Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga"

Forum » Motocykle » jaka 125 na poczatek ??

Przewiń na dół
Motocykle
Franki
Postów: 5
Wysłana - 8 listopada 2009 o 13:16


Mam pytanie dla wszystkich uzytkownikow tego portalu :D kto mi powie jaki motor o pojemnosci 125ccm jest naj lepszy na poczatek ?? Zapraszam do dyskusji POzdRAwiAM
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 8 listopada 2009 o 15:15


dużo zależy pod jakim względem ma być najlepsza, na sam początek wykluczmy wszystkie chinole (romety phoenix-y itp jednym słowem badziewie) jeśli moto ma mieć duże osiągi to nsr, mito itp wszystkie 2t krótko mówiąc, jeżeli moto ma miec rasowy dźwięk i bardzo żywotny silnik to polecam 4t cbr, varadero(bardzo wygodny motocykl i dość spory jak na tą pojemność)
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 9 listopada 2009 o 2:01


Na początek to najlepiej WSK, bo 1. motocykl to często motocykl do zakatowania :D

Na kursie na prawo jazdy miałem do czynienia z Suzuki GN 125 - całkiem przyzwoicie się tym jeździło, nawet dość wygodnie.

Czterosuwowy silniczek jako taką moc dostawał dopiero na wysokich obrotach, strasznie się trzeba było namachać biegami i kręcić prawie do czerwonego pola, żeby jakoś jechał. No ale taki urok 125-ki ;]
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 9 listopada 2009 o 2:04


No właśnie Franki, a jak to Twoje Mito się sprawowało?
Motocykle
Franki
Postów: 5
Wysłana - 9 listopada 2009 o 14:06


a daj spokoj fajny to jest ale za dozo razy sie psul masakra teraz jak narazie to nie mam zadnego :( pozyczam od kolegi skuter 125 daje rade jakos dzieki za informacjie co do mojego zapytania :) pozdrawiam
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 9 listopada 2009 o 16:43


kupując 2t powinieneś sie liczyć z częstymi naprawami:), tłok, pierścienie może jeszcze korba, jak moto jest dobrze zrobione i nie żyłowane to ok 20 000km zrobić, jak by nie patrzec to nie jest dużo ....
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 9 listopada 2009 o 16:45


życze trafnego zakupu :) jak bys miał cos na oku to jest temat do tego "motocykl z ogłoszenia" to tam wklej:)
Motocykle
Franki
Postów: 5
Wysłana - 9 listopada 2009 o 17:15


oki dzieki za innfo
Motocykle
Sito
Postów: 27
Wysłana - 17 listopada 2009 o 15:45


ja polecę Aprile RS 125 z 1998r, niezawodny silnik i aż 42 KM... Motor także nieźle prezentuje się wizualnie.
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 17 listopada 2009 o 16:43


Nie wiem czy 42 konie ze 125-ki to taki dobry pomysł na początek. Kopa na obrotach dostaje pewnie nieziemskiego, a taki wysilony silnik to raczej nie będzie bezawaryjny.
Motocykle
Sito
Postów: 27
Wysłana - 17 listopada 2009 o 19:37


Ja bardzo długo jeździłem na takiej RS, nie miałem nigdy większych awarii, jeśli 42 kucyki to za dużo, to kup nowszy model RS'ki który ma 8 KM mniej...
Motocykle
Wojtas
Postów: 56
Wysłana - 21 listopada 2009 o 11:33


Ja mysle ze nawet to 42 nie bedzie jakos super duzo na pierwsze moto. Jeździlem rs 125 i nie bylo problemow. Osobiscie nie polecil bym na poczatek rs 250 bo to jak na swoja pojemnosc juz jest pociskiem.
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 21 listopada 2009 o 18:27


ja sobie darzę niezawodność więc tylko 4t, never 2t, co chwila coś, jak nie mieszalnik do oleju to tłok czy korba, masakra ....
Motocykle
Wojtas
Postów: 56
Wysłana - 22 listopada 2009 o 19:28


Taki niestety jest urok 2T niestety nie ma nic za darmo i wieksza moc jes tutaj kosztem awaryjnosci i czestej oblugi naszego sprzetu.
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Bałkany motocyklem
Jak się przygotować do dłuższej podrózy motocyklowej
Łańcuchy i zębatki

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu