Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu"

Forum » Akcesoria motocyklowe » Kaski motocyklowe - Opinie

Motocykle
deny
Postów: 14
Skąd: Katowice
Wysłana - 15 maja 2011 o 16:14


w kasku szczękowym ruchoma jest przednia częśc kasku i wnim da sie podniesc element który osłania szczeke razem z szybą
Motocykle
Bazi
Postów: 392
Skąd: Godzikowice
Wysłana - 15 maja 2011 o 16:16


Integralny stanowi "odlaną całość" szczękowy jak nazwa wskazuje ma szczenę na zawiasach czyli możesz sobie otworzyć np. jak chcesz się napić napoju bez ściągania kasku. Jest wygodny ale nigdy nie zastąpi ochrony integrala, który zawsze będzie najbezpieczniejszy i najcichszy. Tamten jest odpowiedni do spokojnej turystyki. Na nakeda tylko integral z uwagi na opory powietrza które są gigantyczne z powodu braku jakiejkolwiek osłony od wiatru.
Motocykle
riggs
Postów: 208
Skąd: Jaworzno
Wysłana - 15 maja 2011 o 16:16


Ok a w jakich typach kasków się lata an nakedach i przecinakach??

EDIT ok dzięki, uprzedziliście mojego posta:)))

Zmieniono: 15 maj 2011, 16:17
Brak zdjęcia
wuja
Postów: 178
Wysłana - 15 maja 2011 o 18:03


Witam całe grono MK.
Zgadzam się z Bazim,szczękowy nadaje się do jazdy turystycznej,jest wygodny,bo możesz kogos zapytać o drogę,
napić się,zapłacić na stacji za paliwo,napewno nie może się równać z tradycyjnym.
A poza tym każdy kask spełnia swoją rolę do 100km/h,potem to już tylko ozdoba.
Takie jest moje zdanie,chyba wielu przyzna mi racje.
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 16 maja 2011 o 8:29


riggs napisał(a):
Ok a w jakich typach kasków się lata an nakedach i przecinakach??
....


No 100% nie w orzeszku :)
Wszystkie kaski pełne nadają się :) (integralny lub szczękowy)

Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 16 maja 2011 o 17:53


riggs ja śmigam nakedem , kask mam integralny i pasuje on do wszystkich motocykli , tak samo jak szczękowy, czyli podpisuje sie pod tym co Ra napisała odnośnie orzeszka hi hi.
Motocykle
Xsan97
Postów: 8
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłana - 4 listopada 2011 o 21:31


Cześć mam pytanie.Wraz z rodzicami zakupiłem kask LS2 FF369. Czy ktoś mógł by wypowiedzieć się na temat tego modelu (chodzi mi o bezpieczeństwo)?
Brak zdjęcia
Luna
Postów: 249
Wysłana - 4 listopada 2011 o 21:47


Ja osobiście nie mam takiego kasku , ale mogę ci podać opinie uzytkownika z innego forum .
Oto ona :
LS2 FF369, kończę na nim sezon, parę kilometrów pokonałem i nie narzekam. Co do szumu w/g mojej oceny nie wiele głośniej od integralnego. Plusy .... nie ma porównania, w CPN szczęka w górę i bez problemów tankujesz płacisz i nie wyglądasz jak STIG. Mechanizm otwierania do obsługi jednym palcem w rękawicy. Zamykamy już obiema rękami, ale to już jest moje zboczenie bo sprawdzam zawsze po 2x. Szybka potrafi zaparować na światłach, blenda jest podręczna i robi pozytywną robotę. Uszczelki jak na razie w dobrym stanie, wszystko ładnie przylega. Przy zakupie należy pamiętać, że mają zaniżoną numerację i wręcz wymagane jest wybranie rozmiaru o jeden większego. Nie wszyscy sprzedawcy podają faktyczną numerację. Kolejny jaki kupię dla mojego plecaka też będzie LS2, stosunek jakości do ceny jak najbardziej do przyjęcia.
Motocykle
Xsan97
Postów: 8
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłana - 5 listopada 2011 o 21:03


dzięki ;)
Motocykle
nick
Postów: 22
Skąd: Haugesund
Wysłana - 11 listopada 2011 o 12:45


ja też mam LS 2.Jedyne co mnie zastanawia nad zmianą to waga,robię długie trasy więc ma to znaczenie.Podpinki całkowicie wyjmowane,ogólna moja ocena to taka że warto go kupić
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 11 listopada 2011 o 13:05


Oglądałem ten kask LS2 i to bardzo dokładnie , w środku , na mocowaniach , zaczepach , co jest pod wyściółką. Być może się ze mną nie zgodzicie , ale cena mówi sama za siebie . Za te pieniądze nie może to być dobry kask.
1. Wykonanie - kiepskie
2. Wykończenie - typowo chińskie
3. Jakość materiałów dość znacznie odbiega od standardów
4. Elementy zaczepów wykonane z plastiku
5. Waga

Powiem szczerze , gdybym stał przed wyborem zakupu kasku to LS2 nie był by brany pod uwagę , moim zdaniem lepiej dołożyć parę złoty więcej i kupić coś lepszego , w końcu to ma chronić nasza głowę :)))
Motocykle
Xsan97
Postów: 8
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłana - 16 listopada 2011 o 18:24


również dziękuję każda opinia się przyda :P
Motocykle
riggs
Postów: 208
Skąd: Jaworzno
Wysłana - 21 stycznia 2012 o 19:30


Moi drodzy na tej stronce możecie sprawdzić jak został oceniony pod kątem bezpieczeństwa interesujący was kask : http://sharp.direct.gov.uk/

Krótko oceniając okazuje się że nie wszystko złoto co się świeci i to że dany kask jest z wyższej a nawet najwyższej półki cenowej czy też ma cud renomę nie znaczy że jest bezpieczny bo jak się okazuje i co wynika z tych testów czasem kaski z niskiej półki cenowej przewyższają te z najwyższej a dość często te ze średniej są zwyczajnie najbezpieczniejsze. Więc nie zwracajcie uwagi na markę kasku a jego wykonanie ,wychodzi na to że jedna marka potrafi produkować kask który otrzymuje ocenę 1/5 i 5/5. Jak widać nie tylko Mercedes już nie błyszczy.
Motocykle
Misiol
Postów: 176
Skąd: Wrocław
Wysłana - 24 stycznia 2012 o 16:29


Ostatnio usłyszałem ładne zdanie...

Istnieją 3 firmy produkujące Kaski - Shoei, Arai i Schuberth...
reszta chciałbaby produkować kaski...
Motocykle
riggs
Postów: 208
Skąd: Jaworzno
Wysłana - 14 lutego 2012 o 18:48


Ja zaś myślę że nie można odrzucać wszystkiego co się pojawia nowe, w końcu wyżej wymienione przez Misiola marki też kiedyś zaczynały. Wiadomo że nowa wschodząca firma musi jakoś zdobyć rynek więc najpierw zaczyna od niskich cen. Jest cała masa przykładów że warto obalać stereotypy.
Brak zdjęcia
pat
Postów: 1
Wysłana - 29 kwietnia 2014 o 20:57


Witam, kochani mam mega problem...
Przymierzyłam już tyle kasków, że aż głowa pęka... Mino to nie znalazłam dobrego rozmiaru... XS jest na mnie za luźne, a niekiedy rozmiarówka jest jakaś pomylona, bo jedyne XXS jakie dla mnie znaleziono było jeszcze większe od XS (paranoja...)... Kombinowałam żeby przymierzyć coś z dziecięcej, jednakże, na nic me trudy, bo te kaski są za płytkie... Potrzebuję kasku otwartego... Poradźcie, gdzie mogę dostać taki malutki kask...
Motocykle
fakir
Postów: 119
Skąd: Wrocław
Wysłana - 29 kwietnia 2014 o 21:47


Spróbuj zmierzyć obwód głowy nad uszami. najmniejsze kaski są dla obwodu głowy 49-50 cm, to jest XXXS. Problem w tym, że mało kto je robi. Ale już w rozmiarze XXS (51 - 52 cm) jest spory wybór. Ten XXS, który przymierzałaś to mógł być rozciągnięty egzemplarz wystawowy - dlatego mógł wydawać się za luźny, bo kaski się robią luźniejsze od używania. Jak zmierzysz dobrze obwód i weźmiesz nowy nieużywany kask w tym rozmiarze, to musi pasować moim zdaniem.
Brak zdjęcia
thedw
Postów: 3
Wysłana - 22 czerwca 2014 o 22:07


Jeżeli ktoś szuka konkretnych recenzji kasków to polecam
Shark Vision-R: https://www.youtube.com/watch?v=EJCVuvGuWS4
oraz buudżetowy LS2: https://www.youtube.com/watch?v=4VXs-3-Py4E
Brak zdjęcia
carbon
Postów: 4
Wysłana - 18 lipca 2017 o 15:38


Może sprawdź Kaski Motocyklowe tutaj https://motomoda24.pl/kaski.html jeśli jesteś ze śląska. Tam nie dyskryminują kobiet w rozmiarach kasków ;) Moja młodsza siostra kupiła i leży idealnie, a jest drobniutka
Brak zdjęcia
Piotrek
Postów: 152
Wysłana - 23 sierpnia 2017 o 14:38


Fajna jest moda wśród kobiet na kolorowe kaski. Przyciągają uwagę i cieszą oko.

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Hulajnoga elektryczna czy rower elektryczny
Intercom
Jakie spodnie motocyklowe wybrać?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu