Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Zawsze spodziewaj się niespodziewanego"

Forum » Ogłoszenia » Protest przeciwko rosnącym cenom paliwa

Przewiń na dół
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 28 listopada 2011 o 22:18


Dostałem tą wiadomość bo jest to realne.

Protest przeciwko rosnącym cenom paliwa.

Do wszystkich kierowców.
Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj do końca!)
Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 PLN za litr, a potem może i więcej.
Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od największych firm paliwowych: BP, STATOIL i ORLEN. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te firmy milionów klientów.
Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów. Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to juz w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP STATOIL ORLEN . To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie sądziłeś, ze masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeśli uważasz, ze ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.4, 0 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP STATOIL i ORLEN. TO TY MOŻESZ USTALIĆ CENĘ!



Zmieniono: 29 lis 2011, 6:15
Brak zdjęcia
Yasny
Wysłana - 29 listopada 2011 o 1:24


Kacper,ma to sens :)))
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 29 listopada 2011 o 8:31


Popieram!! to dobry pomysł,działajmy a coś się na pewno zmieni.
Brak zdjęcia
Leo
Wysłana - 29 listopada 2011 o 10:09


Kacper, w mojej poczcie mam tylko dziesięć kontaktów z czego połowa to Omko, czyli ja się nie nadaję...:(
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 29 listopada 2011 o 10:25


niby sens ma ... a co maja zrobić firmy transportowe ?? tankować na stacji drucik ??
oni jedno tankowanie maja w setkach litrów ...
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 29 listopada 2011 o 14:55


Leo napisał(a):
Kacper, w mojej poczcie mam tylko dziesięć kontaktów z czego połowa to Omko, czyli ja się nie nadaję...:(

nie pitol , pamiętaj ze wyślesz do 10 osób a któraś z nich może znać np 200 innych osób i tak to będzie właśnie szło. Warto spróbować , jak wszyscy będą gadać tak jak ty, to po co wogole gadać na ten temat ,
lepiej zamknąć sie , podwinąć ogon i przyjąć wszystko na klatę ......????
Leo nie pitol , tylko wysyłaj......Maruda.
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 29 listopada 2011 o 14:58


Ra napisał(a):
niby sens ma ... a co maja zrobić firmy transportowe ?? tankować na stacji drucik ??
oni jedno tankowanie maja w setkach litrów ...


Ru zgadza sie , ale pamiętaj ze oni tankują co 1000, lub 2000 km lub wiecej. a my nabijamy najwięcej , skala aut do przewozów jest pewnie ogromna , i dlatego warto nad tym pomyśleć .
Ja pie*dole już te stacje i nie tankuje ......
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 29 listopada 2011 o 19:25


Powiadomiłem wszystkich znajomych.Popierają :)) oby tak dalej.
Brak zdjęcia
Żaneta
Postów: 61
Wysłana - 30 listopada 2011 o 10:22


Akcja fajna... ale nie tankując np na ORLENIE a tankując na prywatnej stacji i tak zarabia ORLEN i dodatkowo prywat... bo prywat paliwo bierze z ORLENU.

Zmieniono: 30 lis 2011, 10:56
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 30 listopada 2011 o 17:31


Żaneta napisał(a):
Akcja fajna... ale nie tankując np na ORLENIE a tankując na prywatnej stacji i tak zarabia ORLEN i dodatkowo prywat... bo prywat paliwo bierze z ORLENU.

Zgadzam się z tobą ale... doliczając marże,vat i inne pieniądze które stracą to i tak kolosalne pieniądze. A paliwo od Orlenu biorą i BP, i Shell.
Brak zdjęcia
szwagier
Postów: 93
Wysłana - 30 listopada 2011 o 19:58


gregor napisał(a):

A paliwo od Orlenu biorą i BP, i Shell.


Z tego co pamiętam seria V-Power jest sprowadzana.

Kacper, cena 4,00 zł za paliwo jest już bardzo nierealna moim zdaniem. Aczkolwiek moje poparcie masz. Może dlatego, że już od lat tankuje głównie na Shellu. Co prawda nie tyle co transportowcy ale te 60-100l tygodniowo się uzbiera.
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 1 grudnia 2011 o 17:19


szwagier napisał(a):
gregor napisał(a):

A paliwo od Orlenu biorą i BP, i Shell.


Z tego co pamiętam seria V-Power jest sprowadzana.

Kacper, cena 4,00 zł za paliwo jest już bardzo nierealna moim zdaniem. Aczkolwiek moje poparcie masz. Może dlatego, że już od lat tankuje głównie na Shellu. Co prawda nie tyle co transportowcy ale te 60-100l tygodniowo się uzbiera.

Szwagier pomyśl chłopie realnie.gdyby Angole sprowadzali od siebie paliwo to kosztowało by ono ok 7,50zł :))
Brak zdjęcia
szwagier
Postów: 93
Wysłana - 1 grudnia 2011 o 21:05


gregor napisał(a):

Szwagier pomyśl chłopie realnie.gdyby Angole sprowadzali od siebie paliwo to kosztowało by ono ok 7,50zł :))


Tak czy siak kosztuje ponad 8 zł. Dla mnie może i kosztować u nas 10 zł/litr pod warunkiem, że stopa zarobkowa będzie taka sama jak na zachodzie. Tutaj się tez koło zamyka, bo nie ma na to szans.

Prawdę mówiąc i tak jesteśmy skazani na drogie paliwo. No chyba, że komuś samochód niepotrzebny, to odczuje trochę mniej - pomijając podwyżkę wszystkiego co z pracą maszyn i transportem związane.

Jeśli chodzi o mnie - tak czy inaczej muszę zalać. Jest mi to niezbędne do pracy i nie mam innej możliwości egzystencji. No chyba, że znajdzie się sponsorka łożąca na utrzymanie mnie i spłatę hipoteki ;)
Brak zdjęcia
Luna
Postów: 249
Wysłana - 3 grudnia 2011 o 16:53


Ja tankuję na ARGE , ale tekst posłałam do kilku osób :)
Motocykle
Patra
Postów: 18
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 5 grudnia 2011 o 21:43


Jak dla mnie nie ma to sensu i nie jest realne.
Jakiś czas temu BP złożyło skargę do UOKIKU na Orlen, że ceny zaniża. To jak można osiągnąć ten efekt jak BP kupuje paliwa od orlenu?

Tu nic nie da bojkotowanie koncernów, które mogą obniżyć ceny paliwa o 10gr :/ Bo to nie koncerny robią tak wysoką cenę paliwa, tylko podatki.

Zmieniono: 5 gru 2011, 21:44

Zmieniono: 5 gru 2011, 21:45
Motocykle
kris
Postów: 7
Wysłana - 6 grudnia 2011 o 13:47


Orlen i Lotos to są potentaci.
Wszystkie paliwa pochodzą od nich,oprócz Lukoil,jak sama nazwa mówi.
Dlaczego na Statoil,BP,Shell paliwa są drogie?
Nie ma tu nic wspólnego jakość,jest tak dlatego że właśnie Orlen i Lotos sprzedaje im paliwa po większej cenie.To prawda że Oni zawsze podnoszą ceny jako pierwsi,ale jakie maja wyjście,żadnego.
Prawda jest tez fakt że Orlen i Lotos,oraz prywaciarze płacą inne podatki niż firmy zachodnie.
Uderzenie w te stacje nic nie zmieni,stracą tylko ludzie którzy tam pracują,niestety.
Powinniśmy właśnie przestać tankować na Orlenie i Lotosie,zmusimy ich w ten sposób do likwidacji swoich stacji,a wtedy ceny powinny wrócić do normy.
Takie jest moje zdanie.
Motocykle
Patra
Postów: 18
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 7 grudnia 2011 o 14:08


A ja nadal pozostanę przy swoim zdaniu, ze to nic nie da niestety.
Ceny paliwa kształtują:
- ceny ropy na rynkach światowych
- obciążenia podatkowe

I co do podatków to wygląda to następująco:
- cena w rafinerii bez podatku – obecnie 1 litr PB 95 kosztuje ok. 2,4 zł, a ON 2,8 zł,
- akcyza na PB 95 wynosi 1,56 zł, a na ON 1,04 zł,
- opłata paliwowa za PB 95 to 95,19 zł/m3 (czyli ok. 10 groszy na litrze), a za ON 239,84 zł/m3, (czyli ok 23 groszy na litr),
- VAT - dla PB 95 ok. 0,85 zł i dla ON ok. 0,81 zł.

Dla podsumowania:
cena Pb95 w rafinerii= 2,40zł, podatki= 2,75zł = beznyna po 5,15zł
cena ON w rafinerii= 2,80zł, podatki= 2,33zł = ON po 5,13zł

I z czego niby koncerny mają obniżyć???
A może tak rząd obniżyłby akcyzę i np VAT na benzynę 7%?

Zmieniono: 7 gru 2011, 14:09

Zmieniono: 7 gru 2011, 14:12
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Sklep motocyklowy
Odwiedz nasza strone internetowa
Kwestie mechanika

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu