Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu"

Forum » Akcesoria motocyklowe » Ubiór - Opinie

Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 8 września 2011 o 9:04


rainbow gratulacje podjęcia "męskiej" decyzji :)
Motocykle
Xsan97
Postów: 8
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłana - 4 listopada 2011 o 21:41


Ktoś miał styczność z produktami firmy Leoshi a dokładniej z wyrobem pod nazwą Samurai ? Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 11 listopada 2011 o 20:35


ja zdecydowanie odradzam ret-biker spodnie na dupie miałem kilka razy i puściły szwy , a później to miałem tyle dziur ze masakra a na koniec pas ściągający sie urwał. 100% odradzam.........
Motocykle
uzu_ki
Postów: 11
Skąd: Zielona Góra
Wysłana - 26 grudnia 2011 o 11:25


Witam, na wiosnę przymierzam się do zdawania egzaminów na kat. A. Jestem na etapie kompletowania stroju (strój do jazdy po mieście póki co, za jakiś czas (jak fundusze pozwolą) planuję zakup skóry do szybszej jazdy). Polecono mi: komplet Modeka Stela- kurtka+spodnie, buty Sidi Vertigo Corsa- wiem, że już ich nie produkują ale można je jeszcze znaleźć (takie, żeby były i do teksów i później do skóry), rękawice Shima G:Tec (zastosowanie tak jak buty). Kask HJC HQ-1. Co sądzicie? :)
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 26 grudnia 2011 o 11:48


uzu_ki napisał(a):
Witam, na wiosnę przymierzam się do zdawania egzaminów na kat. A. Jestem na etapie kompletowania stroju (strój do jazdy po mieście póki co, za jakiś czas (jak fundusze pozwolą) planuję zakup skóry do szybszej jazdy). Polecono mi: komplet Modeka Stela- kurtka+spodnie, buty Sidi Vertigo Corsa- wiem, że już ich nie produkują ale można je jeszcze znaleźć (takie, żeby były i do teksów i później do skóry), rękawice Shima G:Tec (zastosowanie tak jak buty). Kask HJC HQ-1. Co sądzicie? :)


http://www.youtube.com/watch?v=yMoPWKMruUk
Motocykle
uzu_ki
Postów: 11
Skąd: Zielona Góra
Wysłana - 26 grudnia 2011 o 12:17


Dzięki za link :) Kask był moim największym pewniakiem z powyższego. A jak reszta wyposażenia?
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 26 grudnia 2011 o 23:09


uzu_ki napisał(a):
Dzięki za link :) Kask był moim największym pewniakiem z powyższego. A jak reszta wyposażenia?


jezeli masz jakieś wzory , modele , aby zobaczyc co to ewentualnie jest to podeślij
Motocykle
uzu_ki
Postów: 11
Skąd: Zielona Góra
Wysłana - 27 grudnia 2011 o 0:16


Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 28 grudnia 2011 o 5:50


uzu_ki napisał(a):
Kurtka: http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/stela/35/1/…
Spodnie: http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/stela/38/2/…
Buty: http://www.kombinezon.pl/sidi-vertigo-corsa.html
Jeśli ktoś ma lepsze propozycje jestem otwarta na wszelakie sugestie :)

zanim odpisze napisz najpierw klase motocykla na którym chcesz śmigać
Motocykle
uzu_ki
Postów: 11
Skąd: Zielona Góra
Wysłana - 30 grudnia 2011 o 11:03


Motocykl sportowy.
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 30 grudnia 2011 o 14:37


Rozumiem że skoro motocykl sportowy to masz duże doświadczenie w jeździe na dwóch kołach
Motocykle
uzu_ki
Postów: 11
Skąd: Zielona Góra
Wysłana - 30 grudnia 2011 o 14:56


Na początek mini ninja, czytałam, że to dobry wybór na pierwsze moto. Kiedyś trochę jeździłam na MZcie ale nie na tyle, żeby kupować coś większego.

Zapomniałam jeszcze linku do rękawic: http://www.shima.pl/#/produkty/rekawice-meskie

Pomoże ktoś? :)

Zmieniono: 31 gru 2011, 10:06
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 6 stycznia 2012 o 21:00


uzu_ki powiem ci ze na sporta buty ok spodnie tysz , ale kurtałka jakoś do mnie nie przemawia , jezeli chodzi o rękawiczki to nie ma tam wybranych tylko kilka sztuk wiec nie określiłaś sie.

Co do moto to szczerze ci powiem ze żaden sport nie jest dobry na pierwsze moto , życze jak najlepiej ale zastanów sie jeszcze, możne dorwij takie cos i pośmigaj chwile aby zobaczyć różnice pomiędzy jazda na mz-cie a sportem ........
Motocykle
Misiol
Postów: 176
Skąd: Wrocław
Wysłana - 11 stycznia 2012 o 15:39


I znowy topic sie robi "co kupić na pierwsze moto" :D

http://www.scigacz.pl/Kawasaki,250R,mini,Ninja,907…

Tak patrząc po tym opisie - to nie dramatyzowałbym z tym "jak bardzo potrzeba doświadczenia" -
33KM i 160 kg - no bez przesady.
Tym bardziej jak ktoś marzy o wizerunku "Supermoto + kombinezony z kangura"
Poza tym uzu_ki nie ma 15 lat... i doświadczeń jedynie na trójkołowym rowerku.

Z Zielonej Góry to sugerowałbym podjechać na Holtzhauser Strasse w Berlinie (jakieś 2 godziny jazdy - jedziesz przez Swiecko - Autostradą po drogowskazach na kolejne lotniska (Shoenefeldt, Tegel, Tempelhoff, mijasz Siemens (po lewej - nie sposób nie zauważyć) pilnuj tylko oznakowania zjazdu na Holtzhauser Strasse - jest oznaczony) - tam masz obok siebie kolejno Polo (polo-motorrad.de) i Louisa (louis.de).

Tam obejrzysz, przymierzysz, przetestujesz w tunelu aerodynamicznym czy nigdzie nie uwiera i nie podwiewa i wybierzesz.

Często mają fajne promocje - rzędu kilkudziesięciu procent.

W Polo mają sporo fajnych damskich kombinezonów i półkombinezonów oraz rękawic damskich.
Tzn. Szytych na kobiecą sylwetkę.

Rękawice - najlepsze są ze skóry kangurzej - trwałe, wygodne, miękkie i potwornie wytrzymałe.
Motocykle
uzu_ki
Postów: 11
Skąd: Zielona Góra
Wysłana - 14 stycznia 2012 o 12:50


A widzę teraz mój błąd z linkiem, sorki, tu jest poprawny:
http://sklepshima.pl/product.php?id_product=33 .

Co do motocykla (przepraszam, że ciągnę temat "co na pierwsze moto")- ogólnie chciałabym uniwersalny (miasto/podróż/tor). Polecono mi Yamaha XJ 600 Diversion (ten model także znajduje się na liście "początkowych": http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl,najlepsze,…) ale to za duża pojemność jak na pierwsze moto tak myślę... wiec padło na ninję (też z racji mojego niskiego wzrostu- 165cm):) Jak ktoś ma lepszy pomysł na pierwsze moto niż mini ninja to napewno rozważę propozycję- nie zależy mi na "szpanie" tylko na bezpieczeństwie (inaczej bym wzięła większą pojemność) i małej awaryjności. Czytałam o Polskich 250kach ale ponoć pozostawiają wiele do życzenia pod względem "bezproblemowego użytkowania" :)

Co do ciuchów- komplet Stela to bardziej strój na miasto/podróż, pod tor rozważałabym skórę, chyba, że istnieje dobre połączenie dwóch kompletów w jeden? ;)

Misiol - jak masz jakieś konkretne modele na myśli to podaj linka :)

Zmieniono: 14 sty 2012, 12:54

Zmieniono: 14 sty 2012, 13:01
Motocykle
Misiol
Postów: 176
Skąd: Wrocław
Wysłana - 16 stycznia 2012 o 12:54


Ostatnio z Marzeną kupiliśmy zestaw
http://www.polo-motorrad.de/pl/allure-damen-lederj…
do tego tej samej firmy rekawice i spodnie - bardzo fajny, kobiecy krój, bez dodatkowego "ukobiecania" kwiatkami, różowymi wstawkami itp.

Dodatkowo wzięliśmy w louisie jeansy Vanucci - z całości po przejeżdzonym sezonie jest bardzo zadowolona.
Louis ma jeszcze fajne damskie zestawy "Held" - ale to trzeba przymierzyyć co najlepiej pasuje i w czym sie najlepiej czujesz.

Skóra vs Tex - ile osób tyle opinii - ja wolę skóry na każdą okazję - natomiast mój brat - Tex'y i każdy jest zadowolony ze swojego wyboru.

A "pierwsze moto"...
przy drobnej sylwetce jest bardzo duży wybór -co kto lubi :)
standardowo Honda CB 500, Suzuki GS 500 (GS mi się nie podoba)

Moznaby spojrzeć na Ducati monstera 600 (V-ka - więc pojemność nie zabije)- mi się podoba ten z konca lat 90-tych.

Ninja 250 - raczej do "turystyki" sie nie nadaje - sportowa sylwetka to nie jest "wygodna jazda" ponad 100km trasy.
Yamaha Diversion - mocą nie powala ale to raczej ciężkie moto... (za ciężki... chyba...)
Zobacz jeszcze Suzuki Freewind - może się spodobać,
Bardzo rzadko spotykany Bandit 400
Suzuki SV....


Albo cała masa chopperów... ale to juz inny styl i tu pojemność silnika raczej nie ma większego znaczenia jesli jest poniżej litra (a i to z wyjątkami)- tu decydująca będzie waga motocykla.
Honda Shadow "mała"
Honda Rebel
Yamaha Virago (chociaż 535 jest znana z awaryjności
Hmmmmmm co jeszcze - pojedź na moto-impreze (samochodem albo jako pasażer) albo na jakieś "motserce" (w ZG to chyba gdzies pod palmiarnią jest organizowane) - popytaj, pooglądaj - a nuż coś wpadnie w oko.
Co do szpanu - szpan to jedno (parz wątek "poszan na dzielni" albo "Mistrzowie tematu" na www.swbikers.pl) a to, że motocykl ma się podobać właścicielowi to drugie i moim zdaniem bardzo ważne.
Jazda motocyklem to czysta przyjemność i nie może być zakłucana "bo taki jeden na forum mi napisał, że mój motocykl jest brzydki niebezpieczny i się psuje, a jego pomysł byłby ładny, bezpieczny i wogóle... najlepiej to kupić trójkołowy rowerek do nauki"
Nie istnieje coś takiego jak "bezpieczny motocykl" !!! - tak jak nie istnieje bezawaryjny. Zawsze jest to kwestia dopasowania do siebie jakiegoś "Optimum".
Ja nie wsiądę na ZX12, ZZR14 czy hyabusę, podobnie respekt budzi Intruder 1800C, VN2000 itp. każdy z nich z nieco innych powodów - mimo że podobaja mi się - boję sie tego że wówczas to motocykl prowadziłby mnie a nie ja motocykl.

100-tny raz powtórze się - Miłośnik Harley Davidson nie będzie czerpał przyjemności z jazdy GS 500 bez względu na obiektywne racje. Kibic supermoto - nie spojrzy nawet na Yamahe Drag Star, a "turysta" zanim kupi BMW RT albo Adventure zacznie od mniejszego enduro ew. Bandita.

Poszukaj na tym forum - jset wątek o "pierwszym moto" i sporo dyskusji - wrzuciłem tam Swoją subiektywną listę "pierwszych motocykli" dla każdego ;)

Udanych zakupów ;)
Brak zdjęcia
Śpioch
Wysłana - 17 stycznia 2012 o 15:23


Dlaczego moje wypowiedzi zostały skasowane ?? urażono czyjeś EGO ? czy może brak profesjonalizmu ?

Misiol dlaczego podpisujesz się pod czyjąś wypowiedzią ? to nie są twoje zdania !
Zerżnąłeś ten artykuł.



Zmieniono: 17 sty 2012, 17:23
Motocykle
uzu_ki
Postów: 11
Skąd: Zielona Góra
Wysłana - 20 stycznia 2012 o 0:06


Dzięki Misiol za link i opinie o ciuchach :) Co do moto to na początek chcialam jakas 250, żeby się podszkolic i pozniej zmienic na cos wiekszego. Fakt, nie ma bezpiecznego motocykla ale trzeba mierzyc sily na zamiary :) Co do imprez to napewno się na jakąś wybiorę :) Jeszcze raz dzięki za pomoc :)
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 20 stycznia 2012 o 17:59


Śpioch napisał(a):
Dlaczego moje wypowiedzi zostały skasowane ?? urażono czyjeś EGO ? czy może brak profesjonalizmu ?


Były obraźliwe (http://omko.pl/start/regulamin)
pozdrawiam
Brak zdjęcia
mloda_2000
Postów: 1
Wysłana - 13 kwietnia 2012 o 0:13


Cześć, rozpoczynam swój pierwszy sezon motocyklowy, ale nie mam jeszcze żadnych ciuchów. Przeglądnęłam Wasze posty, widziałam propozycje uzu_ki i jestem ciekawa, czy może macie doświadczenia z kupowaniem kurtki/spodni/kombinezonu przez internet bez wcześniejszego mierzenia? znalazłam firme Gepert z Łodzi i szyją też na miarę, wyszłoby sporo taniej i na pierwszy rzut oka do jakości nie można się przyczepić... Mierzyłam też 2 modele w salonie suzuki, ale nie jestem przekonana. Będę wdzięczna za wszelkie rady. Pozdrawiam.

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Hulajnoga elektryczna czy rower elektryczny
Intercom
Jakie spodnie motocyklowe wybrać?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu