Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Kiedy humor ci się zj*bie wsiądź na motor będziesz w niebie"

Forum » Akcesoria motocyklowe » Co dla początkującego ? Zbroja czy kurtka??Tekstylne czy skórzane??

Przewiń na dół
Motocykle
riggs
Postów: 208
Skąd: Jaworzno
Wysłana - 15 maja 2011 o 13:52


Moi drodzy mam pytanie:))
Chodzi o dobór stroju, na razie układam plan co jak i za ile.
Pytanie czy kurtka i spodnie na moto lepsze skórzane czy tekstylne? Czym się różni skórzane od tekstylnego poza materiałem oczywiście??
Czy dla początkującego nie lepsza od kurtki jest taka zbroja: http://allegro.pl/zbroja-motocykl-quad-o-neal-unde…
Czy na taką zbroję zakładamy kurtałkę czy nic ?
A buty na moto takie typowe na moto jaką dają ochronę i czy warto mieć je od razu czy można na razie sobie odpuścić??

Zmieniono: 15 maj 2011, 14:18
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 15 maja 2011 o 14:19


Motocykle
riggs
Postów: 208
Skąd: Jaworzno
Wysłana - 15 maja 2011 o 14:36


Ra już przeleciałem te tematy ale w sumie wychodzi na to że każdy ma inne zdanie:))
PS, większość z linków z w/w tematów już wypadła do archiwum:))
Dobra to może napiszcie czy zbroja plus kurtka czy sama zbroja na lato to dobra ochrona? Lepsza kurtka plus protektory czy pełna zbroja jakiej przykład podałem wyżej??
Oczywiście jeśli mój temat zaśmieca forum to przejdę do zadawania pytań w podanych przez Ciebie linkach:)
Motocykle
Bazi
Postów: 392
Skąd: Godzikowice
Wysłana - 15 maja 2011 o 14:54


Zbroja vs kombinezon to zależy od stylu ubioru jaki preferujesz. Zbroja jest zdecydowanie tańszą alternatywą ale nie zapewnia takiego komfortu termicznego jak kombiak w średnio cieple dni. Tu w sumie wszystko rozbija się o finanse. Skóra czy tekstylia??? to często padające pytanie. Skora zawsze będzie bardziej wytrzymała przy szlifowaniu po asfalcie poprostu się ślizga. Z kolei tekstylia są bardziej uniwersalne na zmienność pogody. Wybór należy do ciebie, ważne żeby się kompletnie ubrać w taką odzież na jaką cie stać. Im wyższa półka tym większe bezpieczeństwo, ale największym jest jazda z głową a na to już tylko ty masz wpływ.
Motocykle
riggs
Postów: 208
Skąd: Jaworzno
Wysłana - 15 maja 2011 o 15:08


Bazi myślałem na początek tak, zbroja powiedzmy podobna jak z linka który wkleiłem wyżej O 'Neal to chyba dobra marka no i spodnie jakieś skóry czarne np: http://allegro.pl/spodnie-skorzane-skora-motocyklo…
Co do spodni to te z linka to przykładowy wzór jaki trafia w mój gust bo co do marki to nie wiem co to jest akurat:))
Do tego kask też nie wiem jakiej marki? Czy do 500 zł można coś dobrego kupić??
Snuje plany co jak i za ile a nie chcę kupić kupy i potem zostać bez kasy:))
Motocykle
Bazi
Postów: 392
Skąd: Godzikowice
Wysłana - 15 maja 2011 o 15:18


No i wystarczy. Kask do 500zł kupisz bardzo dobry jak poszukasz. Ja używam włoskiego AGV. Wiadomo najwyżej stoi Shoei i Arai ale wysokie modele AGV są w podobnych cenach. Bardzo ciekawe i mocne kaski produkuje Shark. Stylistycznie są wg mnie jednymi z lepszych. No i mój kumpel miał w nim wypadek. 100% się sprawdził głowa cała bez szwanku mimo, że przydzwonił w tramwaj:/
Motocykle
spider
Postów: 152
Skąd: Głogów
Wysłana - 15 maja 2011 o 15:22


na lato preferuje zbroje, super sie jezdzi bo sie nie smazysz, a na zimniejsze dni to textyl, jezdze i nie narzekam i zaplacisz mniej niz za skore. w bardzo zimne dni w skorce nie polatasz bo zimno przebija xD

Zmieniono: 15 maj 2011, 15:33
Motocykle
riggs
Postów: 208
Skąd: Jaworzno
Wysłana - 15 maja 2011 o 15:44


No oki to dzięki Panowie, mniej więcej mam zarys tego co kupię i kosztów :))
A rękawice to jakie lepiej skóra czy tekstylne??
A cha i pytanie czy pod kask się zakłada jaką kominiarkę czy nic, idzie o kudły bo mnie się już włosy przerzedzają a nie chcę zbyt wcześnie zastać kolanka na głowie:))??

PS co do pytania o zbroję VS kurtka to chodziło mi głównie o ochronę ,wiem że najlepiej byłoby pewnie kupić kurtkę i buzer z protektorami tylko nie wiem czy się wyrobię z wydatkami a jak wybierać między samą kurtką a zbroją to zbroja wydaje mi się dawać większą ochronę przynajmniej teoretycznie lepiej chyba ochroni .

Zmieniono: 15 maj 2011, 15:53
Motocykle
Bazi
Postów: 392
Skąd: Godzikowice
Wysłana - 15 maja 2011 o 15:52


Rękawice tylko skóra. Zwracaj uwagę na wentylację. Nie ma uniwersalnych jedne są na chłodne dni inne na upały. Im większa perforacja (dziurki) tym lepsza wentylacja. Takie rękawice są super latem. Ale w dni takie jak dziś to tylko pełna skóra. Moje są na chłodniejszą aurę. Korzystam z Nitro NG20 a dla porównania kumpel ma RST Razor i marznie w takie dni w które moje dają radę. Kominiarka też raczej na chłodniejsze dni się nadaje, szczególnie windstopper zwany śliniakiem:P Bardzo poprawia komfort termiczny i wygłusza w dużym stopniu kask. A jak jest upalnie to ja zakładam na pyszczek bandanę.
Motocykle
Misiol
Postów: 176
Skąd: Wrocław
Wysłana - 15 maja 2011 o 16:02


kwestia budżetu - najlepsza jest skóra kangurza (serio)
www.louis.de
Motocykle
Sexbox
Postów: 6
Skąd: Oława
Wysłana - 30 maja 2011 o 23:20


Sprzedam:
Buzer, zbroja:
ICON ARMOR FIELD VEST

http://allegro.pl/buzer-zbroja-icon-armor-field-ve…

Cena naprawdę atrakcyjna.
Brak zdjęcia
Karol
Postów: 2
Wysłana - 3 maja 2013 o 15:05


Kurtki preferuję tekstylne choć wiem że skóra to klasyk, ale niestety ceny skóry ograniczają grono użytkowników takich kurtek... Obecnie mam tą: http://hypnotik.pl/kurtki-motocyklowe-tekstylne-da… kupioną już jakiś czas temu w cenie promocyjnej i jestem z niej bardzo zadowolony (zaliczyłem kilka na szczęście mniej groźnych upadków i nic mi poważnego się nie stało).
Brak zdjęcia
Piotrek
Postów: 3
Wysłana - 14 lutego 2015 o 11:57


Jeśli szukacie wyposażenia dla motocyklistów to zajrzyjcie do sklepu Bikestar.pl . Teraz otwierają nowy sklep w Wrocławiu, więc osoby z Dolnego Śląska będą mieli blisko.
Brak zdjęcia
carbon
Postów: 4
Wysłana - 17 sierpnia 2017 o 9:11


Ja zawsze preferowałem klasyki. Odzież motocyklowa powinna być mocna, wytrzymać więcej niż 2 lata.. :P Trochę zainwestowałem w skórę. Macie tu fajne przykłady https://motomoda24.pl/odziez-motocyklowa.html
Brak zdjęcia
zenlo
Postów: 16
Wysłana - 21 sierpnia 2017 o 9:26


Zależy kto jak jeździ, ile jeździ i na czym jeździ. Do typowej turystyki z wykorzystaniem motocyklu poleciłbym zwykłą kurtkę skórzaną która ochroni przed wiatrem, chłodem, deszczem itd. Moto jeździ się głównie latem, więc dobrze jeżeli jest przewiewna. Do jazdy po mieście, czyli tam gdzie jest większe ryzyko uszkodzenia ciała, wypadku zbroja się przydaje. Ewentualnie mix - czyli kurta z elementami zbroi np tutaj jest tego dużo: https://moto-tour.com.pl/pol_m_Dla-motocyklisty_Zb…
Brak zdjęcia
Darekxx
Postów: 2
Wysłana - 30 października 2017 o 9:00


Polecam sprawdzić ofertę sklepu motocyklowego https://motomoda24.pl/, często robię tam zakupy i zawsze wszystko super :)
Brak zdjęcia
Andrzej
Postów: 4
Wysłana - 4 grudnia 2017 o 10:52


Warto posiadać zarówno kurtkę tekstylną jak i skórzaną. Skórzana ma tą przewagę, że świetnie sprawuje się w tych trudniejszych warunkach, gdy pada, źniezy. Dobrze izoluje wilgoć i chłód. Tekstylne mogą mieć z tym problem - zwłaszcza z wodą i wilgocią.
Generalnie ta tutaj https://mcsonline.pl/rukka-kurtka-rukka-alex-54,c1… jest spoko, mimo, że do najtańszych nie należy.
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Hulajnoga elektryczna czy rower elektryczny
Intercom
Jakie spodnie motocyklowe wybrać?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu