Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jestem stary niedołężny, ale motor mam potężny"

Forum » Dyskusje niekoniecznie motocyklowe » Kluby motocyklowe

« poprzednia   1 2 3 4  następna »

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 29 kwietnia 2011 o 23:29


Coraz wiecej klubów powstaje w naszym kraju i są coraz liczniejsze, co skłania ludzi do tworzenia tego typu stowarzyszeń? Ja będąc wolnym jeźdźcem, nie moge tego zrozumieć i czasami mam wrażenie, że nie zrzeszonym kiedyś w ogóle zabronią jazdy, no bo przecież grupę lepiej się kontroluje i wpływa na jej zachowania. Czy w dzisiejszych czasach w zjednoczonej Europie potrzebna jest nam odrębność i jakakolwiek przynależność? Czy w tym nowym kołchozie, nie stać nas na własne zdanie i całkiem odrębne poglądy, niż kreują media? co o tym myslicie?

Zmieniono: 1 maj 2011, 17:45 przez: Ra
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 1 maja 2011 o 17:48


Tworzenie stowarzyszeń, czy też klubów, raczej nie ma na celu kontrolowania ludzi, a możliwość organizacji różnych imprez. Gdyby nie owe organizacje, nie byłoby: zlotów motocyklowych, motoserca i temu podobnych imprez.

Zmieniono: 1 maj 2011, 17:49
Brak zdjęcia
Bogda
Wysłana - 1 maja 2011 o 20:38


Ale myślę że przez to iż wolę sama jeździc bądź we dwoje nie jest objawem egoizmu ? :) Dobrze że są kluby i chwała im za ich działalność ale ja nie chce przynależeć do żadnego klubu .
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 2 maja 2011 o 13:19


Bogda, całe szczęscie, ze kluby nie są obowiązkowe i każdy ma wybór :)
.... objawem egoizmu ...... Bogda, gdzie tu egoizm widzisz :)
Brak zdjęcia
Bogda
Wysłana - 2 maja 2011 o 14:34


A tu , że w klub to jedność , spotkania , działania , organizowanie i w miare trzeba się udzielać ...a ja jestem że tak powiem "niezależna " i nie lubię grupowej zależności . Może też wygodna , bo robie co chcę i kiedy mam na to ochotę :) Dlatego zastanawiałam się czy aby z tego powodu nie jestem egoistką :)))
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 3 maja 2011 o 13:08


ja bym tego tak nie oceniała ... po pierwsze kluby nie przyjmują kobiet, więc nawet jak byś chciała, to lipton .... czy to jest egoizm, a może bardziej szowinizm ;)
po drugie, jest mnóstwo innych organizacji, które w ten sam sposób działaja .... organizacja, spotkania, działanie, jedność, udzielanie się, np. fundacje - czy, jak do nich nie należysz, to jesteś egoistką ??
Brak zdjęcia
Bogda
Wysłana - 3 maja 2011 o 15:14


A wiesz że są kluby motocyklistek :)))
http://www.motocyklistki.pl/artykuly-reportaze-wyw…
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 3 maja 2011 o 15:38


zupełnie zapomniałam o babskich, miałam na mysli kluby meskie, że nie przyjmują kobitek :)
Motocykle
Klo
Postów: 14
Skąd: Wrocław
Wysłana - 4 maja 2011 o 12:04


Ja też nie jestem zrzeszona, ale wcale mi to nie przeszkadza w uczestniczeniu w ciekawych akcjach charytatywnych/pomocy i innych imprezach motocyklowych czy zlotach. Kluby owszem mają swoje wew. imprezy ale nigdy nie spotkałam się z sytuacją, by ktokolwiek był źle nastawiony do "wolnych jeżdźców". Najważniejsze to być ponad podziałami... i lewa rączka w górę... :)
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 4 maja 2011 o 12:38


Słusznie prawisz Klo :)
Motocykle
marcin113
Postów: 207
Skąd: Bełchatów
Wysłana - 5 maja 2011 o 13:51


Fajnie się jeździ w grupie przyjaciół, i dlatego ludzie wstępują do klubów.
Każda droga w grupie wydaje się krótsza i jest poprostu przyjemnie jechać z grupą przyjaciół.
Osobiście nie mam zamiaru wstępowania do klubów bo mnie nie jara noszenie kamizelki. (przynajmniej narazie)

Zmieniono: 5 maj 2011, 13:52
Motocykle
marcin113
Postów: 207
Skąd: Bełchatów
Wysłana - 5 maja 2011 o 14:16


Przedmówca dobrze mówi. Polać MU!
Motocykle
Misiol
Postów: 176
Skąd: Wrocław
Wysłana - 5 maja 2011 o 15:01


A ja ogolnie nie zamierzam dodawac sobie żadnych "oznaczeń" - wszelkie naszywki, symbole itd itp to pierwszy krok do robienia z siebie choinki. Jedyny wyjątek pojedyncza blacha z Częstochowy - bo mi się podoba jako taka. I to na tyle, więcej nie będzie. Choć jeśli ktoś lubi - nikomu nie będę zabraniał.

@ Leo - całkowicie się zgadzam z tym co napisał powyżej.

Zmieniono: 5 maj 2011, 15:23
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 5 maja 2011 o 15:31


Tak jak sobie zastrzegają barwy tak i napis "Polska" czy "Poland" ponieważ np.
Kluby MC międzynarodowe np.: Road Runners MC pochodzi z Chicago, STEEL ROSES MC z Włoch, Gremium MC z Niemiec itp. itd. Owych klubów i innych oddziały są w różnych krajach, także i w Polsce. Powstają również Polskie kluby, gdzie oddziały mogą powstać za granicą.
Sa etapy wejścia do klubu .... najpierw jesteś "przyjacielem", potem dostajesz nazwę klubu z "Poland", a na końcu barwy (jakoś tak to było;))
Tak więc, dla rozpoznawalności skąd jesteś zastrzegają sobie .....

Jeżeli taki Leoś wpada na zlot z napisem Dżem "Poland", to kojarzy się z klubem ... w tym przypadku z klubem widmo ;)

Zmieniono: 5 maj 2011, 15:34
Motocykle
marcin113
Postów: 207
Skąd: Bełchatów
Wysłana - 5 maja 2011 o 18:11


Słyszałem gdzieś że jeżeli ktoś sobie zrobi takową kamizelkę z nazwą klubu, barwami itp. To taka osoba nie może potem wstąpić do zrzeszonego w kongresie klubu. I nie będzie wpuszczona na oficjalne zloty kongresu.
Brak zdjęcia
Bogda
Wysłana - 5 maja 2011 o 19:03


marcin113 napisał(a):
Słyszałem gdzieś że jeżeli ktoś sobie zrobi takową kamizelkę z nazwą klubu, barwami itp. To taka osoba nie może potem wstąpić do zrzeszonego w kongresie klubu. I nie będzie wpuszczona na oficjalne zloty kongresu.


A mnie to ....no nie powiem co , czy mnie chcieliby przyjąć czy nie , ja jestem wolnym człowiekiem i robię co mi sie podoba ...I JUŻ :))))
Motocykle
marcin113
Postów: 207
Skąd: Bełchatów
Wysłana - 5 maja 2011 o 19:39


Bogda napisał(a):


ja jestem wolnym człowiekiem i robię co mi sie podoba ...I JUŻ :))))


O to właśnie chodzi w życiu aby być wolnym :)
te zasady dotyczą tylko tych którzy chcą/będą chcieli wstąpić do OFICJALNYCH klubów reszcie niech to zwisa i powiewa. Jak Bodzie:)

Hehehe ale to zabrzmiało :)

Zmieniono: 5 maj 2011, 19:40
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 5 maja 2011 o 19:39


Bodga jesteś wolnym człowiekiem .... nikt tego nie neguje i nikt, nie każe Ci wstąpić do klubu. Bronisz sie przed tym, jakby ktoś Ci kazał tu i teraz ....
ale przecież to nic złego, gdzieś przynależeć z kimś się utożsamiać. Jedni z klubami, inni ze stowarzyszeniami, jeszcze inni z forum.
My tu na forum też tworzymy grupę "Omko". Część ludzi ma koszulkę, by właśnie być rozpoznawalnym. Organizujemy spotkanie, zmawiamy się na zlot.
I właśnie tak zaczynają .... grupka ludzi .... wolni jeźdźcy .... potem klub, czy stowarzyszenie.
Co za tym idzie ... regulaminy, obowiązki, przyjaźnie, niesnaski itp, itd. :)

Ktos kto nie liznął, choć w części "przynależności" do organizacji motocyklowej, tak naprawdę nie ma pojęcia o czym mówi. Z góry zakłada, że to złe, że to zabranie wolności ....
Wolnośc tak naprawdę zabiera nam praca zawodowa.
Do klubu człowiek przynależy z własnej nieprzymuszonej woli, a do pracy czy chcesz, czy nie musisz iść.

Zmieniono: 5 maj 2011, 19:46
Brak zdjęcia
seban
Postów: 512
Wysłana - 5 maja 2011 o 19:53


żmija masz rację..czasami praca zabiera naszą wolność i to jak - w moim przypadku już chyba bardziej się nie da.. :))))
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 5 maja 2011 o 20:52


czytam wasze opinie i zgadzam się ze wszystkimi.Dla mnie, na tym w właśnie polega wolność, iż mogę wybrać to co mi się podoba.Człowiek jest zwierzęciem stadnym, więc chętnie zakłada kluby stowarzyszenia itp.no i dobrze.Są jednak ludzie, ceniący sobie niezależność i też dobrze, bo to przecież ich wybór.


Zmieniono: 6 maj 2011, 7:48 przez: Ra

« poprzednia   1 2 3 4  następna »

Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Zakup porządnego zegarka
Rower jakie modele polecicie
Instalacja elektryczna

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu