to przemilczę :) co sądzicie konkretnie o AGV w te śmieszne wzorki? warto za tą cenę?
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 8 września 2011 o 19:02


myślę, że jest ok ... :)
Co do kolegi, to musiał mieć niefortunny upadek.
z mojego doświadczenia .... groźnie wyglądający, w orzeszku ...
szczęka cała.
Może ja w czepku rodzona ;)
Motocykle
Bazi
Postów: 392
Skąd: Godzikowice
Wysłana - 8 września 2011 o 19:05


Myślę, ze jakościowo jak najbardziej. Nie mam nikogo kto miał wypadek w kasku AGV ale marka jest bardzo solidna i ma duży przekrój cenowo-jakościowy. Wkońcu sam Rossi jeździ w AGV:> Od razu mogę ci powiedzieć, że te z niższej cenowo półki są głośne, ale dobra kominiarka i będzie tak jak w Shoei'u^
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 8 września 2011 o 19:13


nie może być zbyt cicho bo mam iluś procentową utratę słuchu od słuchawek dousznych (wystrzegajcie się ich!) metal w połączeniu z nimi bardzo niekorzystnie oddziałuje na błony bębenkowe :| no więc w sobotę śmigam po tego AGVa :D dzięki za porady ;)
EDIT: Ra, kolega zarył w kierownicę podczas upadania

Zmieniono: 8 wrz 2011, 19:14
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 9 września 2011 o 6:49


Jak szukałem kasku to czytałem sporo opinii na ich temat , ale po rozmowie z kolesiem który miał dzwona i zarył głową w boczny słupek w samochodzie i nic mu sie nie stało , tylko poturbował sie , wtedy zdecydowałem sie kupic tego shoei-a XR-1000 diabolic , polecam go z czystym sumieniem , choć jest już nowsza wersja XR1100 ale opini na jego temat nie znam........
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 9 września 2011 o 9:36


ja pozwolę sobie .... http://omko.pl/artykul/149/kaski-co-warto-wiedziec
moze kogoś zainteresuje i komuś pomoże w wyborze.
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 9 września 2011 o 15:32


artykuł bomba :) początkującym zapewne się przyda :D pochwalę się tylko, że po kask jutro a na prawko w pon <jupi>
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Zakup porządnego zegarka
Rower jakie modele polecicie
Instalacja elektryczna

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu