Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu"

Forum » Przepisy » Unia Europejska przeciwko motocyklistom! Ograniczenia i limity

« poprzednia   1 2  następna »

Przewiń na dół
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 31 października 2010 o 11:26


Idzie się spotkać na forach ze stwierdzeniem: "mamy jeszcze 7 lat jeżdżenia" gdyż UE chce ograniczyć naszą "wolność" nowymi przepisami:

"W 2017 roku na terenie Unii Europejskiej wejdą w życie nowe przepisy, które raczej nie spodobają się większości motocyklistów

Wszystkie nowe motocykle będą musiały posiadać OBD, czyli pokładowy system diagnostyczny. Najistotniejsze w tym jest, że w przypadku nieautoryzowanych zmian w podzespołach motocykla, system będzie wyświetlał błędy. ECU, czyli komputery sterujące mieszanką paliwa zostaną zaplombowane i zabezpieczone przed zamianami. Podobnie jak wydechy, które uda się zdjąć wyłącznie przy użyciu specjalistycznych narzędzi posiadanych jedynie przez autoryzowane stacje obsługi. Odczytanie błędów sygnalizowanych przez OBD będzie możliwe również jedynie w serwisach producenta.

Wszystkie jednoślady o pojemności silnika poniżej 125 ccm obowiązkowo zostaną wyposażone w ABS, natomiast w mniejszych sprzętach znajdziemy połączone przednie i tylne hamulce lub właśnie ABS. Powstaje tutaj problem motocykli offroadowych – w nich ABS jest zupełnie zbędny, a wręcz przeszkadza. W takich sprzętach będzie można go wyłączyć, jednak Komisja Europejska nie określiła jeszcze, które motocykle są uliczne, a które terenowe. Można jednak obawiać się, że sprzęty typu BMW R1200GS, czy Yamaha WR250 będą sprzedawane z niewłączalnym pomocnikiem hamowania.

W okresie do 2020 roku Unia wprowadzi kolejne restrykcyjne normy spalania. Dodatkowo po przejechaniu 50 000 kilometrów motocykle będą musiały przejść drugi test na spełnianie powyższych norm.

W życie wejdzie również ograniczenie mocy motocykli. Państwa członkowskie nie będą mogły wyznaczać własnych limitów, gdyż Unia Europejska nałoży odgórne ograniczenie do 100 koni mechanicznych mocy silnika."

czy to dobre co robi unia ?oceńcie sami, jak dla mnie zabiera cząstkę tego co lubimy, co nas kręci,moc, bass wydobywający się z oryginalnych tłumików (LeoVince czy Yoshimura), oraz prostotę, teraz znów napierdzielą jakiejś elektroniki której nie chcemy!







Zmieniono: 31 paź 2010, 12:47
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 31 października 2010 o 12:40




a myślałem, że to tylko polski rząd jest taki chory...
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 31 października 2010 o 18:34


Niestety normy unii europejskiej, chyba raczej nie wyjdą nam ma dobre. Z tego co piszesz, wszystko będzie trzeba robić w serwisach, a skąd na to brać ??
ABS, może to nie jest takie głupie, hmmmm nie wiem, nie mam zdania, po prostu się na tym nie znam.
Jeżeli chodzi o spalanie .... niestety nasza ziemia, jest tak zanieczyszczona, a przede wszystkim powietrze ... Niestety nikt nie zwraca na to uwagi np. dziura ozonowa. Przez wprowadzenie odpowiedniej normy spalania (tylko nie elektryka), stopniowo może uda się co nieco oczyścić.
Z tym że, ilość motocykli, ma się nijak do ilości aut, i raczej tu, powinni nałożyć normy spalania .....

Ale do wprowadzenia tych zmian, zostało jeszcze jakiś czas,
może nie będzie diabeł straszny, jak go malują ;)







Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 31 października 2010 o 19:35


Ra, a co komu po emisji spalin? zwierzęta hodowlane są przyczyną 40% emisji CO2 i wulkan eyacośtam (ach.jawamdampolatać), dzięki któremu do naszej atmosfery w ciągu paru tygodni zasuł naszą atmosferę 2 krotną ilością zanieczyszczeń, jakie idą w powietrze w ciągu roku. Reasumując, to że unia nam gaz ograniczy nic nie da... Daliby dotacje na zmianę taborów MPK i innych firm komunikacji miejskiej, gdzie jeżdżą stare ikarusy i jelcze (nic do nich nie mam, sam wolę nimi jeździć niż nowymi solarisami), które produkują straszny syf, na dodatek płyny eksploatacyjne z nich często lecą na asfalt. Po prostu unia znowu szuka dziury w całym...
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 31 października 2010 o 19:45


Ograniczyc spalanie to trzeba zacząc od aut a nie motocykli , bo to auta tylkoe kopcą ze szok , i te stare autobusy to masakra tak wali ze raz bym sie pozygała
Brak zdjęcia
szwagier
Postów: 93
Wysłana - 1 listopada 2010 o 15:00


Mnie się natomiast zdaje, że nasza kochana biurokracja i tym razem zrobi swoje. Zapowiadać to oni sobie mogą a jak będzie z realizacją to coś mi się widzi, że zdążę się porządnie zsiwieć zanim w/w przepisy zostaną wprowadzone :)

Innymi słowy, na powyższe zapowiedzi mam wyjątkowo "czeski sposób patrzenia" ;)
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 20 lutego 2011 o 18:25


obecnie jestem w wielkiej brytanii i rozmaqwiałem z angielskim motocyklistą oni nawet o czymś takim nie słyszeli twierdzi że to wymysł naszych polskich polityków jak większość wymogów ue pozdrawiam naszych polskich polityków proponuje żeby zdrowo sobie jebn.li w łeb
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 20 lutego 2011 o 18:26


kto jest mojego zdania ??
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 20 lutego 2011 o 18:28


pozatym przepisy ruchu drogowego nie zmieniły się tutaj od 1945r a my przeżyliśmy kilkadzieśąt zmian i każdy jezdzi inaczej ja sam jeżdże tak jak mnie4 uczyli w 1998
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 20 lutego 2011 o 19:20


Klepa, w GB się przepisy nie pozmieniały, bo u nich jest królowa, a nie jakiś polski cyrk na wiejskiej, więc temu akurat się nie dziwię, a co do zmian, to uważam to za kolejny sposób szukania pieniędzy w kieszeniach ludzi, rząd ma cały czas naleciałości z poprzedniego ustroju
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 20 lutego 2011 o 19:42


kubuś zgadzam się z tobą w stu procętach tak jaqk długo będziemy utrzymywać tych pajaców tak długo będzie trwał ten cyrk a pozatym dłóg narodowy trzeba jakoś spłaćć szkoda tylko że to my musimy to spłacać ja żadnego kredytu nie brałem i nasze nienarodzone dzieci też mają kupe kasy do oddania
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 21 lutego 2011 o 14:32


Ja im ku.wa dam ograniczenia , pojadę pod ten ich cały europarlament , tłumiki pościągam to zobaczą .
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 21 lutego 2011 o 16:05


saqm nic nie zdziałasz ale jak to mówią w kpie siła więc mamy zarys kolejnego zlotu
Brak zdjęcia
jan
Postów: 1
Skąd: Warszawa
Wysłana - 22 lutego 2011 o 10:41


Od początku uważałem, że ta cała Unia Europejska to jedno wielkie barachło.
Brak zdjęcia
Lepodar
Wysłana - 22 lutego 2011 o 10:49


Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 22 lutego 2011 o 12:12


Unia Europejska , wygląda na to że to jedna wielka pomyłka , bogate kraje się bogacą a biedne jak były tak są . Ograniczenia co do motocykli ? czemu ta drastycznie nie wezmą się za samochody np.ciężarowe . Coś mi się wydaje że któryś z eurodeputowanych albo nie lubi motocyklistów albo na tych restrykcjach chce zrobić pieniądze . Dojdzie do tego że będzie narzucone w jakich ubraniach mamy jeździć i jakich firm . To wszystko jest chore i urojone. Zamiast zająć się poważnymi problemami to szukają ch... do dupy.
Motocykle
riggs
Postów: 208
Skąd: Jaworzno
Wysłana - 27 listopada 2011 o 16:17


Witam. Mnie to trochę zaczyna przypominać Orwellowską powieść, Wielki Brat o wszystkim decyduje.
Nowe obostrzenia dotyczące motocykli mają być omawiane już za kilka dni w grudniu. Warto dodać że oprócz wyżej wspomnianych ograniczeń ma też wejść obowiązek jazdy w odblaskowych kamizelkach. Tak czytam te unijne banialuki to zastanawiam się o co walczyli nasi dziadkowie i pradziadkowie bo to co się dzieje zaczyna mieć coraz mniej wspólnego z wolnością, możliwością stanowienia o sobie. Przecież człowieczeństwo to też indywidualizm a gdzie on będzie jak będziemy pomykać w kamizelkach takich jak pracownicy robót drogowych. O ile się nie mylę w USA nie ma nawet obowiązku jeżdżenia w kasku , tam jest jeszcze wolność i prawo do własnej oceny zachowana. Od kiedy to unijni urzędnicy wiedzą co dla nas dobre?
Absurdów jest znacznie więcej ,ślimak winniczek przecież został w UE rybą bo tak jest wygodniej z punku widzenia przepisów UE. Wiemy już że w Irlandii jest już obowiązek jazdy w kamizelkach odblaskowych ale irlandzkie prawo idzie dalej bo zaleca jazdę w białym kasku, tylko czekać jak zalecenie stanie się obowiązkiem.
Przykład Austrii i ich badań przez instytut OAMTC udowodnił że jazda na światłach mijania przez całą dobę niewiele poprawia bezpieczeństwo drogowe a tłumaczenia naszych urzędników że żarówka nie jest droga nijak się ma do faktu że na włączonych światłach zużycie paliwa wzrasta nawet o 10% , tym samym wzrasta również zanieczyszczenie środowiska.
Uk jeden z najbezpieczniejszych krajów UE w kwestii ruchu drogowego nie ma obowiązku jazdy na światłach nawet podczas deszczu, gdzie więc analogia?Czemu uchwala się durne przepisy?
Osobiście zaczynam mieć nadzieję że UE się zwyczajnie rozpadnie i temat umrze śmiercią naturalną.
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 27 listopada 2011 o 18:19


Masz racje Riggs UE to jeden wielki zbiurokratyzowany kołchoz.Stwożyli sobie tysiace ciepłych posadek opłacanych z naszych pieniędzy.Myśle że każdy z nas powinien wysłać meila o tym co myśli o ich pracy.
Motocykle
riggs
Postów: 208
Skąd: Jaworzno
Wysłana - 27 listopada 2011 o 18:31


Kurcze może to śmiesznie brzmi ale to z czego człowiek się kiedyś śmiał przy drinku i uważał za niemożliwe science fiction dziś dzieje się w realu . Może się doczekamy czasów kiedy UE ustanowi prawo o tym jak ma prawidłowo po europejsku wyglądać pozycja na pieska i na misjonarza a pozycję na jeźdźca zostanie zakazana coby sobie partnerka głowy o żyrandol nie obiła. W sumie pomidory i jabłka też powinny być kwadratowe żeby lepiej się układały w autach dostawczych;))
Tak czy owak jeśli chodzi o tzw domowy tuning to nie mam nic przeciwko zakazowi ale tuning w profesjonalnym warsztacie czy też nakaz ograniczenia mocy to jest ewidentne ograniczenie praw obywatelskich a dla mnie osobiście obowiązek jazdy w kamizelce odblaskowej jest zatraceniem indywidualizmu który właśnie tak odróżnia motocyklistów od innych uczestników ruchu.
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 27 listopada 2011 o 18:44


Niestety my maluczcy możemy tylko pośmiać się z tych głupot.Mam jednak nadzieje że ktoś się w końcu opamięta no bo ile można kogoś kopać po dupie i wmawiac mu że to dla jego dobra.

« poprzednia   1 2  następna »

Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Czy ktoś kupował ekspres do biura?
Tłumacz języka niemieckiego
Tłumacz języka angielskiego

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu