Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Zamiast pić browara, wsiadaj na komara."

Forum » Nauka jazdy » Nauka jazdy na Crossie

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
boardslides
Postów: 2
Wysłana - 22 lutego 2012 o 19:37


Witam. Nigdy nie jeździłem na motorze ze sprzęgłami, ponieważ mam skuter. Zastanawiam się nad kupnem crossa i mam pytanie - czy jazda nim jest jakoś szczególnie trudna? Trzeba się jakoś przygotować? Jak się jeździ. Czy to motor w teren czy bardziej na droge. Czy jest wygodny? Pozdrawiam.
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 22 lutego 2012 o 23:36


Szykujesz się człeku na ekstremalne doznania bez wprawy?nie bądź głupi i nie daj się zabić.Jeśli chcesz moto na droge to zupełnie inna bajka niż krosówka, 1-opony do terenu są inne niż na asfalt.2-wielko0ść i rozmiar tego ogumienia jest inny na drogę a inny w teren.Poza tym motocykle crosowe to zwykle 1 cylindrowce którtym na dłuższej trasie z większym obciążeniem zaczyna brakować mocy Myslę że najlepszym wyborem dla Ciebie było by coś w klasie enduro ale to już sam musisz ocenić.Pozdr.LWG
Brak zdjęcia
boardslides
Postów: 2
Wysłana - 23 lutego 2012 o 9:54


Jeśli chodzi o doznania to raczej chodzi mi o coś na drogę, ale w terenie żeby też sobie radziło jak pojadę do lasu itp.. Czy crossy są typowo w teren? Enduro byłby odpowiedni bo jest trochę bardziej masywny i ma grubsze opony czy pod jakim względem?
Motocykle
marcin113
Postów: 207
Skąd: Bełchatów
Wysłana - 25 lutego 2012 o 14:30


W twoim przypadku najlepiej celować w turystyczne enduro.
Tylko powiedz ile masz lat i jaki budżet bo to też jest ważne przy wyborze. Bez tych informacji niechciał bym Ci podrzucać żadnych konkretnych modeli
Brak zdjęcia
Domiś
Postów: 3
Skąd: Warszawa
Wysłana - 5 kwietnia 2012 o 10:42


A czy mając jakieś tam doświadczenie w jeździe zwykłym motorem jazda w terenie jest do ogarnięcia? Tzn. nie chodzi mi oczywiście o robienie żadnych salt itp. ale czy przeciętny/a motocyklist(k)a da sobie radę? Chodzi mi o to, że mocno zastanawiam się nad czymś takim: www.paramoto.pl/off-road/ . Sorry jeśli pytanie jest z rodzaju głupich, ale pan od matematyki w podstawówce wpajał nam, że nie ma głupich pytań :-) (inna sprawa, że chyba sam w to nie wierzył)
Brak zdjęcia
Ann
Postów: 1
Wysłana - 11 kwietnia 2012 o 22:38


Domiś, oczywiście, że jest do ogarnięcia, tylko trzeba samemu być "ogarniętym".
Motocykle
IronMike
Postów: 2
Skąd: Warszawa
Wysłana - 7 maja 2012 o 20:43


Domiś, istotnie pytań głupich nie ma :-) co do Twojego, to akurat panowie z tej szkoły Paramoto są dość dobrze znani w Warszawie i są to raczej pozytywne opinie o ich 'warsztacie'. Dlatego myślę, że do nich możesz śmiało walić bez względu czy to będzie offroad, skuter czy zwykły motocykl.
Brak zdjęcia
vakor
Postów: 1
Wysłana - 9 maja 2012 o 10:15


Domiś, faktycznie trzeba być troche ogarnietym. Sprawdź sobie najpier stronke szkoły i zobacz na czym to ma polegać
Brak zdjęcia
pawel
Postów: 1
Wysłana - 30 lipca 2012 o 16:50


A duża jest różnica pomiędzy nauką jazdy na crosie a zwykłym motorze.


http://powerprice.pl/
Brak zdjęcia
Piotr
Postów: 1
Wysłana - 24 maja 2013 o 10:07


Co rozumiesz przez zwykły motor ??? Różnicy jest kolosalna.


http://www.sonako.pl/gabloty,c,10,1.10.html http://lozkapietrowe.com/

Zmieniono: 24 maj 2013, 10:08
Brak zdjęcia
zenlo
Postów: 16
Wysłana - 21 sierpnia 2017 o 10:22


Zgadzam się, to jest zupełnie inny level.
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Egzamin na prawo jazdy
Prawo jazdy w wieku 17 lat
szkoła jazdy

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu