Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga"

Forum » Mechanika » Problemy z łancuchem

« poprzednia   1 2  następna »

Przewiń na dół
Motocykle
Piotr/ShIfT
Postów: 9
Skąd: Mieleszyn/Wieruszów
Wysłana - 17 stycznia 2010 o 18:13


Witam mam mały problem jak w temacie z łańcuchem uciagma go prawidłowo i przykręcam tak mocno ze to jest nie możliwe zęby się poluźnił i po przejechaniu parę kilometrów łańcuch znów jest luźny nie możliwe zęby się wyciągał;/ ??
Motocykle
Miłosz
Postów: 43
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłana - 17 stycznia 2010 o 18:26


Łańcuch jest najzwyczajniej zużyty - nie jest równo rozciągnięty na całym obwodzie. Naciągnij łacuch i przetocz moto o kilka metrów sprawdzając czy zmienia się napięcie łańcucha. Jeśli tak - napęd nadaje się na szrot.
Motocykle
Piotr/ShIfT
Postów: 9
Skąd: Mieleszyn/Wieruszów
Wysłana - 17 stycznia 2010 o 18:33


ok wielkie dzięki jutro to sprawdzę i napisze :)
Motocykle
Roksana
Postów: 85
Wysłana - 17 stycznia 2010 o 18:59


Nie wiem jak wy ,ale ja od 3 lat używam do smarowania oleju przekładniowego ( o wysokim współczynniku lepkości, czyli gęsty). To przedłuża nieco żywotność układu napędowego.

Przyznam ,że początkowo bardzo sceptycznie przyjęłam ten pomysł ,jednak teraz polecam każdemu. Przed posmarowaniem trzeba łańcuch nieco wyczyścić i smarować pędzelkiem, jednak robi się to co 1000km. Nie jest to jednak tak uporczywe jak pryskanie ketensprayem co 200km.
Spray jest lepki i zbiera się cały syf z ulicy,więc pod oringami tworzy się "pasta ścierna",czego przy oleju nie ma, wahacz też pozostaje czysty.
Motocykle
spider
Postów: 152
Skąd: Głogów
Wysłana - 18 stycznia 2010 o 0:23


Witam serdecznie,mam pytanko czym usunac stary smar z lancucha?Chodzi mi o jakis sierodek(ropa,rozpuszczalnik,nafta...) rozne juz wersje slyszalem ale nadal nie wiem co jest odpowiednie do tego?Albo jakis rynkowy preparat? Jezeli chodzi o smarowanie to uzywam Bel-Ray Super Clean Chain Lube,pozostawia taki bialy smar, nie rozbryzguje sie,daje rade :D prosze o pomoc,pozdro!
Brak zdjęcia
Natka
Wysłana - 18 stycznia 2010 o 0:43


Spider, ja czyściłam łańcuch benzyną i pięknie mi się ze wszystkiego wyczyścił :-)
Motocykle
Gekon
Postów: 135
Skąd: Wrocław
Wysłana - 18 stycznia 2010 o 1:32


Rozpuszczalnik i nitro są nie dozwolone, niszczą oringi.
Benzyna ekstrakcyjna i po problemie :)
Motocykle
glowek
Postów: 85
Wysłana - 18 stycznia 2010 o 2:01


naftą sobie wyczysc (najlepiej goraca)


ja tez smaruje olejem ... i mam wrazenie ze lancuch zaczął sie do mnie czesciej usmiechac

kiedys posmarowalem bartkiem z lidla bo po drodze nie bylo innego
Motocykle
Miłosz
Postów: 43
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłana - 18 stycznia 2010 o 14:56


Do usuwania starego smaru nie znam nic lepszego niż Chain Cleaner z Lidla. Trudno go dostać, ale jak już jest warto kupić kilka puszek. Kosztuje około 8zł, a usuwa dosłownie wszystko. Nafta przy nim wymięka, a jest dużo łatwiejszy w użyciu.
Swoją drogą - kosmetyki motoryzacyjne z Lidl'a są doskonałej jakości. Jest nawet smar do łańcucha, jednak ja stosuję go tylko do roweru.
Brak zdjęcia
GrzesiekM
Postów: 81
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłana - 18 stycznia 2010 o 15:01


Miłosz napisał(a):
Do usuwania starego smaru nie znam nic lepszego niż Chain Cleaner z Lidla.

Potwierdzam. Sprawdza się lepiej niż benzyna ekstrakcyjna
Motocykle
romano
Postów: 3
Skąd: Sławno
Wysłana - 15 kwietnia 2010 o 21:59


Witam wszystkich mam Honde cbr 600 f3 niedawno zakupiona i jak zaczynam jechac to słysze stukanie w tylnej czesci motocykla i nie moge tego zlokalizowac miałem luzny troche łancuch i tak mi sie wydaje ze po naciagnieciu to sie pojawiło ale po przepychaniu motocykla naciag jest taki sam moze ktos miał z takim czyms do czynienia,prosze o rade i pozdrawiam
Motocykle
szalona
Postów: 18
Skąd: Warszawa
Wysłana - 15 kwietnia 2010 o 22:43


miałem podobny problem i wymieniłem zębatki z łancuchem i mam spokuj
Motocykle
spider
Postów: 152
Skąd: Głogów
Wysłana - 15 kwietnia 2010 o 23:15


zobacz jakie sa zeby na zebatce, czy sa juz w ksztalcie uzebienia rekina? xD , i zobacz czy mocno sie da lancuch odciagnac od kola. moze juz czas na zmiane napedu?! :)
Brak zdjęcia
GrzesiekM
Postów: 81
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłana - 16 kwietnia 2010 o 11:34


romano napisał(a):
Witam wszystkich mam Honde cbr 600 f3 niedawno zakupiona i jak zaczynam jechac to słysze stukanie w tylnej czesci motocykla i nie moge tego zlokalizowac miałem luzny troche łancuch i tak mi sie wydaje ze po naciagnieciu to sie pojawiło ale po przepychaniu motocykla naciag jest taki sam moze ktos miał z takim czyms do czynienia,prosze o rade i pozdrawiam

A może zbyt mocno masz naciągnięty?
Motocykle
romano
Postów: 3
Skąd: Sławno
Wysłana - 16 kwietnia 2010 o 21:34


Witam sprawdziłem zębatki ( są OK ) naciag łańcucha jest sztywny ale moze bład jest z mojej strony naciagajac łańcuch patrzyłem na kreski tak żeby było ok ale kazdy moze sie mylic i może jest koło nierówno naciągniete czy to tez moze byc przyczyną ? jak dobrze to ustawic ? Łańcuch po sprawdzeni ugina sie około 1cm.prosze o podpowiedz i Pozdrawiam Wszystkich
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 16 kwietnia 2010 o 23:00


łancuch powinien miec miedzy 3,5 a 4,5 cm luzu, sprawdzany u dolu mniej wiecej na srodku, gdy moto stoi(masz za maly luz) , moze ci tez strzelac jak masz krzywo kolo ustawione, jak wszystko bedzie dobrze i dalej bedzie walil, sprawdz gumy zabieraka i lozysko
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 16 kwietnia 2010 o 23:12


Tak jak pisał Michal,łańcuch jest zdecydowanie zabardzo naprężony,powinien lekko "wisieć".Zauważ że siadając na moto wahacz pracuje i łańcuch napręża się.
Motocykle
spider
Postów: 152
Skąd: Głogów
Wysłana - 17 kwietnia 2010 o 0:06


my tu gadu gadu o łańcuchu i takich tam a okazuje sie ze ja musze go juz wymienic xD
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 17 kwietnia 2010 o 0:12


Spider,to naco czekasz,wyłączaj kompa i do garażu:-)
Motocykle
spider
Postów: 152
Skąd: Głogów
Wysłana - 17 kwietnia 2010 o 0:16


tak po ciemku?

« poprzednia   1 2  następna »

Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu