Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jestem stary niedołężny, ale motor mam potężny"

Forum » Mechanika » Hamulce - problem

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
Marika
Postów: 23
Skąd: Plock
Wysłana - 23 listopada 2011 o 23:33


Hallo mam maly problem w tym rzecz ze zmienilam ostatnio klocki hamulcowe i postanowilam zrobic renowacje wszystkiego prawie co sie dalo odkrecic. Wyczyscilam pry okazji tarcze i zrobilam swojej suzi polerke bo mialam duzo czzasu i motyw jest taki ze jak postanowilam sie karnac ostatni raz to okazalo sie ze nie mam hamulcow i wyladowalam u siebie na ogrodzeniu:( ale sprzecik male ryski sa ale z tym sobie pordze gorzej z ogrodzeniem:) . Nawet jak odkrecilam klocki bo myslalam ze moze na odwrot zalozilam ale dupa byly oki ale nadal nie mam hamulcow:(
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 24 listopada 2011 o 6:18


Podczas wymiany hamulców , ściągasz stare klocki , wkręcasz cylinderki lub wciskasz , ale w motocyklach to chyba wszystkie sa wciskane , przy tej operacji nie możesz nacisnąć klamki hamulca.
Kiedy wymienisz klocki założysz już wszystko , docisk itp. to musisz kilka naście razy nacisnąć klamkę hamulca
aby wciśnięty cylinderek sie wysuną , powinnaś podczas wciskania czuć czy klamka twardnieje, kiedy bedzie twarda to znaczy ze masz jusz hamulce , ale na sucho mozesz spr. czyli zakręć kołem , a najlepiej to przeprowadź moto i wciśnij hamulec .

Kiedy wymieniasz do tego wszystkiego płun hamulcowy to musisz na koniec po skręceniu odpowietrzyć układ hamulcowy , czyli pompujesz klamką , trzymasz , odkrecasz odpowietrznik aby powietrze z płynu wyleciało(układu hamulcowego),podczas odkręcania kiedy płyn wyleci klamka powinna ci spaść do samego dołu nie puszczasz jej , zakręcasz odpowietrznik i wtedy dopiero możesz puścić klamkę, znowu pompujesz itd.... , aż klamka bedzie twarda.
Podczas tej operacji sprawdzaj poziom płynu w zbiorniczku aby się nie skończył , bo jak złapie powietrze to od nowa wszystko robisz.



Zmieniono: 24 lis 2011, 6:40
Brak zdjęcia
Marika
Postów: 23
Skąd: Plock
Wysłana - 24 listopada 2011 o 6:43


I dupa cos odwalilam . Robilam tak ale to nie to . Kurde spac nie noglam
Brak zdjęcia
Marika
Postów: 23
Skąd: Plock
Wysłana - 24 listopada 2011 o 6:43


I dupa cos odwalilam . Robilam tak ale to nie to . Kurde spac nie noglam
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 24 listopada 2011 o 7:31


wiec czeka cie sprawdzenie układu , płyn wymieniałaś ?????
Brak zdjęcia
Marika
Postów: 23
Skąd: Plock
Wysłana - 24 listopada 2011 o 8:49


Nie wymienilam. Po prostu klocki nie trzymaj tarczy
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 24 listopada 2011 o 9:07


wszystko podłączone , wszystko tak jak trza , to nie ma bata zeby nie działały, jeżeli są h*jowate , to i tak powinnaś spokojnie wyhamować a nie w płot, może pompka ci się już skończyła , tzn zepsuła
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 24 listopada 2011 o 10:55


napisałaś: Wyczyscilam pry okazji tarcze.A czym wyczyściłaś? nie są one poprostu zatłuszczone? :))
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 24 listopada 2011 o 12:20


Sprawdź czy dźwignie hamulca masz taka jak była przed wymianą a tarcze umyj najlepiej specjalnym środkiem do czyszczenia hamulców bo tak jak Gregor pisze , może są tłuste a wtedy hamulców NIET
Brak zdjęcia
Marika
Postów: 23
Skąd: Plock
Wysłana - 24 listopada 2011 o 13:27


Oki sopox sorcia zrobilam jak blonsynka:) bo jak robilam polerke to wszystko mi i pobrudzilo od pasty i bylo wszytko biale i czyscilam czyms takim fajnym cio daj polysk na metalowe czesci:) a moge wyczyscic benzyna bo nie mam takiego produktu
Brak zdjęcia
Marika
Postów: 23
Skąd: Plock
Wysłana - 24 listopada 2011 o 18:30


Dobra dzia za pomoc wszystkim i ladnie wszystko gra tylko sie ju nie swieci:)
Motocykle
Paulina
Postów: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłana - 6 sierpnia 2012 o 21:21


Witam chciałabym odnowić temat ze względu na to iż od kilku dni stałam się posiadaczem Hondy Shadow VT 500 C w związku z powyższym chciałabym się dowiedzieć jakie do tego modelu podchodzą hamulce, jaka jest ich cena itp, tak samo jak i z amortyzacją jakie kupić uszczelki konkretnie do amortyzatora przedniego i jaki wlać tam olej ?
Jeszcze jedna taka mała sprawa, ten motocykl rzadko kiedy jeździł przez ostatnie 3 lata i tylnia opona jest taka popękana pęknięcia nie są zbyt głębokie, więc pytam czy póki co mogę jeździć bezpiecznie z taką oponą ja często nie jeżdżę tylko w weekendy i robię tak mniej więcej 120 km z przerwami. Proszę o rady.

Pozdrawiam, Paulina
Motocykle
Paulina
Postów: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłana - 6 sierpnia 2012 o 23:29


I jeszcze dodam co do tej opony to ona jest ogólnie w stanie dobry znaczy się nie jest zużyta :)
Brak zdjęcia
Śpioch
Wysłana - 7 sierpnia 2012 o 6:56


Opony wymień bez dyskusji , zleżały i to ich koniec. Przelej płyn hamulcowy bo tam pewnie już sama woda. Co to amorków to tez powinnaś wymienić olej , niestety stanie mu nie pomogło i teraz wszystkie płyny do wymiany.
Motocykle
Paulina
Postów: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłana - 11 sierpnia 2012 o 13:05


A takie jeszcze jedno pytanie do osób które się znają na rzeczy, jeżeli na oponie mam napisane 130/90 16 67H i znajdę gdzieś (w Internecie) taką oponę o tych samych wymiarach to ona pod względem logicznym musi pasować do mojej maszyny, czyż nie tak ??
Motocykle
zigi
Postów: 143
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Wysłana - 12 sierpnia 2012 o 2:33


Paulina napisał(a):
A takie jeszcze jedno pytanie do osób które się znają na rzeczy, jeżeli na oponie mam napisane 130/90 16 67H i znajdę gdzieś (w Internecie) taką oponę o tych samych wymiarach to ona pod względem logicznym musi pasować do mojej maszyny, czyż nie tak ??


130/90 16 to wymiar opony, 67H to indeks nośności i prędkości.
Czyli opona twoja o takim oznakowaniu ma wymiar 130/90 16 i można obciążyć ją wagą 307 kg i poruszać sie z prędkością max 210 km/h
Motocykle
Paulina
Postów: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłana - 13 sierpnia 2012 o 7:39


Dzięki, dzięki :)
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu