Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Lepiej na hondzie niż na wielbłądzie. Wielbłąd turysta nie lata 300!"

Forum » Mechanika » Swieczki do Motocykla -opinie

Przewiń na dół
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 6 lipca 2011 o 7:16


Drogie dzieciaczki zawsze sie zastanawiamy jakie świeczki będą najlepsze do naszego moto....
Poiadam Kawasaki zr7 rok temu miałem świeczki "DENSO" i moto odpalał mi za każdym razem , a mało kiedy zdarzyło sie że odpalił mi za drugim .
Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem świec "NGK" i musze wam powiedziec że te świeczki są do DUPY ponieważ motocykl odpala mi czasem za drugim czasem za trzecim razem i musze dawac delikatnie gazu do ssania, z denso tak nie było dawałem ssanie i odpalał nie musiałem dodawac gazu.
Wniosek: jeżeli chodzi o ZR7 to polecam denso
Wpiszczie tutaj swoje doświadczenia ze świecami i do jakich modeli stosowaliście.
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 6 lipca 2011 o 7:38


Nie wiem ile w tym prawdy , znajomy który prowadzi sklep motoryzacyjny powiedział mi że prawie 80% świec na rynku w sprzedaży to podróbki . Może to być prawda bo kiedyś Bosch to było coś a teraz trafiają się takie gówna że strach pomyśleć . Więc może problem leży właśnie tu a może Kacper sprzedali Ci świece dobre ale nie do Twojego , inna ciepłota
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 6 lipca 2011 o 12:30


Miron napisał(a):
Nie wiem ile w tym prawdy , znajomy który prowadzi sklep motoryzacyjny powiedział mi że prawie 80% świec na rynku w sprzedaży to podróbki . Może to być prawda bo kiedyś Bosch to było coś a teraz trafiają się takie gówna że strach pomyśleć . Więc może problem leży właśnie tu a może Kacper sprzedali Ci świece dobre ale nie do Twojego , inna ciepłota

jezeli chodzi o typ i model , to nie ma takiej opcji aby sie pomylić .
Bardziej jest prawdo podobne to co napisałeś wiec tyrzymam cie swojej wersji.....i za rok kupuje denso , wtedy bede mieć porównanie.
Motocykle
Przemek
Postów: 49
Skąd: Bełchatów
Wysłana - 6 lipca 2011 o 18:07


panowie, a co ile wymieniacie świece? co ile powinno się wymieniać? pytam bo wymieniłem swoje jakieś 1,5 (13tkm) i już nadszedł czas na nie. Kupiłem szalenie drogie NGK irydowe za 85zł za sztukę i boli mnie to, że tak krótko wytrzymały.
pozdro!

Zmieniono: 6 lip 2011, 18:07
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 6 lipca 2011 o 18:54


Co do irydowych to też słyszałem różne opinie , jedni mówią że oczywiście jak najbardziej , a natomiast znajomy który lata na GP powiedział że to strata kasy . Założyli platynowe i zwykłe i nie było różnicy , teoretycznie irydowe i platynowe powinny wytrzymać dłużej ale to tak jak z mercedesem że ponoć niezawodne .
Więc wychodzi na to że nie ma co przepłacać bo tak naprawdę to tylko producent zarabia a efekt ten sam .
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 6 lipca 2011 o 22:23


Przemek napisał(a):
panowie, a co ile wymieniacie świece? co ile powinno się wymieniać? pytam bo wymieniłem swoje jakieś 1,5 (13tkm) i już nadszedł czas na nie. Kupiłem szalenie drogie NGK irydowe za 85zł za sztukę i boli mnie to, że tak krótko wytrzymały.
pozdro!

Zmieniono: 6 lip 2011, 18:07

denso jak kupiłem moto to ich nie wymieniałem i polatałem dwa sezony i po zimie palił mi od kopa, w tym roku wymieniłem NGK na początku sezonu i efekt taki ja pisałem wyżej
Motocykle
Tetragamatron
Postów: 149
Wysłana - 9 lipca 2011 o 4:19


Potwierdzę ze 80% NKG na rynku to podróbki sam producent opisał to kiedyś.o "DENSO" słyszałem wiele dobrego sam zamierzam się na kupna irydowych jednak cena...
Właśnie znalazłem ciekawy artykuł o irydach NGK
http://www.skutery.net/akcesoria.php?id=97
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 13 lipca 2011 o 7:14


tylu z nas ma moto , tylu z nas robi wymiany a tylko trzy osoby coś na temat powiedziały???????
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu