Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga"

Forum » Akcesoria motocyklowe » Ubiór - Opinie

Motocykle
rainbow
Postów: 11
Skąd: Zielonka
Wysłana - 31 marca 2011 o 11:17


witam, mam do Was kilka pytań..
otóż chciałabym kupić kurtkę na moto, ale do jazdy okazjonalnej, jako pasażer.
Dodam, że kompletnie sie na tym nie znam, przeglądając strony z akcesoriami itp. da sie zauważyć, że ceny wahają się i to dość ostro a ja nie mam pojęcia na co warto zwrócic uwagę.
np. taka kurtka : http://moto.allegro.pl/nowa-damska-kurtka-motocykl…
są kurtki przewyższające tę cena kilkakrotnie, więc mam zakładać, że kurtki z takiego przedziału to badziewie nienadające się do niczego ? czy akurat dla mnie, nie jeżdżącej za często by sie nadawała ?
z góry dzięki za pomoc, bo bardzo tego dużo i łatwo sie pogubić ;)

Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 31 marca 2011 o 19:39


Rainbow ,musisz wiedzieć że nie ważne czy to kierowca czy pasażer , osprzęt musi być , dodam że w kurtce dobrze by było żeby były protektory na barkach łokciach i na plecach.
Czytałem opis kurtki , tak kurtka jest fajna jak dla pasażera oraz i dla kierowcy , teraz musisz spr. żeby nie była za luźna , ale też i nie za ciasna .. ze spodniami to samo , aby nie były za luźne , ani za ciasne , protektory na kolana i biodra, aczym chcesz jeździc?
Motocykle
rainbow
Postów: 11
Skąd: Zielonka
Wysłana - 31 marca 2011 o 23:44


raczej turystycznie i do pozapieprzania okazjonalnie :P
no wiadomo, nie ma co na tym oszczędzać, tylko chce powiedzieć ze nie zalezy mi na marce czy znanej firmie, jesli wkręce się bardziej to wiadomo - wtedy można inwestować.
po prostu chce zeby kurtka miala to co potrzeba i zeby sie sprawdziła własnie na takie niezbyt częste wypady.
Oczywiście postaram się przymierzyć/kupić w jakim sklepie ;)
i dziękuje bardzo za odpowiedź :)
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 1 kwietnia 2011 o 9:35


Kurteczka bardzo fajna .... to co pisze Kacper ... protektory itd. tez wazne, ale przyznam się szczerze, że ja nie w każdej kurtce mam protektory, a mam ich trzy ... ale co jeszcze jest ważne, by miała "wywietrzniki" czyli latem jak jeździsz by można było zrobić "przeciąg" lub "chłodzenie" organizmu. Ta kurtka widzę, ze ma (zamki na rękawach przy bicepsie)
Jak na mój gust troszkę krótka, bo jak się schylisz, plecy chyba będą odkryte (a to tez ważny element odzienia)
Wydaje mi się, że nie kupisz idealnej kurtki na każdą porę i "okazję" (podróże, wycieczki koło komina, jazda tylko po mieście, deszcz, upał 30 stopni)
z mojego doświadczenie ..... taka pierdółka, ale jakże istotna .... kryty zamek kurtki. tak jak ma np. ta kurtka

dlatego bo zamek przepuszcza powietrze. Ale jak masz zamiar tylko jako pasażer, to kierowca i tak Cie zakrywać będzie ;)
Motocykle
rainbow
Postów: 11
Skąd: Zielonka
Wysłana - 1 kwietnia 2011 o 11:56


dzięki wielkie za dpowiedzi, już zaczynam się troche orientować co i jak ;)
jeszcze możecie pomóc mi z kaskiem ;D
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 1 kwietnia 2011 o 19:17


Kask to też sprawa indywidualna, opinie sa różne.
Przede wszystkim jaka maszyna chcesz jeździć ??
Jeżeli przysłowiowym ścigiem, to koniecznie integralny. Jeżeli -jak to pisze Marcin113- "Frędzelkowaty" ;) to juz można inny np.
Motocykle
marcin113
Postów: 207
Skąd: Bełchatów
Wysłana - 1 kwietnia 2011 o 21:52


Widzę że już taką sławę tutaj zdobyłem że się mnie cytuje :) hehe
Ja mam taki kask, dobrze wyciszony, wygodny, dobrze trzyma się na głowie, nie ogranicza widoczności, blenda przeciwsłoneczna się często przydaje, można by sporo o tym pisać wiem tylko że kask warty swej ceny i mogę go polecić dla osoby której nie imponuje bardzo szybka jazda.
http://moto.allegro.pl/kask-naxa-s4-polotwarty-cho…
Motocykle
Misiol
Postów: 176
Skąd: Wrocław
Wysłana - 2 kwietnia 2011 o 2:14


Ja co do kasków mam zdanie ustalone - tylko integral. Tym bardziej dla kobiety.
facet ze szramą na policzku/szczęce może i wygląda ok... ale kobieta....

wg raportu Hurt'a - ok 25% obrażeń głowy w wypadkach motocyklowych to urazy szczęki - zaden kask typu Jet, orzech itp jej nie chroni...

W głębi ducha uważam że jazda w "orzechu" to w sumie to samo co bez kasku.

Z ważnego wyposażenia warto zeby miał blende (coś jak okulary słonecczne - wbudowane), oraz tzw. "windshield" - osłona od wiatru na brode - i nie chodzi tu tylko o wianie - to dobrze zabezpiecza przed wiatrem, hałasem oraz owadami (np osa, szerszeń pod kaskiem nie należy do przyjemnych doświadczeń).

Zmieniono: 2 kwi 2011, 2:16

Zmieniono: 2 kwi 2011, 2:16
Motocykle
rainbow
Postów: 11
Skąd: Zielonka
Wysłana - 2 kwietnia 2011 o 10:19


Motocykle
marcin113
Postów: 207
Skąd: Bełchatów
Wysłana - 2 kwietnia 2011 o 10:34


Może być ale pamiętaj że kask przed zakupem należy przymierzyć. Nie polecam kupowania kasków w sprzedaż wysyłkowej.
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 4 kwietnia 2011 o 8:47


Ja tez nie polecam, kupowania w sprzedaży wysyłkowej .... z własnego doświadczenia.
Misiol napisał(a):
Ja co do kasków mam zdanie ustalone - tylko integral. Tym bardziej dla kobiety.
facet ze szramą na policzku/szczęce może i wygląda ok... ale kobieta....


Idąc takim tokiem myślenia, to nie zapomnijmy o zbroi .... kulawa kobieta ....

Ja miałam wypadek w "orzeszku" i jakoś (pomijając wrodzoną głupotę) nic mi się nie stało ... nawet nie uderzyłam głową ...., a nie jeden w integralu "poległ"
Tak więc wszystko zależy od szczęścia, od prędkości jazdy, i długości trasy poniekąd też :)

Co jest ważne i przydatne, to cisza w kasku (nie każdy integral, to zapewnia), dobre wentylatory, osłona słoneczna(blenda), no i oczywiście kask musi być dopasowany do głowy.

Zmieniono: 15 maj 2011, 14:21 przez: Ra
Motocykle
rainbow
Postów: 11
Skąd: Zielonka
Wysłana - 4 kwietnia 2011 o 15:37


oczywiście kask będę przymierzać przed zakupem, zawsze mozna przymierzyć w sklepie i kupić przez internet ;)
Brak zdjęcia
rigez
Postów: 12
Wysłana - 8 lipca 2011 o 18:24


Prosze o opinie co wiadomo i co można powiedzieć na temat tej kurtki ?
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/685/spidilege…]
[/URL]

Zmieniono: 8 lip 2011, 18:27
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 8 lipca 2011 o 21:11


Siema Rigez,ładna ta kurteczka ale na podstawie zdjęcia trudno ocenić.nie dojżałem na niej otworów wętylacyjnych a to ważne w w upalne dni czy ma kieszenie na protektory? następna dobra sprawa to wypinana podpinka,ale nawet gdyby miała to wszystko to i tak polecał bym przymiarke bo przede wszystkim musisz się w niej dobrze czuć.pozdr.:))
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 15 lipca 2011 o 7:32


Ra napisał(a):
Ja tez nie polecam, kupowania w sprzedaży wysyłkowej .... z własnego doświadczenia.
Misiol napisał(a):
Ja co do kasków mam zdanie ustalone - tylko integral. Tym bardziej dla kobiety.
facet ze szramą na policzku/szczęce może i wygląda ok... ale kobieta....


Idąc takim tokiem myślenia, to nie zapomnijmy o zbroi .... kulawa kobieta ....

Ja miałam wypadek w "orzeszku" i jakoś (pomijając wrodzoną głupotę) nic mi się nie stało ... nawet nie uderzyłam głową ...., a nie jeden w integralu "poległ"
Tak więc wszystko zależy od szczęścia, od prędkości jazdy, i długości trasy poniekąd też :)

Co jest ważne i przydatne, to cisza w kasku (nie każdy integral, to zapewnia), dobre wentylatory, osłona słoneczna(blenda), no i oczywiście kask musi być dopasowany do głowy.

Zmieniono: 15 maj 2011, 14:21 przez: Ra

Jeżeli chodzi o integral to zgadzam sie , na większe trasy to tak i nawet koniecznie , ale jazda po mieście to jest nie za bardzo ciekawa , łeb sie grzeje jak diabli, i nawet 100% wentylacja nie pomoze bo ona nie działa przy prędkościach 40-60km/h tylko przy większych, a juz nie wspomne o światłach .
Do miasta to szczękowiec z odpinaną czaszą , lub nawet bez niej albo orzech , zależy czym sie jeździ.......
Motocykle
Misiol
Postów: 176
Skąd: Wrocław
Wysłana - 18 lipca 2011 o 12:34


trochę statystki... % uszkodzeń na kaskach (powypadkowych) - -dane z USA wg raportu Hurt'a.
http://dontai.com/wp/wp-content/uploads/2010/05/he…

ok 35% wali w szczękę -w integralu chronioną, w orzeszku - tak samo jak i w wełnianej czapce.
Ale faktem jest ze zdarzają się smiertelne wypadki przy 40 km/h i zdarzają się cuda przeżycia upadku z 4 piętra.
Każdy musi zdecydować sam za siebie.
Motocykle
rainbow
Postów: 11
Skąd: Zielonka
Wysłana - 7 września 2011 o 21:20


trochę czasu minęło, ale muszę się pochwalić :)
minęło kilka dobrych miesięcy więc miałam troche czasu na zapoznanie się z 'tematem'. stanęło na kurtce modeki 'roma', rękawicach stella sp8 alpinestarsa i buty też będą prawdopodobnie z tej samej linii. i kurs na prawo jazdy został rozpoczęty :)
dodam, że wszystko zawdzięczam samozaparciu i ciężkiej pracy :D i mam nadzieję, że uda mi się dorobić pierwszej maszyny może już w przyszłym roku :)

i jestem przykładem na to, że jak się bardzo chce to wszystko jest możliwe :D
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 7 września 2011 o 21:47


NO no ty samochwało pozwól że i ja cie troszke pochwale i czekamy na fotke nowego sprzęciora:))
Brak zdjęcia
Bogda
Wysłana - 7 września 2011 o 23:00


Rainbow gratulacje :))) Masz rację co do samozaparcia , jak sie bardzo chce to się wszystko zrobi żeby to osiągnąć :))
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 8 września 2011 o 6:56


Podziwiam kobitke , ale amazonki i te przyszłe amazonki własnie takie są , bo w końcu motocyklistki hahhaha

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Hulajnoga elektryczna czy rower elektryczny
Intercom
Jakie spodnie motocyklowe wybrać?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu