Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Lepiej na hondzie niż na wielbłądzie. Wielbłąd turysta nie lata 300!"

Forum » Mechanika » Motorek się dusi...;/

Przewiń na dół
Motocykle
HubertusxD
Postów: 42
Skąd: Przasnysz
Wysłana - 15 czerwca 2011 o 22:50


Witam! Mam taki problem. Mój motorek po przejechaniu ok.3km dusi się i gaśnie. Poczekam chwilkę i odpali, lecz po upływie ok. tylu samu kilometrów znów się dusi i gaśnie. Co może być tego przyczyną?? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję ;)
Motocykle
Przemek
Postów: 49
Skąd: Bełchatów
Wysłana - 16 czerwca 2011 o 9:37


sprawdź czy nie masz przytkanego kranika paliwa. Szkoda ze nie opisałeś do to za sprzęt, może to uszkodzona membranka w kraniku, może zapchany przewód, ale wygląda na to, że moto ze zbiornika dostaje mniej paliwa niż potrzebuje do prawidłowej pracy. w czasie jazdy wypala paliwo z komory (komór) gaźnika (gaźników) nie nadążając uzupełnić przez utrudniony przepływ, aż w końcu gaśnie. czekasz chwilę, paliwo powoli napływa do gaźników i znowu kawałek możesz przejechać po czym znwou paliwo w komorze się kończy.
Motocykle
HubertusxD
Postów: 42
Skąd: Przasnysz
Wysłana - 16 czerwca 2011 o 11:27


Jest to motorek 50ccm Zipp neken wiem, że to jest za przeproszeniem "gówno", ale chciałem się nauczyć jeździć na czymś biegowym. Dzięki za odp. Sprawdzę to co pan napisał ;)
Motocykle
Przemek
Postów: 49
Skąd: Bełchatów
Wysłana - 16 czerwca 2011 o 15:13


Proszę Cie! Tylko nie "pan"! jestem niewiele starszy od Ciebie a poczułem się jak dziadek :)

Wcale nie uważam, żeby zipp był gównem. Jak ja zaczynałem to marzyłem o pojeździe pokroju Twojego sprzętu. Pamiętam jak tata mi kupił starego komara to się popłakałem, bo chciałem "coś lepszego" (ogara 200). Po latach jak już jeździłem japończykiem i sprzedawałem komara to znów łezka się w oku zakręciła :D

pozdro
Motocykle
HubertusxD
Postów: 42
Skąd: Przasnysz
Wysłana - 16 czerwca 2011 o 21:52


Ok, ok odezwę się na PW, bo już wszystko jest ok, nie wiem co mu było hehe ale teraz nie gaśnie dzięki ;D
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 16 czerwca 2011 o 22:45


Pamiętam jak tata mi kupił starego komara to się popłakałem, bo chciałem "coś lepszego" (ogara 200)

jaaa ci dam... :> komary są świetne, a odnośnie tematu, to sprawdź filtr powietrza + jak Przemek wspomniał gaźnik wyczyść :)
Motocykle
HubertusxD
Postów: 42
Skąd: Przasnysz
Wysłana - 16 czerwca 2011 o 23:05


Dzięki Kubuś za odp, ale już jest wszystko ok. Samo się to wszystko jakoś ustatkowało, nie gaśnie ;)
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu