Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jestem stary niedołężny, ale motor mam potężny"

Forum » Turystyka » Wycieczka do Kletna

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 5 marca 2010 o 16:00


Dawno, dawno temu, w naszych głowach, zrodził się pomysł kolejnej wycieczki. Ze względu na niesprzyjające warunki, przekładaliśmy termin, aż w końcu pewnej niedzieli (16/03/2008 ) skrzyknęliśmy się na BP o 9,45 i pojechaliśmy w planowane od dawna miejsce, czyli do Kletna. Taką trasą:
wrocek-strzelin przez autostradę-36
strzelin-ziębice-25
zi ębice-niedzwiednik-7
niedźwednik-zło y stok przez kamieniec ząbkowicki-25
złoty stok-lądek-20
lądek zdrój- KLETNO-15.
Do przejechania mamy ok 140 km. Planowany przyjazd ok godz 12,00 12,30. Przerwa w podróży czas na jedzonko, wyjazd ok godz, 13,30 - 14,00 godz do uzgodnienia na miejscu.
Trasa powrotna:
kletno- lądek zdrój- 15
lądek zdrój-kłodzko-30
kłodzko- nowa ruda przez święcko -35
nowa ruda-bielawa przez jodłownik-30
bielawa dzierżoniów-5
dzierżoniów-świdnica -20
świdnica-gniechowice-30
i tu nastąpi pożegnanie Moni z wielką fetą
gniechowice-wrocek 25.
Na stacji BP czekaliśmy 15minut (studenckie). Tak naprawdę, nie znaliśmy wszystkich chętnych na wycieczkę, ale nie zabrakło ochotników na "wyprawę".
Droga przyjemna, pogoda sympatyczna i tak w 14 motorów dojechaliśmy do Strzelina, gdzie czekaliśmy na kolegów z Oławy i Brzegu. Przyjechali około 11 i w ekipie 20 motocykli pojechaliśmy w stronę naszego celu. W Ziębicach niestety 2 kolegów musiało wracać. Pomachaliśmy sobie na pożegnanie i dalej jazda.
Jak to zwykle bywa z nami, przygody muszą być. Zaczęło się od deszczu, który był z lekka dokuczliwy, ale po szybkim przebraniu się w odpowiednie odzienie, ruszyliśmy już z uśmiechem na twarzy. Na drodze stanął nam "obraz" i chcąc go ominąć postanowiliśmy troszeczkę zboczyć z drogi. Małe zamieszanie szybkie susiu i ... motorek się zepsuł naszej koleżance. Zaczął " krwawić", ale szybka interwencja naszych mechaników zatrzymała " krwotok ". Wrzut bandyty to " karetki " Koleżanka na plecaka i w drogę.
Droga fantastyczna, lasek, zakręty, widoki, po prostu bajka.
Dojechaliśmy w końcu do Kletna gdzie mogliśmy się ogrzać, zjeść, wypić i pogadać.
Kolega z Oławy przeszedł sam siebie, zjadł niezliczoną ilość porcji obiadowych i dalej był głodny. Zbliża się godzina 15 więc czas w drogę powrotną, bo zacznie się ściemniać. Ruszyliśmy, nagle trach, stopka się urwała i Romek ma problemy z biegami. Przez połowę drogi jechał na drugim biegu i stwierdził, że albo motor da rade, albo go zarżnie. Dojechaliśmy do najbliższej stacji oddalonej o 50 km. Tam dzielni "mechanicy" wraz z Romkiem sprytnie poradzili sobie z problemem. Szybki zestawik i ruszyliśmy, w dalszą drogę. Odwieźliśmy Monie do domku, tam uściski i buziaki na pożegnanie, i ruszyliśmy przy zachodzie słońca w stronę naszych domów.
Kto był to wie, że tą wycieczkę należy powtórzyć, bo okolice są piękne.
A Ci co nie byli powinni pojechać
Brak zdjęcia
Lepodar
Wysłana - 5 marca 2010 o 16:07


Nie wszystkie miejscowości są dla nie egzotyczne. Kiedyś mieszkałem w Legnicy...:)
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 5 marca 2010 o 16:15


Czyli te strony znasz :)
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 5 marca 2010 o 16:26


Najciekawsze sa wyjazdy, na ktorych sie cos dzieje i sa nieprzewidziane przygody, takie pamieta sie najlepiej. Bardzo fajna i ciekawa wyprawa
Brak zdjęcia
Lepodar
Wysłana - 5 marca 2010 o 16:33


Znam i lubię, jak będziecie szykować wylot, chętnie zabiorę się. Jestem w Legnicy dość systematycznie, do Wrocławia jeżdżę służbowo, więc nie będzie problemu...
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 5 marca 2010 o 18:02


Ja mieszkam tusz obok(28km) Legnicy-zupełnie nieegzotyczne miasto:)
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 8 marca 2010 o 9:32


Może nie egzotyczne, ale klimat się liczy :)
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 8 marca 2010 o 10:00


Hmm...klimat...w legnicy...chyba że na lotnisku,jak "dopalacze"wymiatają:)
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 8 marca 2010 o 10:55


DŁUGI napisał(a):
Hmm...klimat...w legnicy...chyba że na lotnisku,jak "dopalacze"wymiatają:)


Czy aby na pewno mówimy o tym samym ??

My pojechaliśmy do Kletna :) a klimat samej wycieczki jest fajny ;P



Zmieniono: 8. mar 2010, 10:56

Zmieniono: 8. mar 2010, 10:58
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 8 marca 2010 o 12:51


No właśnie:)niby o tym samym a jednak czym innym.O klimacie na wycieczce nawet nieśmiałbym wątpic że był inny(co widac zresztą na zdjęciach),chodziło mi tylko o legnicę jako o miasto samo w sobie(brudne,zasikane,śmierdzące bramy,żule co krok itp,itd)Tak więc jeśli zle się wyraziłem to sory,co złego to nie ja:)
Motocykle
tango
Postów: 273
Skąd: Rydułtowy
Wysłana - 8 marca 2010 o 19:27


zazdroszczę wam tej wycieczki musiało być super
Brak zdjęcia
Dżony
Postów: 1
Skąd: Mściwojów
Wysłana - 12 marca 2010 o 21:58


byłem w kletnie fajna knajpka motocyklowa
Motocykle
januszek
Postów: 5
Skąd: Rumia
Wysłana - 17 marca 2010 o 21:05


Piekna wycieczka tylko pozazdroscic oby takich wiecej pozdrowienia
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 15 czerwca 2010 o 16:08


Hmmm może i Was widziałam przez okno w Bielawie :d
JA się wybieram do tej knajpy motocyklowej :D Ale samej mi się zabardzo nie chce jechać ale zobaczymy jak mi odkorbi to pojade sama :d
Wycieczka super :D Pozdrawiam
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Wypożyczenie samochodu Gliwice/Katowice
Sachsenring MotoGP 2016
Trasy Czechy

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu