Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Nie da ci żona nie da ci teść, tego co da ci silnik R6"

Forum » Motocykle » Styl jazdy

« poprzednia  1 2   następna »

Przewiń na dół
Motocykle
Miłosz
Postów: 43
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłana - 17 grudnia 2009 o 18:21


Nie wyobrażam sobie sytuacji w której łańcuch rozrządu 'przeskakuje' na którymś z kół zębatych. Pasek to prawda - szczególnie, że zęby paska są 'elastyczne'. Ale łańcuch??? Chyba, że tak wyciągnięty, że lata sobie w komorach jak ktoś tam po pustym sklepie. Moim zdaniem to jakieś banialuki...
Druga sprawa to zmiana biegów bez sprzęgła w samochodzie - to już zupełny nonsens. Nie widziałem nigdy, żeby przy skrzyni w układzie H wykonywać poprawnie takie cuda. Sekwencja to co innego. Nie wiem zresztą jaki jest sens 'sportowej' zmiany biegów jeżdżąc Laguną czy innym Passatem...
Co do Kregaan'a - jeżeli skutecznie (czyli zwalniając) redukujesz biegi bez sprzęgła w swoim LS to albo masz sprzęgło antyhoppingowe, albo elementy skrzyni biegów pływają gdzieś w oleju. Nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku Savage'a, ale w Intruder'ach szybko wyrabiają się wodziki - skrzynia tego moto nie toleruje takiego traktowania.
Motocykle
Kregaan
Postów: 18
Skąd: Wrocław
Wysłana - 17 grudnia 2009 o 18:28


całe moto mam teraz rozebrane i wszystko jest na wierzchu. Skrzynia jest w stanie idealnym tak jak i sprzęgło :) nic w oleju nie pływa :)

co do układu H to rzeczywiście jest to nonsens zmieniać biegi bez sprzęgła bo się na tym traci a nie zyskuje. I owszem takie cuda są jak najbardziej do wykonania na skrzyni w układzie H. Jest to technika, o której warto jednak wiedzieć, bo nigdy nie wiadomo kiedy może paść linka sprzęgła albo kiedy może urwać Ci lewą stopę, a do szpitala będzie trzeba dojechać :D
Motocykle
glowek
Postów: 85
Wysłana - 17 grudnia 2009 o 19:45


Jak lewa stope urwie to prawa mozna sprzeglo nacisnac bez problemu a pedal gazu nacisnac reka. Wiec poza urwana noga nie widze problemu.
Motocykle
Kregaan
Postów: 18
Skąd: Wrocław
Wysłana - 17 grudnia 2009 o 19:46


klawe zakończenie jałowej dyskusji :D
Motocykle
Roksana
Postów: 85
Wysłana - 20 grudnia 2009 o 0:03


To ja dorzucę swoje :) oczywiście nie będe podważać żadnego ze zdań znawców skrzyniów od biegów ;)

Ja jeżdżę sportowo, agresywnie, dynamicznie. Wszystko jak w większości wypadków zależy też od miejsca. W mieście i wioskach przestrzegam znaków- zawsze! Ze wzgląd na bezpieczeństwo pieszych i swoje ....oraz bezpieczeństwo portfela.
Motocykle
glowek
Postów: 85
Wysłana - 25 grudnia 2009 o 14:00


wlasnie podwazylas nasze zdania

ale to nic bo my jezdzimy jeszcze agresywniej i dynamiczniej uzywamy miedzygazu przeciwskretu, sprzegla i klaksonu na kazdym zakrecie i prostej
i nie obsliniamy swoich motorow ...

znawca skrzyniów od biegów
Motocykle
Miłosz
Postów: 43
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłana - 26 grudnia 2009 o 0:55


Warstwa śliny na czaszy owiewki ułatwia późniejsze usuwanie martwych owadów.
Motocykle
glowek
Postów: 85
Wysłana - 26 grudnia 2009 o 12:36


ptialina tylko cukry rozpuszcza (tak mi mowili na biologi)

« poprzednia  1 2   następna »

Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Bałkany motocyklem
Jak się przygotować do dłuższej podrózy motocyklowej
Łańcuchy i zębatki

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu