Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Lepiej na hondzie niż na wielbłądzie. Wielbłąd turysta nie lata 300!"

Forum » Dyskusje niekoniecznie motocyklowe » Kto to Amazonka ??

« poprzednia   1 2  następna »

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 12 lipca 2010 o 14:25


Od jakiegoś czasu intryguje mnie pytanie, kto to jest Amazonka ??
"Amazonki – kobiety należące do społeczności wojowniczek" - to jeżeli chodzi o mitologię grecką.
Ale nie o to mi chodzi, otóż dowiedziałam się że "amazonka" to ta kobieta, która ma motocykl zarejestrowany na siebie.
Czy z tego wniosek, że jeżeli motocykl jest na np. męża, kochanka, córkę, teściową itd. itp. to znaczy, ze kobieta:
jeżdżąca na motocyklu nie jest amazonką, bo nie ma moto zarejestrowanego, a kobieta które ma zarejestrowany, a nie jeździ to jest amazonką ??

Dlaczego pytam? bo dla mnie, jest oczywiste, ze kobieta jeżdżąca na motocyklu jest amazonką, bez względu na to czy ma papiery .... czy nie.

Zbulwersowało mnie tylko podejście ....., na plakatach niejakiego zlotu wypisano "wjazd dla Amazonek gratis!" zapomnieli tylko dopisać: - amazonki "udokumentowane".
I powiem Wam szczerze, jak dla mnie, to jest ......

A może się mylę, może ktoś mnie uświadomi ??


Zmieniono: 12. lip 2010, 14:32
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 12 lipca 2010 o 14:37


No też mi się tak wydaje że amazonka to kobieta która jeździ na motocyklu (jako kierowca) ale kogo to obchodzi na kogo jest motor czy na brata ,tate a może dziadka najważniejsze że jeździ a tu jednak nie ważniejszy jest papierek . A co to daje wogóle przyjechała jest kobietą to wjaz za free i koniec.
Albo nie wolno pokazywać dowodu rejestracyjnego jak jest na kogoś innego i chyba tak trzeba robić .
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 12 lipca 2010 o 15:03


No właśnie, przyjechała sama, łącznie z plecakiem
.... a do amazonek, nie została zaliczona .....
Tak więc, sytuacje same nas uczą oszukiwać ..... ehhhh życie :/
Motocykle
Misiol
Postów: 176
Skąd: Wrocław
Wysłana - 12 lipca 2010 o 15:17


Ide zatem przerejestrować moto na moją mamę...
Motocykle
Gekon
Postów: 135
Skąd: Wrocław
Wysłana - 12 lipca 2010 o 15:33


Ra napisał(a):


Zbulwersowało mnie tylko podejście ....., na plakatach niejakiego zlotu wypisano "wjazd dla Amazonek gratis!" zapomnieli tylko dopisać: - amazonki "udokumentowane".
I powiem Wam szczerze, jak dla mnie, to jest ......



Jako że dotyczy to mnie w linii prostej to może uda mi się obniżyć Twoje zbulwersowanie.

Może niektórym osobom wydaje się, że organizacja zlotu motocyklowego to 1000% zajebisty zysk dla organizatora. Że robienie takiej imprezy to dobry biznes a załatwienie terenu, muzyków i zwołanie kilkuset osób w jedno miejsce to czysta sielanka.
Bardzo możliwe, że w kilku przypadkach, gdzie zloty odbywają się rok w rok tak jest. Tam gdzie jest ciągłość w zlotach co roku, wiadomo że nawet w ch.jową pogodę ludzie przyjadą... można przewidzieć budżet.
Ale po 5 latach przerwy, bez większego zabezpieczenia przed ewentualnym deszczem, bez MEGA entuzjazmu na forach itd przed nadchodzącą imprezą, organizator sra w gacie żeby ludzie przyjechali. Jak nie przyjadą w wystarczającej ilości to spłaca się długi przez kilka lat.

A teraz bezpośrednio na twoje pytanie.
Zdecydowana większość facetów przyjeżdża z plecakiem. Zamieniają się 20m przed bramą miejscami i za dwie osoby plus motocykl płacą 35zł. W takiej wersji wydarzeń jesteśmy głęboko w dupie ;] Po drugie zapisywanie zlotowiczów na papierze a nie w bazie danych umożliwia pasażerką wjazd na motocyklu swojego faceta, który wjechał 3 minuty wcześniej...
Dlatego w przypadku wspomnianego przez Ciebie zlotu, organizator podjął decyzję wpuszczania amazonek za free ALE dodał warunek, motocykl musi być zarejestrowany na wjeżdżająca osobę.


Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 12 lipca 2010 o 16:09


Gekon napisał(a):
Może niektórym osobom wydaje się, że organizacja zlotu motocyklowego to 1000% zajebisty zysk dla organizatora.
.....Zdecydowana większość facetów przyjeżdża z plecakiem. Zamieniają się 20m przed bramą miejscami i za dwie osoby plus motocykl płacą 35zł.


Doskonale, to wszystko rozumiem i patrząc z tego punktu widzenia, moje zbulwersowanie opada, ale .... w takim przypadku, poszkodowane są prawdziwe amazonki.

A może jeżeli są jakieś wątpliwości co do amazonki, sprawdzać prawo jazdy ??
ale, też nie jestem do końca przekonana ....., w sumie chyba nie ma złotego środka ....

Podsumowując:
AMAZONKA to taka osoba, która jeździ bez plecaka męskiego :)





Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 12 lipca 2010 o 16:16


Kurde ja nie wiem czy to damski plecak był taki jasny niebieski chyba damski :) hehe

Motocykle
Gekon
Postów: 135
Skąd: Wrocław
Wysłana - 12 lipca 2010 o 16:20


Wg mnie Amazonka to kobieta prowadząca motocykl, z pasażerem czy bez, zawsze jeżdżąca jako kierowca czy czasami jako plecak, OBOJĘTNIE. Ale tego wszystkiego na plakacie nie da się napisać żeby było czytelnie i estetycznie.
Jakbyś zadzwoniła do mnie z bramy to pewnie ta dziewczyna wjechała by za free. Niestety osoby na bramie bywają zmęczone(ponad 30st upału), trzeba uniknąć tłoku i zatorów więc dziewczyny wpuszczające ludzi dostały polecenie nie wchodzenia w zbyt długie rozmowy, przekomarzania się i tłumaczenia każdemu powoli wszystkich zasad.
Ja sam jak stałem tam co jakiś czas żeby kontrolować sytuację widziałem, że ludziom co chwile coś nie pasuje. To, że za drogo, że za 35zł to powinna być koszulka i 3 posiłki gratis(powodzenia z takimi wymaganiami podczas jeżdżenia na zloty) i inne absurdy.
Motocykle
plomien
Postów: 39
Skąd: Nowa Ruda
Wysłana - 12 lipca 2010 o 17:16


Jak komuś 35 zł to za dużo zawsze może zrezygnować...ja ostatnio latam po czeskich zlotach i tam nie ważne czy facet,kobieta czy na piechotę czy na moto...wszyscy płacą po równo i nie ma koszulek ani blach i nikt nie marudzi ani czesi ani obcokrajowcy-w tym polacy, ale u siebie zawsze szukają problemów...
Brak zdjęcia
szwagier
Postów: 93
Wysłana - 12 lipca 2010 o 18:16


Zasadniczo, pobieżnie to Amazonka podobno miała być gratis za te 35 zł wpisowego ;)

A na poważnie, ludzie ale macie problemy. W taki upał to lepiej sobie piwko (dwa) wypić i wywalić rycha na powietrzne a nie pitolić o 35 zł.
Brak zdjęcia
Lepodar
Wysłana - 12 lipca 2010 o 20:22


... to ma zlotach pije się piwo???.......... :)
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 12 lipca 2010 o 20:40


Gekon napisał(a):
.....
Jakbyś zadzwoniła do mnie z bramy to pewnie ta dziewczyna wjechała by za free. ........ Niestety osoby na bramie bywają zmęczone(ponad 30st upału), trzeba uniknąć tłoku i zatorów więc dziewczyny wpuszczające ludzi dostały polecenie nie wchodzenia w zbyt długie rozmowy, przekomarzania się i tłumaczenia każdemu powoli wszystkich zasad.


Jak to szwagier powiedział nie chodzi o te 35 zł. ....
I jak juz wcześniej napisałam, nie ma złotego srodka ....., i to co napisałeś przemawia do mnie:
Zdecydowana większość facetów przyjeżdża z plecakiem. Zamieniają się 20m przed bramą miejscami

ale argument, który został wysunięty ("amazonka" która przyjechała, musi mieć ową maszynę zarejestrowaną na siebie, by wjechać jako amazonka) troszkę mnie rozśmieszył ....

ale rozumiem i szczerze współczuje "bramkarzom" użerania się ....

plomien napisał(a):
Jak komuś 35 zł to za dużo zawsze może zrezygnować ....


Święte słowa :)


szwagier napisał(a):
Zasadniczo, pobieżnie to Amazonka podobno miała być gratis za te 35 zł wpisowego ;)
....

Ja słyszałam, że kilka sztuk było, ale nie starczyło dla wszystkich ;)

No i podsumowując po raz kolejny

..... Jam jest Amazones .... ;)

Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 12 lipca 2010 o 20:46


Ru i szwagier , ja niestety nie dostałem Amazonki zapłaciłem ale nie dostałem , dla mnie chyba już nie starczyło....
Gadajcie co chcecie w skali od 1 do 10 to za zlot i cała imprezę daje 10 ale, za żarełko niestety tylko 4 ponieważ pod wieczór już były tylko same kiełbachy, mało jedzenia było jak na taki zajebisty zlot.

Zmieniono: 12. lip 2010, 20:48
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 12 lipca 2010 o 20:50


Kacper, bo dostali Ci, co w piątek przyjechali ;P
Brak zdjęcia
szwagier
Postów: 93
Wysłana - 12 lipca 2010 o 21:02


Kacper280 napisał(a):
Ru i szwagier , ja niestety nie dostałem Amazonki zapłaciłem ale nie dostałem , dla mnie chyba już nie starczyło....

Nie tylko dla Ciebie zabrakło :( Aczkolwiek strach, bo jeszcze jakieś z koralami by podesłali i wtedy... to ja już wole nawet nie myśleć co by było ;)

za żarełko niestety tylko 4 ponieważ pod wieczór już były tylko same kiełbachy, mało jedzenia było jak na taki zajebisty zlot.

Zlot zajebisty, ale jak dziś zobaczyłem paczkę giętej w lodówce to (jak śpiewał Kaczmarski) "(...)aż mną szarpnęły dreszcze" ;)

Motocykle
szkworc
Postów: 1
Skąd: Żyrowa
Wysłana - 12 lipca 2010 o 23:05


Moja zona bez problemow za free swoim motorkiem wjechala, Bramkarze sami poinformowali ja ze nie placi.
Motocykle
Lena
Postów: 27
Skąd: Oleśnica
Wysłana - 13 lipca 2010 o 8:50


hejka:) ja też wjechałam bez problemów:)bardzo miła dziewczyna mnie rejstrowała (podobał się jej mój kask hihi)
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 13 lipca 2010 o 9:02


Lena jak to byłas i nawet nic nie powiedziałas? ojjjjjjj ojjjjjjjj
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 13 lipca 2010 o 10:33


Lena napisał(a):
hejka:) ja też wjechałam bez problemów:)bardzo miła dziewczyna mnie rejstrowała (podobał się jej mój kask hihi)

Taaaaa z Dragorem Cię szukaliśmy ..... ale ni widu, ni słychu ....

p.s. ja też wjechałam bez problemu, w woli ścisłości :)
Motocykle
Lena
Postów: 27
Skąd: Oleśnica
Wysłana - 13 lipca 2010 o 21:28


No byłam,słabo szukaliście hihi Przyjechalam w sobote,byłam tylko do 18,musiałam wracać do domu. I bardzo żałowałam, ze muszę wracać, świetne miejsce i fajna impreza:)

« poprzednia   1 2  następna »

Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Kupno starego domu do remontu
Zakup porządnego zegarka
Rower jakie modele polecicie

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu