Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Kiedy humor ci się zj*bie wsiądź na motor będziesz w niebie"

Forum » Motocykle » Wypadki ......

« poprzednia   1 2  następna »

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 31 sierpnia 2010 o 12:53


Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 31 sierpnia 2010 o 13:46


Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 31 sierpnia 2010 o 13:55


Randolfino filmiki zajefajne , ale kumpel musiał mieć doła nagrać śmierć kolegi ,na zakręcie ładnie go wyniosło
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 31 sierpnia 2010 o 14:02


Ra napisał(a):
Nagrał śmierć kolegi ...

http://www.autokrata.pl/artykul/nagra-mier-kolegi-…


chłopaka wyniosło .... jaki z tego wniosek .... ??

Zmieniono: 31 sie 2010, 14:02
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 31 sierpnia 2010 o 14:03


Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 31 sierpnia 2010 o 14:15


Ra napisał(a):
A ten nagrał własną śmierć:
http://www.smog.pl/wideo/38219/nagral_wlasna_smier…

jest jakiś błąd i nie ma filmu
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 31 sierpnia 2010 o 14:17


Kacper, to chyba u Ciebie, bo ja mam filmik :)
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 31 sierpnia 2010 o 14:18


masakra Ru to trzeba mieć już na prawdę pecha z tym
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 31 sierpnia 2010 o 14:18


Ra napisał(a):
A ten nagrał własną śmierć:
http://www.smog.pl/wideo/38219/nagral_wlasna_smier…



Ten to miał pecha totalnego , widac ze wolno jechał a goscia wyniosło samochodem ładnie na 2 kołach szedł .
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 1 września 2010 o 13:11


Ten bus leciał jak oszalały ..... dlatego go wyniosło ....
Koleś nie miał szans ucieczki .....
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 2 września 2010 o 11:17


Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 2 września 2010 o 14:50


Ra napisał(a):
teraz moze troszkę "teorii"

http://www.youtube.com/watch?v=j915jGu4bik&feature…


Ru bardzo ciekawy filmik naprawdę daje dużo do myślenia , teraz pozostało tylko przekonać kierowców aut ,aby oglądnęli filmik , może coś by do ich makówek przemówiło
Brak zdjęcia
ann
Postów: 4
Skąd: Wrocław
Wysłana - 4 września 2010 o 13:54


Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 4 września 2010 o 15:26


straszna tragedia , najgorsze że ze skutkiem śmiertelny .
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 4 września 2010 o 19:35


Szkoda jest jak każdego człowieka jak zginie jeszcze jak młody ,tyle zycia przed sobą jeszcze było a tu .. wypadek.

Ale jak widze jak myslą nie mówiąć juz jak jeźdzą młodzi kierowcy to nie dziwi mnie to ze tyle wypadków jest . Generalnie to ludzie za bardzo sie wywyzszaja , mysla ze co to jest te 40KM odrazy ze 80KM to jest moc i wiecej . A skoro firmy robia o takiej pojemnosci i mocy motocykle to chyba po to sa zeby nimi jeździć tak sa ale troche umiaru ludzie , wszystko jest dla was , ale przede wszystkim zdrowy rozsadek , rozwaga . Gdzies kiedys słyszałam ze motocyklista jak mam pierwszenstwo to w sumnie go nie ma . I to nie tylko tyczy sie motocyklistów , nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie moze jakis chory człowiek , moze mimo ze nie ma pierwszenstwa wyjedzie . Nigdy nie wiemy , dlatego trzeba myslec na drodze nie tylko za siebie ale tez za innych , niestety takie sa realia jest duzo osób które nie potrafia jeździć i zawsze beda wypadki , ale skoro mozna to jakos zmniejszyc to dlaczego nie .
Nie ma sie co spieszyc do grobu .. mozna jechac troche wolniej ale bezpieczniej .
Motocykle
zigi
Postów: 143
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Wysłana - 11 września 2010 o 1:03


Gdzies kiedys słyszałam ze motocyklista jak mam pierwszenstwo to w sumnie go nie ma . I to nie tylko tyczy sie motocyklistów , nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie moze jakis chory człowiek , moze mimo ze nie ma pierwszenstwa wyjedzie . Nigdy nie wiemy , dlatego trzeba myslec na drodze nie tylko za siebie ale tez za innych

Pata jesteś zajebiście inteligentną kobietą, chciałbym aby twój post przeczytało jak najwięcej ludziów
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 11 września 2010 o 15:37


ja z doswiadczenia wiem, ze nawet na zielonym nie masz pierwszenstwa, a przy przejezdzie przez kazde skrzyzowania, czy z pierwszenstem czy na zielonym leb chodzi dookola i zawsze trzeba zwolnic. Juz nie raz mi to dupe uratowalo i najwaznniejsze, duzo cwiczyc awaryjne hamowanie przay duzych predkosciach, to napewno uratuje zycie. Przy wyzszych predkosciach cialo przy hamowaniu na moto sie inaczej zachowuje jak przy mniejszych, cizezar ciala zwieksza sie o kwadrat w stosunku do predkosci.

Zmieniono: 11 wrz 2010, 15:40
Motocykle
tango
Postów: 273
Skąd: Rydułtowy
Wysłana - 11 września 2010 o 20:34


Ra napisał(a):
A ten nagrał własną śmierć:
http://www.smog.pl/wideo/38219/nagral_wlasna_smier…


Filmik widziałem masakra!
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 21 października 2010 o 16:30


STATYSTYKA 2009

W 2009 roku w Polsce miały miejsce 44 193 wypadki, w których 56 042 użytkowników dróg zostało rannych, a zginęły 4 573 osoby. 2294 odniosło obrażenia, a 290 kierowców oraz pasażerów motocykli straciło życie. Kierowcy motocykli spowodowali 1151 wypadków. Na jednośladach o pojemności mniejszej, niż 50 cm3 zginęło 68 osób. 2221 użytkowników motorowerów zostało rannych, spowodowali oni przy tym 1023 wypadki.
Oczywiście, wszystkie te informacje podane są według danych Komendy Głównej Policji.

A oto suche fakty:

tabela rannych i zabitych użytkowników naszych dróg, z podziałem na typ pojazdu


W owej statystyce przewyższają nas rowerzyści oraz kierowcy osobówek, ale czy należy się tym cieszyć ?
Smutne jest to, że w roku 2009 na motocyklach życie straciło prawie 300 osób, a blisko 2300 odniosło obrażenia.

Tu zobaczymy, w porównaniu do pozostałych użytkowników dróg ile wypadków spowodowali motocykliści.


w powyższej tabeli widzimy wyłącznie wypadki spowodowane przez kierowców dlatego liczba ofiar jest inna niż we wcześniejszej tabeli.
Z winy kierujących motocyklami zginęło 66% motocyklistów, a 53% ucierpiało.

Tu widzimy tabelę przyczyn wypadków na motocyklach, spowodowanych przez ich kierowców


Główna przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość, gdzie statystyka utrzymuje się od trzech lat,
kolejne to: manewr wyprzedzania, oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.
Dzięki takiej statystyce pismacy maja pożywkę.

I ostatnia tabela ze średnim wiekiem sprawców wypadków


Głównymi sprawcami są motocykliści w wieku 25-39 lat.
W ciągu pierwszych 6 lat uzyskania prawa jazdy, kierowcy powodują ogromną liczbę wypadków.
Niepokojący jest fakt ogromnego wzrostu liczby wypadków na motocyklach.
Przyczyną jest brak umiejętności, wyobraźni, brawura. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ze ulica, to nie tor wyścigowy.
Przyczyną wielu wypadków, jest również stan drug polskich, gdzie Polska ma najgorszą infrastrukturę drogową w UE i według mnie nie ma widoków na zmianę.
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 26 października 2010 o 19:56


Ra napisał(a):
Nagrał śmierć kolegi ...

http://www.autokrata.pl/artykul/nagra-mier-kolegi-…


ja tu bym poruszył taki problem którym jest technika zaczął prostowac motocykl choć nie potrzebie mógł nadal jechać w złożeniu, i tak nie było ono duże, innym problemem jest fakt ze droga to nie tor tu się nie da jechac bezpiecznie i szybko

« poprzednia   1 2  następna »

Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Bałkany motocyklem
Jak się przygotować do dłuższej podrózy motocyklowej
Łańcuchy i zębatki

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu