Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Zadbany motocykl to bezpieczny motocykl"

Forum » Motocykle » CO na pierwsze moto

« poprzednia   1 2  następna »

Przewiń na dół
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 6 października 2010 o 12:13


Mam dwa typy:
http://moto.allegro.pl/motorek-pocket-bike-2009-sp…
lub
http://moto.allegro.pl/pocket-bike-dirt-mini-cross…
Mala zlozyla zamowienie, wiec musze zakupic, ale sie zastanwiam, ktory bedzie lepszy, na ktorym sie wiecej nauczy, crossem pojezdzi wszedzie i sie chyba nauczy wiecej, ale, czy da rade zaczac.
Szosowy jest fajny i bardziej by sie jej podobal, ale nie pojezdzi w terenie i nie nauczy sie az tak duzo na nim, jest latwiejszy w opanowaniu napewno.
Tylko mi nie mowcie, zebym kupil dwa, czekam na konstruktywne opinie
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 6 października 2010 o 14:40


hihihihi moje zdanie jest takie .... niech sama zdecyduje ;)

atak serio wszystko zależy od tego, co chcesz, zeby ona osiągnęła ....
myślę, ze zdecydowanie Cross więcej zabawy jest, no i technicznie się więcej nauczy, co oczywiście wpłynie na dalszy jej rozwój ....
szosowy szybko jej się znudzi, i będzie lipa z dalszych chęci jazdy.
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 6 października 2010 o 14:44


ona wybierze szosowke, a tu chodzi oby sie nauczyla jak najwiecej, a co by nie bylo, to napewno jej sie nie znudzi. Ona ma korbe na tym punkcie, sam musze ja czasami oszukac, by mi dala spokoj z wozeniem, ze motocykl nie jezdzi, bo cos sie tam stalo, ze paliwa nie ma, to jusz sie nie da nabrac
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 6 października 2010 o 15:37


Co innego wożenie, a co innego jazda samemu.
Ty ją wozisz nie po parkingu, a ona nie wyjedzie dalej niż za parking, no chyba, ze się mylę.
Szosowy nie da jej rozwinąć skrzydeł, z czasem jazda w kółko po parkingu może jej się znudzić.
Ale jeżeli kupisz jej crossa, a ona nie będzie chciała na niego wejść, to i tak nici z nauki.
Ty znasz najlepiej swoje dziecko, i chyba będziesz wiedział najlepiej, co będzie dla niej najlepsze.

Posadź ją na jednym, potem na drugim, niech sama wybierze :)



Zmieniono: 6 paź 2010, 15:37
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 6 października 2010 o 15:44


wole wybrac za nia i sie sklaniam do crossa, juz od poczatku, ale chcialem potwierdzenia, czy az taki mundry jestem
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 6 października 2010 o 16:01


Michał, obydwa są tak samo gówniane, ale cross lepszy, bo jak się coś zyebie, a o to bardzo łatwo :] to w crossie będzie łatwiej, bo wszystko masz na wierzchu, poza tym cross ma jakąś namiastkę zawieszenia, a "ścig" ma przód sztywny :] cross jest wolniejszy ale mocniejszy, łatwiej nim ruszyć i w ogóle :] w silniku najszybciej torbi się gaźnik i starter, wydech jest głośny jak diabli i spalanie jest też fajne :] :D :D :D po zakupie od razu zaopatrz się w torbę podkładek sprężystych, bo wszystko, co przykręcane się luzuje, a chińskie śrubki są do D i pękają :]
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 6 października 2010 o 16:05


roznice miedzy tymi motorkami znam, chodzilo mi bardziej, co lepsze dla 5 letniej corki(kwestie wprowadzenia malej do samodzielnej jzady), a gaznik od motorynki dostanie
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 6 października 2010 o 16:46


eee jeśli myślimy o tym samym, czyli o GM12f to nie polecam :] lepiej się zaopatrzyć w K60b, bdb ruski gaźnik, ma "ssanie" i pompkę przelewową :], pod GMa by trzeba przerabiać kolektor, który jest plastikowy i łatwo się łamie, mam taki silnik w chólainoce (pisownia celowa) którą robiłem od podstaw i cały ten silnik rozebrałem, złożyłem i tak ze 2 razy :D jakby ci się chciało, to polecam ten kolektorek też z blachy zrobić :] i najlepiej wydech przerobić, bo to co tam jest założone to jakaś prymitywna imitacja :D
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 6 października 2010 o 16:47


aha a dla 5-latki to lepiej crossik :] lepsza pozycja za kierownicą i łatwiej się skręca :]
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 6 października 2010 o 18:40


dzieki, cos pomysle, najpierw musze kupic, a chce tez zeby mala i po polach pojezdila
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 6 października 2010 o 18:42


Michal V-R napisał(a):
wole wybrac za nia i sie sklaniam do crossa, juz od poczatku, ale chcialem potwierdzenia, czy az taki mundry jestem

Pewnie, że cross lepszy, ale nie pochlebiaj sobie ;P
Motocykle
HubertusxD
Postów: 42
Skąd: Przasnysz
Wysłana - 7 października 2010 o 21:35


Witam! Powiem tak. Mój znajomy miał takiego mini ścigacza i nie był z niego bardzo zadowolony. Jak się na tym przejechałem wszystko się trzęsło, kierownica podnóżki dosłownie wszystko. Naprawdę nie przyjemnie się jeździło, natomiast gdy jeździłem na crossie było bardzo fajnie. Ma w miarę ładnego kopa ;) Ja bym polecam jednak tego crossa :)
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 8 października 2010 o 10:43


dzieki za pomoc.
Ra napisał(a):

ale nie pochlebiaj sobie ;P

Dobrze, sprobuje :-)
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 8 października 2010 o 15:18


No co to sie dzieje juz małe dzieci moga sie uczyc jeździc :D
A ja musiałam czekac az osiagne jakis wiek :( ahh.. jakei to niesprawiedliwe hehe , a i bardzo fajnie jak juz młode dzieciaczki mogą sie przymierzac pomału do jakiegos sprzetu :)
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 8 października 2010 o 15:26


ja dostalem motorynke, jak mialem 7 lat, a mala juz skuerek potrafi prowadzic, tzn gaz heble, uzywa bezblednie, tylko ja z tylu jako asekuracja i rownowage lapalem, teraz juz umie na dwoch kolkach, ale samej na skuter jej nie puszcze
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 8 października 2010 o 15:31


Ja generealnie to późni zaczęłam co kolwiek dosiadac bo od około 11lat a w wieku 12 dopiero zrobiłam karte i mogłam oficjalnie jeździc co mi było potrzebne i jest do tej pory :)Ale nauczyc sie nauczyłam w wieku około 11lat jeździc komarkiem :) Nom ale mi sie to zawsze podobało a z wiekam coraz bardziej :d
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 8 października 2010 o 15:33


to strach pomyslec, co bedzie, jak bedziesz w moim wieku
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 8 października 2010 o 15:42


Michal V-R napisał(a):
to strach pomyslec, co bedzie, jak bedziesz w moim wieku

HEh nom to sie bedzie działo dopiero :D
Motocykle
Aleksander
Postów: 18
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłana - 9 października 2010 o 11:39


wiesz ja na Twoim miejscu kupił bym jej Rometa Pony , jedyny słuszny wybór. Dobrze go zrobisz to przelata obydwa te wynalazki i daleko do ziemi nie będzie.
Ja w wieku 10 lat jeździłem już Komarem 230 po wiosce , do ziemi dosięgnąć nie mogłem ( dalej jestem krótki 172 cm ) ale chęć była większa.
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 9 października 2010 o 13:58


Aleksander napisał(a):
wiesz ja na Twoim miejscu kupił bym jej Rometa Pony , jedyny słuszny wybór. Dobrze go zrobisz to przelata obydwa te wynalazki i daleko do ziemi nie będzie.
Ja w wieku 10 lat jeździłem już Komarem 230 po wiosce , do ziemi dosięgnąć nie mogłem ( dalej jestem krótki 172 cm ) ale chęć była większa.

o tym tez myslalem, ale cora ma dopiero 5 lat i troche za duzy bedzie

« poprzednia   1 2  następna »

Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Bałkany motocyklem
Jak się przygotować do dłuższej podrózy motocyklowej
Łańcuchy i zębatki

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu