Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Lepiej na hondzie niż na wielbłądzie. Wielbłąd turysta nie lata 300!"

Forum » Dyskusje niekoniecznie motocyklowe » DYLEMAT

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
cytrus
Postów: 3
Wysłana - 7 września 2010 o 21:38


[Jesli pisze w zlym dziale, przepraszam i prosze oprzeniesienie]

Czesc :)

Mam ogromny dylemat :) :::
W tym roku (6 miesiecy temu) kupilem sobie nowy skuter Kymco super 8 biało-czarny 2t, 50cc
Naszla mnie chec na cos wiekszego typu yamaha tzr/aprilla rs

Na kymco zaliczylem pierwsza wywrotke, lecz wszystko zamalowane farba i na pierwszy rzut oka nie widac, skuter (mimo tego co sie stalo) w stanie bdb , zadbany i odblokowany (nie w pelni: v-max: okolo 70km/h)

I tu sie pojawia Pytanie:

Warto za rok na wiosne sprzedac mojego kymco za okolo 4500zł (kupilem nowego za 5800zł) i kupic :
a) Yamahe TZR 50cc
b) Yamahe TZR 50cc + tuningowac go (jesli mozecie i macie checi moglibyscie napisac ile wynioslby taki tuning tegu motorku)
c) Yamahe TZR 125cc
d) Aprille rs 50cc
e) Aprille RS 50cc + tuningowac go (jesli mozecie i macie checi moglibyscie napisac ile wynioslby taki tuning tegu motorku)
f) Aprille RS 125cc
g) ... Jakies inne (lecz podobne wygladem do tych wyzej wymienionych) ...

W wieku 9 lat mialem "skuter" elektryczny, pozniej spalinowy Coliber Kingway 4t, teraz Kymco super 8 2t,
Trudno jest nauczyc sie zmiany biegow ? Mam okolo 175cm i 14 lat (wiem jak sie zmienia biegi, lecz nie praktykowalem jeszcze...)
Jesli sprzedalbym kymco za te okolo 4,5k to na wiosne mialbym do zagospodarowania okolo 6000zl :)

Z gory dzieki za odpowiedzi
Przepraszam za bledy ort/literowki

-- Ten pojazd (jeslibym kupil) to zamierzalbym trzymac go do czasu, az bede mial samochod
(nie zamierzam kupywac MOTORU! Zdam prawa ajzdy na samochod i motor , lecz z motorami sobie odpuszcze :))
Motocykle
zigi
Postów: 143
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Wysłana - 7 września 2010 o 22:05


Bez obrazy, zmień forum
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 7 września 2010 o 22:12


Siema , skoro chcesz sie tylko poruszac to predkosc 70km/h to nie jest wcale tak wolno . Sprzedawac skuter zeby kupic cos innego hmm.. jezeli chcesz miec cos z biegami to jasne i wybór nalezy do ciebie co ci sie bardziej podoba i ogólnie jakimi zasobami dysponujesz stale. Jezeli wybierzez japonie to do tego sa tansze czesci wiec łatwiej z utrzymaniem jezeli cos sie zepsuje . Natomist włoch no to klasa sama w sobie troche groga ale dobra nawet bardzo.

Znam duzo takich osób jak ty które mimo młodego wieku chca odrazu startowac na 125 co jest wbrew prawu .Znam ten ból bo jestem w podobnym wieku tyle ze jeżdzę simsonem , i nie potrzebuje jakos szybko sie przemieszczac , zreszta do szybkiego przemieszczania sie to i 125 jest za słabe .Moje zdanie jest takie ze lepiej kupic to 50 ccm pojeździc spokojnie nauczyc sie wszystkiego (wiadomo ze wszystkiego nie da rady) ale sumienie jest spokojne i nie jeździsz w strachu ze policja cie złapie i sprawdzi ze to jest 125 zarejestrowane na 50 .

Co do zmiany biegów to prościzna , łatwe banał :) Ale do perfekcji trzeba samemu dojsc .

A skoro chcesz sobie motory odpuscic , to jeźdz skuterem dalej , po co sprzedawac kupowac skoro jakis srodek jest :)

I musze sie wypowiedziec na temat twojego wyboru bo nie moge siedziec cicho . Scigacze scigacze wszyscy scigacze no rozumiem ze sie podobaja ok to nie ma dyskusji . Ale takie scigacze 50,80,125 to tylko z wygadu tak wygladaja ,a chodza jak takie suszarki , praca silnika jest moim zdaniem brzydka wstretne wrecz w takich małych pojemnosciach .
Zeby nie byłoze zachwalam simsona bo na nim jeżdzę to powiem ze taki komarem 50 lepiej chodzi niz scigacz 125 (wszystko na wysokich obrotach ) bo na wolnych to wszystko ładnie chodzi , ale jezeli chodzi o jazde to scigacze sie chowają .


A tak wogóle to chcesz zdawac na prawojazdy kat.A a nie chcesz jeździc , troche nie rozumiem wyydaje sie byc to bezsensowne . Ale moze kiedys sie przyda pewnie tak , to zawsze kiedys mozna zrobic .

Decyzje podejmiesz i tak taka jaka chcesz .
Pozdrawiam
Motocykle
zigi
Postów: 143
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Wysłana - 7 września 2010 o 22:23


Pata
kolega napisał;
-- Ten pojazd (jeslibym kupil) to zamierzalbym trzymac go do czasu, az bede mial samochod
(nie zamierzam kupywac MOTORU! Zdam prawa ajzdy na samochod i motor , lecz z motorami sobie odpuszcze :))
Dlatego napisałem żeby kolega zmienił forum
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 8 września 2010 o 8:50


Nie obraź się cytrus, ale zigi ma rację.

Fachowych porad może udzielą Ci koledzy, na poniższych forach:

http://www.sportaerox.fora.pl/
http://www.skutery.net/forum.php
http://skutery.top-100.pl/
Brak zdjęcia
cytrus
Postów: 3
Wysłana - 8 września 2010 o 14:46


Ok dzieki :P :)

(Na koniec: To "odpuszczenie sobie z motorami" to nastapi nie wczesniej niz za jakies 4 lata :D lub pozniej :))
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 8 września 2010 o 16:23


Zigi nie widziałam twojej wypowiedzi jak dodałam to nie patrzyłam .
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Kupno starego domu do remontu
Zakup porządnego zegarka
Rower jakie modele polecicie

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu