Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga"

Forum » Mechanika » kawasaki zx 6r 636/04 po wypadku

« poprzednia   1 2  następna »

Przewiń na dół
Motocykle
diabelek669
Postów: 14
Skąd: Wisznia Mała
Wysłana - 11 listopada 2009 o 23:23


Witam miesiac temu mialem malego slizga swoja niunia straty / przedna czsza /lampa przod/tylny ogon/ przednie kolo/ no i krzywa rama i lagi czy znacie jakis dobry warsztat gdzie mozna moto wstawic?
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 11 listopada 2009 o 23:29


Chyba tylko do skupu metali :P)
A swoją drogą to co to był za "mały ślizg", że się aż rama pokrzywiła???
Motocykle
diabelek669
Postów: 14
Skąd: Wisznia Mała
Wysłana - 11 listopada 2009 o 23:32


Jezeli tak uwarzasz to po co to forum
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 11 listopada 2009 o 23:36


Lampa, koło czy nawet lagi to pierdoły, ale prostowanie ramy jest nieopłacalne - lepiej kupić drugą i przełożyć resztę, albo sprzedać to co zostało na części i rozejrzeć się za nowym sprzętem.
Tak uwaŻam, ale mogę się mylić - mechanikiem nie jestem :P

pozdrawiam
Motocykle
diabelek669
Postów: 14
Skąd: Wisznia Mała
Wysłana - 11 listopada 2009 o 23:43


To daj mi jakies namiary gdzie w polsce mozna kupic nowa rame nie urzywke bo napewno bedzie po glebie jesli masz jakies namiary chetnie skorzystam cena nie gra roli bo chce ta niunia troche posnigac pozdro
Motocykle
diabelek669
Postów: 14
Skąd: Wisznia Mała
Wysłana - 11 listopada 2009 o 23:47


A zapomnialem z tego co szukalem po innych forach to w polsce raczej nie dostane nowej cos slyszalem ze w angli ale nie wiem gdzie uderzyc
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 12 listopada 2009 o 7:04


http://www.rapid-motocykle.pl/

rapid cieszy sie dobrą opinią, choć nie warto tego robić i nia złom bo to raczej nie był"mały ślizg" i latanie prostowanym moto jest niebezpieczne oni to zrobią ale cena cie przerazi,,,,,

tak czy siak link dałem chcesz to prowadź
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 12 listopada 2009 o 7:05


wiem ze kiedys prostowali ramy, jak jest teraz to nie wiem
Brak zdjęcia
GrzesiekM
Postów: 81
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłana - 12 listopada 2009 o 8:42


Profesjonalna naprawa ramy jest nie opłacalna. Przekroczy wartość nowej. Zresztą nie wiem czy w PL ktoś zrobi to super dobrze. Zresztą nie miał byś później stracha że moto dziwnie Ci się zachowa w najmniej oczekiwanym momencie??
Motocykle
diabelek669
Postów: 14
Skąd: Wisznia Mała
Wysłana - 12 listopada 2009 o 9:03


A moze orientujesz sie gdzie mozna kupic nowa bo ja juz obdzwonilem prawie cala polske pozdro
Motocykle
Gregor
Postów: 2
Wysłana - 12 listopada 2009 o 12:50


Proste, rurowe ramy stalowe podobno można jakoś tam jeszcze wyprostować, z aluminiowymi już gorzej sprawa wygląda. Zresztą po każdym prostowaniu materiał jest słabszy i może w końcu pęknąć.

A przy kupnie nowej ramy trzeba będzie jakoś załatwić sprawę numerów.
Ogólnie nie zazdroszczę
Motocykle
ad_marley
Postów: 28
Wysłana - 4 grudnia 2009 o 6:43


diabelek669 napisał(a):
Witam miesiac temu mialem malego slizga swoja niunia straty / przedna czsza /lampa przod/tylny ogon/ przednie kolo/ no i krzywa rama i lagi czy znacie jakis dobry warsztat gdzie mozna moto wstawic?


dalej szukasz tej ramy ?
Motocykle
Gekon
Postów: 135
Skąd: Wrocław
Wysłana - 4 grudnia 2009 o 12:23


diabelek669 napisał(a):
A moze orientujesz sie gdzie mozna kupic nowa bo ja juz obdzwonilem prawie cala polske pozdro


nigdzie, albo przynajmniej Ja nie rozumiem pytania. Jeżeli oczekujesz że pójdziesz do sklepu i kupisz ramę tak samo łatwo jak żarówkę to nie ma o czym gadać... ;]

Musisz po prostu szukać i czekać. Allegro, ogłoszenia itd. Skoro sprzęt jest tak zmasakrowany że wszystko jest przekoszone to nie traktuj już go jako materiał do naprawy tylko złom który może trafem uda się odratować.
Motocykle
ad_marley
Postów: 28
Wysłana - 4 grudnia 2009 o 16:38


Gejkon napisał(a):
diabelek669 napisał(a):
A moze orientujesz sie gdzie mozna kupic nowa bo ja juz obdzwonilem prawie cala polske pozdro


nigdzie, albo przynajmniej Ja nie rozumiem pytania. Jeżeli oczekujesz że pójdziesz do sklepu i kupisz ramę tak samo łatwo jak żarówkę to nie ma o czym gadać... ;]

Musisz po prostu szukać i czekać. Allegro, ogłoszenia itd. Skoro sprzęt jest tak zmasakrowany że wszystko jest przekoszone to nie traktuj już go jako materiał do naprawy tylko złom który może trafem uda się odratować.


nowa rama z servisu kawy u nas kosztuje $1200.42
Motocykle
diabelek669
Postów: 14
Skąd: Wisznia Mała
Wysłana - 30 stycznia 2010 o 13:27


Więc sprawa wygląda tak, rama została wyprostowana, praktycznie nie widać żadnej różnicy przed i po ślizgu w zachowaniu się moto. W każda stronę elegancko się składa z niczym nie ma problemu. Przy prędkościach 60-80 km/h przy puszczeniu kierownicy nic nie ściąga. Więc zdaje mi się że dobrze wykonali robotę,z drugiej strony rama znowu aż tak bardzo nie dostała. Macie tu fotki przed i po ślizgu jak to wygląda...

**Przed...




**Po...









Zmieniono: 30. sty 2010, 13:28

Zmieniono: 30. sty 2010, 13:43

Zmieniono: 30. sty 2010, 13:44

Zmieniono: 30. sty 2010, 13:45
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 30 stycznia 2010 o 19:32


Moim zdaniem sprzedaj prewencyjnie i kup drógą niunię...tyle ja bym zrobił.Pozdro.
Motocykle
diabelek669
Postów: 14
Skąd: Wisznia Mała
Wysłana - 30 stycznia 2010 o 22:16


Tak bym zrobił ale... W takiej cenie i stanie za jaki kupiłem ten moto to już w życiu raczej nie kupie, w dodatku było mase bajer wmontowanych w tym PCIII,podnozki sport,filtr powietrza K&N,wyswietlacz biegów, wydech no(czyli koło 4500-5000zl...?) i mały przebieg jak na taki rocznik. ;] Przegladałem allegro ale szkoda sprzedawać za grosze wole na tym pośmigać zobacze jeszcze jak w sezonie będzie.



Zmieniono: 30. sty 2010, 22:20

Zmieniono: 30. sty 2010, 23:12
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 31 stycznia 2010 o 16:05


Jeżeli chcesz nim jezdzic dłóższy czas to kup strupa i zrób przekładkę,a jak nie to nic nierób i pogoń go za rok:)
Motocykle
diabelek669
Postów: 14
Skąd: Wisznia Mała
Wysłana - 31 stycznia 2010 o 17:51


DŁUGI napisał(a):
Jeżeli chcesz nim jezdzic dłóższy czas to kup strupa i zrób przekładkę,a jak nie to nic nierób i pogoń go za rok:)


Myślę polatać tym sezon a potem Zobaczy się wszystko zależy od tego jak będzie sie spisywał, ale pewnie jak juz miał bym kupywać to coś większego R1 albo zx10. Dlatego lepiej na tym nabrać trochę praktyki a potem pogonic i przesiąść się na coś większego ;]

Zmieniono: 31. sty 2010, 17:52
Motocykle
Gekon
Postów: 135
Skąd: Wrocław
Wysłana - 31 stycznia 2010 o 18:32


Ile na tej Kawie jeździłeś?

« poprzednia   1 2  następna »

Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu