Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Lepiej na hondzie niż na wielbłądzie. Wielbłąd turysta nie lata 300!"

Forum » Mechanika » Yamaha xt 600 ,2001r.pali gaśnie i już nie odpala POMOCY ;(

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
grzesiekxt
Postów: 2
Wysłana - 9 lutego 2012 o 11:25


Witam posiadam Yamahe xt 600 z 2001r ( wersja bez lamp itd) rok temu został zrobiony w niej remont silnika ( szlif , nowy tłok , wymiana rozrządu , nowe uszczelki , został wymieniony też olej na valvoline tak jak polecił mi mechanik robiący remont silnika ) , wszystko było ok ( moto jeździłem sporadycznie przez całe lato ), lecz problem zaczął się po ponad miesięcznym postoju przed zimą , wyprowadziłem xt z garażu odpaliłem po którymś naciśnięciu rozrusznika ( drugim lub trzecim ) , xt pochodziła około minuty na ssaniu , w pewnym momencie wzrosły jej obroty , z muliło silnik i zgasła . Próbowałem ją palić ale niestety już mi sie nie udało uruchomić silnika (rozładowałem przy tym akumulator) . Parę dni temu zabrałem się za rozkręcenie mojej xt i czyszczenie gaźnika , dodatkowo kleiłem lewy króciec ssący . Po założeniu króćców i gaźnika (plus wyczyściłem filtr powietrza który ma około roku) , wymieniłem też świecie i kabel wysokiego napięcia ( dodam że jest iskra ) , i moto odpalił na ssaniu po pierwszym naciśnięciu rozrusznika , pochodził minute , zgasnął , odpaliłem go drugi raz pochodził około pół minuty , zgasnął i już nie udało mi się go odpalić ( dodając lekko gazu silnik muliło ) ;( czyli podobnie jak przed czyszczeniem gaźnika ... I stąd moje pytanie co może być przyczyną , że moje xt nie pali ? Bardzo proszę o porady bo w dziedzinie motoryzacji jestem nowicjuszem . Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi. ;( ;(
Motocykle
zigi
Postów: 143
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Wysłana - 10 lutego 2012 o 0:13


Brak paliwa. Przytkany kranik, załamany przewód paliwowy. Wygląda to tak; silnik zapala na ssaniu, wypala zgromadzone paliwo w gażniku i gaśnie,po kilku sekundach, minutach paliwo naleci przez niedrożny przewód i silnik znów zapala i gaśnie :) Zdejmij przewód paliwowy z gaznika i sprawdz czy paliwo płynie swobodnie.
Sprawdz tez odpowietrznik w zbiorniku paliwa ( z reguły jest w korku wlewowym) może być zatkany i bedzie sie robiło podciśnienie w zbiorniku i bedą podobne objawy.:)
Motocykle
zigi
Postów: 143
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Wysłana - 10 lutego 2012 o 21:49


Napisz co było
Brak zdjęcia
grzesiekxt
Postów: 2
Wysłana - 7 marca 2012 o 14:28


Witam , bardzo przepraszam że odpisałem dopiero teraz ale chodzę do technikum i niestety nie miałem kiedy ( brak czas) z moto robiłem w wolnych chwilach . Więc tak układ paliwowy sprawdzony , gaźnik wyczyszczony do najmniejszej części , w filtrze wewnętrznym było bardzo dużo " syfu" . Niestety niewiele to dało , zaraz po częściowym złożeniu odpaliłem moto i wszystko ok chodził i nic się nie działo , na drugi dzień tak samo normalnie zapaliłem doskładałem moto i poszedłem się przejechać , wszystko ok . Niestety na trzeci dzień moja radość się skończyła , moto dziwnie zapalił , jak nim jechał to tak jak by raz miał moc a raz nie , w końcu go muliło i gasnął ... ;(
dodam jeszcze że jak odpalałem go bez pokryw komory filtra powietrza to z głównego gaźnika było słychać dziwne trzaski , nawet "dymek " i lekko "splunął paliwem " . To tyle z rzeczy które zaobserwowałem . Dziękuje za odpowiedzi i bardzo proszę o kolejne ; ))
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu