Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Lepiej na hondzie niż na wielbłądzie. Wielbłąd turysta nie lata 300!"

Forum » Mechanika » honda vfr 800 rocznik 99 zapala sie kontrolka FI

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
puzel
Postów: 1
Wysłana - 13 lutego 2011 o 16:57


Witam mam następujący problem niedawno kupiłem hondę vfr 800 99r po przekręceniu kluczyka kontrolka FI świeci przez chwile i zaraz gaśnie jednak po odpaleniu moto kontrolka czasem się zapala i gaśnie raz świeci jaśniej a raz ciemniej czasem zapala się na chwile w czasie włączania świateł jak również niekiedy mruga razem z włączonym kierunkowskazem silnik pracuje cały czas równo i bez problemu wkręca się na obroty, kontrolka zapala się również na zgaszonym silniku kiedy np włączam długie światła i kierunkowskaz jeśli ktoś jest w stanie stwierdzić co może być przyczyna będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 13 lutego 2011 o 19:30


od czego jest ta kontrolka? możliwe, że jest jakieś zwarcie w elektryce, zużyty czujnik, etc, zależy do czego jest ona podpięta, ja niestety tego nie wiem, więc ciężko mi określić usterkę
Motocykle
batman
Postów: 97
Skąd: Wrocław
Wysłana - 13 lutego 2011 o 21:58


sprawdź kable od akumulatora :)
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 14 lutego 2011 o 14:40


fi w moto jest jak kontrolka czeck engine, na moj gust gdzies nie masz masy, porozlaczaj wszystkie kostki, popsikaj kontaktem i wyczysc je. NIe pamietam jak jest w hondzie, ale chyba kontrolka FI mruga i ilosc powtorzen i dlugosc ich trwania, to kod bledu, jest jeszcze jedna mozliwosc, ze mostkujesz w kostce serwisowej Ale najpierw przejzyj cala elektryke,wszystkie czujniki i polaczenia, jak nie ustapi, to bedziemy dalej sie zastanawiac.

- jak zdejmiesz kanapę (nie potrzeba nawet zadupka zdejmować), to po lewej stronie moto mniej więcej na wysokości regulatora zobaczysz pod plastikiem zadupka małą kostkę na jeden wtyk, w którą nic nie jest wpięte. Teraz zorganizuj tylko zworkę(czyt. kawałek druta metalowego ;) ) i wetknij dwie końcówki w obydwa wejścia kostki. Przekręć kluczyk, włącz zapłon i obserwuj kontrolkę FI. Jedno długie mignięcie (chyba 1 czy 2s) jest liczone jako 10, krótkie jako 1,
czyli np 2 długie mignięcia i 3 krótkie to błąd nr 23.

tutaj masz manual http://www.gofastvideo.com/video/408/Honda-VFR-800…

Zmieniono: 14 lut 2011, 15:02
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu