Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Lepiej na hondzie niż na wielbłądzie. Wielbłąd turysta nie lata 300!"

Forum » Dyskusje niekoniecznie motocyklowe » Pseudo motocyklista - wypadek w Krakowie

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 21 października 2010 o 14:33


W Krakowie 16/10/2010 w rejonie ulic Grodzkiej i Dominikańskiej pijany mężczyzna jadący na motocyklu crossowym KTM wjechał w grupkę ludzi potrącając kobietę. Ciężko ranna kobietę odwieziono do szpitala. Jak to często bywa, 35 latek próbował uciec, taranując policjanta, ale przy jego nieudolności, szybko został schwytany. Okazało się, że owy pirat drogowy, ma 1,5 promila alkoholu we krwi, nie posiada prawa jazdy kat.A, a motocykl, na którym się poruszał nie ma strawnych świateł.
Prawo jazdy, zostało mu odebrane już wcześniej, za jazdę po pijanemu. Zarzuty jakie usłyszał sprawca: spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, czynna napaść na funkcjonariusza policji, ucieczka z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy.

I właśnie przez takich kretynów, idiotów, debilów, i nie wiem, jak ich jeszcze nazwać, bo na pewno nie motocyklista, tracimy wizerunek wśród innych użytkowników drogi.

Zmieniono: 21 paź 2010, 14:33
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 21 października 2010 o 16:07


Tak było tak jest i tak będzie , jak samochodziarze łamią przepisy to jest wszystko ok i nie mówi sie, bo jest ich tak dużo że to jest kropla w morzu , a niestety motocyklistów jest o wiele mniej i bardziej zwraca sie na nas uwagę, bo ma sie ładny motocykl ,bo nie stoi sie w korkach , robi więcej hałasu , a do tego jak taki matoł robi takie akcje , to wszyscy nie mówią że to on , tylko my......
Tak! wrzucają nas do jednego wora ,jak święty mikołaj prezenty ......
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 22 października 2010 o 9:05


Tu się z Tobą nie zgodzę, że "jak samochodziarze łamią przepisy to jest wszystko ok i nie mówi sie"
Mówi się o tym, kto będzie na forum motocyklowym o tym, pisał .....
Ponadto, samochodów jest zdecydowanie więcej jak i wypadków z ich udziałem.
statystyka wypadków mówi sama za siebie http://motokraina.pl/artykul/80/statystyka-wypadko…
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 22 października 2010 o 15:37


Ru bardziej mi chodziło o to ze jak auta łamią przepisy to powie sie ,ale za 5 min się już zapomina idzie to w niepamięc bo tyle tych aut jest i w ogóle , a jak motocyklista złamie przepis to mówi sie co najmniej tydzień o tym jak nie miesiąc , bo my to przecież jesteśmy ci źli ....
Brak zdjęcia
szwagier
Postów: 93
Wysłana - 22 października 2010 o 17:34


Ja mam na to metodę: walnę sobie parę soczystych przekleństw i zapominam o debilu. Za dużo jest drogowych idiotów. Zarówno tych w puszkach jak i niestety na motocyklach. Inną sprawą jest prasa i media, które kochają mielić w kółko jakieś pierdoły aby tylko przyciągnąć czytelników/ widzów.

Nie ma się co przejmować pierdołami, tylko jeździć po swojemu a za okazana grzeczność na drodze dziękować.
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 22 października 2010 o 18:47


Hee heeeee szwagier i za to powinni ci polać , dobrze gada dać mu wódki ..........
Motocykle
zigi
Postów: 143
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Wysłana - 22 października 2010 o 19:07


szwagier napisał
Nie ma się co przejmować pierdołami, tylko jeździć po swojemu a za okazana grzeczność na drodze dziękować.

Ja lubię dziękować, lubię tez jak inni mi dziękują. To nic nie kosztuje a tyle radochy sprawia (przynajmniej mi)
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 22 października 2010 o 19:19


I takie cos powinni wpajac dzieciom , bo to od dzieci trzeba zacząc .

Ja tez jak jade , to np. widze stojacych przechodniów na przejsciu dla pieszych to odrazu zwalniam zatrzymuje sie i jest chwila wachania sie ze strony przechodzących , dopiero jak machnę ręką albo kiwnę głową to przechodzą . I często są usmiechnięci po czym ja tez , ale tego pod kominiarką nie widac :D
Bardzo lubie przepuszczac bo to niby nic a jednak uczy , ze motocyklisci tez sa mili, kulturalni na drodze .
Kultura na drodzę jest wazna , chociaz cieżko jak ktos sie wcina niezdenerwowac , to czasami mam ochote zatrzymac takiego klienta/klientkę i przywaliz z dyńki , ale nie zawsze sie tak da ... .

A dziękowac należy , bo to miłe i uczy jednak zeby tak postepowac .
Motocykle
zigi
Postów: 143
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Wysłana - 22 października 2010 o 20:07


Pata pamiętaj jednak że należy robić to bardzo rozważnie, to że Ty się zatrzymasz wcale nie oznacza że inni uczestnicy się zatrzymają.
Kiedyś ja się zatrzymałem i pokazałem ruchem ręki żeby przechodzili, ludzie sie uśmiechneli i zaczeli przechodzić. Przykra niespodzianka ich spotkała kiedy przemknął przed nimi (prawie po palcach stóp) samochód jadący z naprzeciwka (ruchliwa droga dwukierunkowa)
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 22 października 2010 o 20:15


Masz racje Zigi , tylko ze jak ja jade to zazwyczaj wszyscy mnie wymijają jak przeszkodę ,co tez nie zawsze jade zgodnie z prawem . Wiec kiedy sie zatrzymuje to patrze czy nic nie ma i wtedy przepuszczam . A jak cos jedzie to czasami i ja przejade chociaz rzadko . Wiadomo ze trzema miec oczy do okoła głowy i myslec za wszystkich uczestników drogi i rozwazac kazdy wariant ich postepowania aby nigdy nie byc zaskoczonym , chociaz to jednak trudne .
Motocykle
zigi
Postów: 143
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Wysłana - 22 października 2010 o 20:22


Pata napisał(a):
Masz racje Zigi , tylko ze jak ja jade to zazwyczaj wszyscy mnie wymijają jak przeszkodę ,co tez nie zawsze jade zgodnie z prawem . Wiec kiedy sie zatrzymuje to patrze czy nic nie ma i wtedy przepuszczam . A jak cos jedzie to czasami i ja przejade chociaz rzadko . Wiadomo ze trzema miec oczy do okoła głowy i myslec za wszystkich uczestników drogi i rozwazac kazdy wariant ich postepowania aby nigdy nie byc zaskoczonym , chociaz to jednak trudne .


Dokładnie tak jak napisałaś, ale czy trudne??? Hmmm, myśle że to przychodzi z czasem (ja prawie dziadek jestem hahahaha)
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 22 października 2010 o 20:30


No z czasem napewno , dlatego mi jeszcze trudno bo ja młoda :D A co do tego ze Ty dziadek to by m nie powiedziałam :)
Motocykle
zigi
Postów: 143
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Wysłana - 22 października 2010 o 20:45


Hahaha. Pata dzięki za dobre słowo:)
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 24 października 2010 o 15:02


nieznam nikogo nie łamiącego przepisów,jazda po drinku zabierają prawko chyba że niemasz takiego dokumenciku,wtedy jesteś w lepszej sytuacji.kierujesz bez uprawnień mniejsza kara.tego nie popieram. tydzień temu 2pkt.100 pln.za brak świateł przy WS-CE,podobne zdarzenie za naszom zachodnią granicą wymiana żarówki przy mundórowych poklepali po ramienu i życzyli szerokości.każy lata pojazdem po swojemu każdy jest inny,wszyscy nigdy ni be
ędom tacy jak byśmy chcieli
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 24 października 2010 o 16:19


to była najdroższa żarówka w twoim życiu :]
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 26 października 2010 o 19:48


to jest akurat idiotyzm... można jechac 200 250 300 ale nigdy nie po pijaku ...takich to tepić!
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Kupno starego domu do remontu
Zakup porządnego zegarka
Rower jakie modele polecicie

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu