Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Lepiej na hondzie niż na wielbłądzie. Wielbłąd turysta nie lata 300!"

Forum » Mechanika » ilość oleju w VTX 1300R

Przewiń na dół
Motocykle
zibi
Postów: 2
Wysłana - 12 marca 2011 o 16:38


Witam wszystkich! Mam mały kłopot z właściwą ilością oleju w moim VTX. Bagnet do pomiaru jest wkręcany z korkiem. Są na nim dwie kreski, ale czy właściwy poziom jest między nimi po zakręceniu korka, czy tylko po przyłożeniu go do obudowy?
Jeśli po wkręceniu, to wydaje mi się trochę mało by go było jak na 1300 ccm...
Czy ktoś może pomóc?
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 13 marca 2011 o 13:00


napewno po wkreceniu korka, gdy moto stoi w pionie na zgaszonym silniku. Kolo przod i tyl tez musza byc w jednym poziomie, czyli stac musi na plaskim, nie na spadku
Motocykle
zibi
Postów: 2
Wysłana - 14 marca 2011 o 8:12


Dziękuję za pomoc, ale wątpliwość pozostała. W ogólnych danych technicznych nie podają (nie wiem dlaczego...?) ilości oleju w silniku, więc nie mam pkt. odniesienia. Jeśli korek zostanie wkręcony, to bagnet pokaże mniejszą(!) ilość oleju, jaka jest konieczna do smarowania podzespołów... W tylko przypadku włożenia w otwór w obudowie - pokaże go więcej. Ja wlałem 3,5 litra,i jest go za dużo, co przy 3 litrach np. w Suzuki C50 - jest różnicą niewielką. Więc, na moje 1300 ccm pojemności - wydaje mi się ilością podejrzanie malutką...
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 14 marca 2011 o 15:23


Spróbuj na tej stronie , http://depositfiles.com/en/files/1761507
jak wejdziesz to na dole bedż dwa liczniki a pod nimi przy jednym z lewej stronie bedzie free tam klikasz i czekasz aż skonczy sie odliczanie , potem klikasz to co ci sie pojawi i zacznie ci sie sciągac serwisówka do VTX1300S , tylko nie wiem czy to jest ten twój model bo ty masz "r" a tu jest "s"
Aha musisz sobie zobaczyc jeszcze rok bo na to nie patrzyłem........

Zmieniono: 14 mar 2011, 15:26
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu