Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Nie da ci żona nie da ci teść, tego co da ci silnik R6"

Forum » Motokraina.pl » Dziennik zmian

Motocykle
Zołza
Postów: 36
Skąd: Wrocław
Wysłana - 8 stycznia 2010 o 8:36


brawo Sławo, bardzo dobry pomysł, ale Ty naprawdę nie masz co po nocach robić :F?
Motocykle
Miłosz
Postów: 43
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłana - 8 stycznia 2010 o 19:24


Właśnie - Miłosz dodał...
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 13 stycznia 2010 o 22:30


Pojawiło się kilka ulepszeń:

- link do albumów z różnych zlotów w profilu danej osoby ('Zdjęcia z imprez', czyli to o czym Gejkon smęcił, ale w sumie fajna opcja i mało pracochłonna w implementacji;))

- kontakty + powiadomienia o zdjęciach znajomych

- drobna zmiana grafiki

jak wam się podoba?
może jeszcze jakieś sugestie? ;>
Motocykle
Roksana
Postów: 85
Wysłana - 13 stycznia 2010 o 23:27


"Usuń" i "EDYTUJ" komentarze na profilu i do "moich zdjęć" ... może też opcja która pozwala blokować dodawanie komentarzy ???
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 15 stycznia 2010 o 0:35


Jest już usuwanie komentarzy.
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 15 stycznia 2010 o 19:05


Może usuwanie powiadomień w profilu,chyba że można je usuwac a niewiem:)
Motocykle
Roksana
Postów: 85
Wysłana - 17 stycznia 2010 o 19:20


No właśnie... co się stało z powiadomieniami o odpowiedzi z tematów, w ktorych sie wypowiadam?

Widze tylko stare powiadomienia z komentarzy w galerii lub profilu.
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 18 stycznia 2010 o 1:05


Roksana napisał(a):
No właśnie... co się stało z powiadomieniami o odpowiedzi z tematów, w ktorych sie wypowiadam?

Powiadomienia z forum na razie wyłączyłem, bo mocno obciążają serwer. Jak uda mi się to jakoś zoptymalizować - wrócą ;)
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 22 stycznia 2010 o 15:12


Ostatnio było dosyć sporo ulepszeń:

- górne menu powędrowało na dół, w jego miejscu pojawiły się linki na skróty do 3 opcji profilu - motocykle, galeria i kontakty.

- przebudowałem listę imprez, teraz grupuje się ładnie po miesiącach i można wybrać czy ma wyświetlać nadchodzące, minione czy wszystkie

- cała strona została trochę poszerzona. mieści się więcej zdjęć, kalendarz nie jest taki ciasny i ogólnie chyba tak jest wygodniej.

- zrobiłem małą optymalizację w bazie danych i wróciły powiadomienia o wiadomościach na forum, ale nie obiecuję że pozostaną jak będzie 1000 razy więcej użytkowników ;]

W nowej szerszej wersji pojawiło się trochę pustego miejsca i zielonej trawki na górnym banerze. Dobrze by było je zagospodarować i coby za dużo nie główkować po prostu wkleić tam jakąś du.. ekhm motocyklistkę ;]
No dziewczyny, która chętna na sesję zdjęciową? ;>
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 27 stycznia 2010 o 0:39


Dzisiaj stoczyłem ciężką bitwę z bazą danych - efektów może nie widać gołym okiem, ale na pewno strona będzie działać szybciej i jest przygotowana na większy ruch. Dotyczy to zwłaszcza forum.

Poza tym wdrożyłem fora miast - na razie trochę na wyrost, bo i tak nie ma jeszcze odpowiedniego ruchu, największa "metropolia" - Wrocław ma jak do tej pory 16 mieszkańców ;] Ale to się zmieni i mamy narzędzie aby podyskutować również "lokalnie" jak na forum ogólnym zrobi się ciasno.

Przy okazji poprawiłem kilka drobnych błędów i ogólnie usprawniłem niektóre detale, m.in. poprawiłem zdjęcia w kontaktach i zmieniłem lekko stronę i galerię imprez. Rozdzieliłem też nowe zdjęcia osób od motocykli ze strony głównej - teraz nowe zdjęcia osób powędrowały do działu "Motocykliści".

Wysłał em maile do paru firm z informacją o naszym Rankingu i sporo z nich się rejestruje. Tak więc macie więcej sklepów, warsztatów i innych firm motocyklowych do komentowania i oceniania, jeżeli mieliście do czynienia z którymiś z nich ;]

Imprezy w kalendarzu są już do kwietnia, w najbliższym czasie dodam info o zlotach, które mają już wyznaczone terminy. Oczywiście każdy/a z Was również może wrzucać info o imprezach.
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 8 lutego 2010 o 19:44


Trochę przebudowałem artykuły - teraz zamiast zdjęć w tekście są miniaturki z boku, które można powiększyć klikając.
Poza tym w zakładce "Motocykliści" jest już wyświetlana liczba użytkowników i średnia wieku na portalu i w poszczególnych miastach.
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 12 lutego 2010 o 4:34


Pojawiła się nowa funkcjonalność - Kluby (w zakładce 'Motocykliści').
Podzieliłem je na 2 kategorie - rzeczywiste i wirtualne.

Rzeczywiste to takie, których członkowie przede wszystkim spotykają się "na żywo". Nie muszą to być formalne kluby motocyklowe w pełnym znaczeniu tego słowa. Kluby rzeczywiste muszą być przypisane do konkretnej miejscowości.

Kluby wirtualne to te, które wiążą członków przede wszystkim przez internet - czyli np grupy miłośników danej marki czy modeli, fora dyskusyjne itp

Z klubami rzeczywistymi powiązane są imprezy. Teraz każdy "klubowicz" może dodać link do podstrony klubu przy dodawaniu informacji o imprezie organizowanej przez jego klub.

Kluby dzielą się na dwa rodzaje pod względem przyjmowania nowych członków - otwarte - czyli takie do których każdy może się zapisać oraz moderowane - tutaj każdy nowy członek musi zostać zaakceptowany przez osobę administrującą klubem.

Administratorem klubu zostaje automatycznie osoba która go utworzyła, ale jest możliwość przekazania "władzy" innej osobie, w przyszłości pojawi się interfejs do tego. Admin klubu może jednym kliknięciem wysłać powiadomienie o utworzeniu klubu wszystkim osobom które ma na liście kontaktów (no tu jest mały haczyk i zabezpieczenie przed spamem - jak ma dużo kontaktów, to nie wszystkim :))

W dalszej przyszłości również planowane są fora (otwarte i zamknięte) poszczególnych klubów oraz być może inne opcje.

A oprócz klubów jeszcze jedna mała zmiana - powrócił Karpik. Znów możecie go usuwać ;]

Zmieniono: 12. lut 2010, 4:35
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 22 lutego 2010 o 18:56


Od niedawna jest dostępny dodatkowy formularz do wrzucania dużych zdjęć. Działa dzięki możliwościom Flasha - wymaga najnowszej wersji pluginu w przeglądarce. Przeskalowuje zdjęcia przed wgraniem na serwer, potestujcie jak to działa ;]
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 2 marca 2010 o 20:36


pytanie, bo szukalem i nie moge znalezc, jak mozna komus kliknac, ze pomogl, prosze o pomoc :-)
Brak zdjęcia
GrzesiekM
Postów: 81
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłana - 2 marca 2010 o 21:11


Możesz kliknąć "pomógł" tylko w temacie którego jesteś założycielem
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 2 marca 2010 o 22:37


aha, dzieki
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 3 marca 2010 o 5:32


A dokładniej to trzeba kliknąć w "podziękuj",jest obok"cytuj"
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 3 marca 2010 o 11:48


DŁUGI napisał(a):
A dokładniej to trzeba kliknąć w "podziękuj",jest obok"cytuj"

tak, tak, ale tylko dla wontkotfurcy :-), ja zamiast klikac wole borwara postawic hehehe
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 3 marca 2010 o 12:57


chyba znowu mam głupie pytanie
czy to "pomógł" to znaczy pomógł na stronie,
czy też w rzeczywistości np. udzielił noclegu, scholował moto, lub coś w tym rodzaju.
??
Brak zdjęcia
GrzesiekM
Postów: 81
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłana - 3 marca 2010 o 13:13


Ra napisał(a):
chyba znowu mam głupie pytanie
czy to "pomógł" to znaczy pomógł na stronie,
czy też w rzeczywistości np. udzielił noclegu, scholował moto, lub coś w tym rodzaju.
??


Tyczy się na stronie. Jak ktoś w realu pomoże to można się razem piwa albo wódki napić :]

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Zloty w kalendarzu
Limit zdjęć
Nowy kalendarz imprez!

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu