Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Motocykl jest jak wódka - poniżej pół litra nie opłaca się kupować"

Forum » Nauka jazdy » Jakie książki możecie polecić dla osoby niewtajemniczonej?

Przewiń na dół
Motocykle
Basia
Postów: 20
Skąd: Jaworzno
Wysłana - 2 listopada 2009 o 21:12


Wiadomo najważniejsze ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć. To normalne. Ale może jakiś ranking książek godnych uwagi. Na jednym forum kiedyś dojrzałam taką pozycję jak "Motocyklista doskonały" Hough'a. Dużo teorii, a takowa pewnie też się przyda. Bo przecież nie każdy urodził się na motocyklu. Gdzie poczytać o technikach jazdy, konkrety jakieś na temat jazdy w terenie, może jakieś artykuły.
Pomoże ktoś? Gdzie wiedza dla początkujących?

Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 2 listopada 2009 o 21:32


http://www.motocykl-online.pl/artykuly/SZKOLA_JAZD…

śmiało mogę polecić ten poradnik:)
Brak zdjęcia
Maciej
Postów: 1
Wysłana - 3 listopada 2009 o 18:00


cwiczyc!!! i najlepiej z kimś kto jest w temacie
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 3 listopada 2009 o 19:16


tylko nie ma gdzie a na normalnej drodze za duze ryzyko
Motocykle
Basia
Postów: 20
Skąd: Jaworzno
Wysłana - 3 listopada 2009 o 20:02


No w sumie to prawda, że bardzo mało jest takich miejsc gdzie można sobie poćwiczyć... wypadałoby przeszukać internet w poszukiwaniu takowych miejsc i zedytować wątek gdzie jest ten temat :)
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 5 listopada 2009 o 8:32


W tym artykule jest krótki przegląd literatury: http://motokraina.pl/artykul?id=21 ;]
Motocykle
krzysiek
Postów: 28
Skąd: Olesno
Wysłana - 9 listopada 2009 o 15:47


To na tym forum, mój artykuł!!

W motocykliscie doskonałym jest sporo ćwiczeń jakie należy wykonywać. Warto przeczytać.
Motocykle
Gekon
Postów: 135
Skąd: Wrocław
Wysłana - 10 listopada 2009 o 0:16


Witam
No niestety na naszym rynku nie ma za dużo książek gdzie dowiemy się o technice jazdy itd. Najpopularniejsze to "Technika Jazdy Motocyklem" - Rene Degelmann oraz wspomniany wcześniej "Motocyklista doskonały" David'a Hough'a. Jak komuś szkoda to obie propozycję znajdziemy w necie w PDF ;)
Pierwszej książki nie czytałem więc się nie wypowiadam. Natomiast Motocyklista doskonały to poradnik który powinien przeczytać przynajmniej raz każdy motocyklista. Wskazówki, ilustracje, szkice... wszystko dla ułatwienia przyswajania wiedzy :)
Dla ciekawostki dodam, że wiele osób-motocyklistów, których spotykam nie ma pojęcia co to jest "przeciwskręt", prowadzą motocykl bo przecież to proste ale dopiero w nieplanowanych sytuacjach okazuje się "kto co potrafi". Obiecuję, że po przeczytanie wypocin Hough'a każdy zrozumie zasadę przeciwskrętu, nawet Ci nienawidzący fizyki :D
Pozdrawiam
Motocykle
Czester
Postów: 31
Wysłana - 13 listopada 2009 o 6:11


Ja od siebie dodam, iż wspomniany wcześniej autor "Motocyklisty doskonałego" napisał również książkę "Strategie uliczne" gdzie można przeczytać wiele praktycznych wskazówek radzenia sobie w miejskiej dżungli oraz dowiedzieć się jakie niebezpieczeństwa na nas czyhają.
Brak zdjęcia
Dante
Postów: 2
Wysłana - 7 grudnia 2009 o 20:45


Również polecam ''MD''. Sam czytałem i słyszałem opinie znajomych,wszyscy ją bardzo chwalili. Polecam także ''Przyspieszenie'' (A Twist of the Wrist) autorstwa Keith'a Code'a. Ta książka nauczy Cię lepiej pokonywać zakręty.

Chociaż uważam że najlepiej jest poćwiczyć pod okiem fachowca i wysłuchać jego rad.
Motocykle
RedShadow
Postów: 82
Skąd: Wrocław
Wysłana - 7 grudnia 2009 o 20:58


Twist of the Wrist nie czytałem ale słyszałem że to bardziej dla ludzi jeżdżących po torze więc jak ktoś jeździ normalnie to raczej szkoda kasy
Motocykle
Patra
Postów: 18
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 19 sierpnia 2010 o 12:34


Nie wiem czy mogę tu dać linka (jak nie to usunąć ;) )

Mam u "siebie" z książek motocyklowych "Motocyklistę doskonałego", "strategie uliczne", "Twist of the wrist" i kilka innych oraz sporo manuali.

http://chomikuj.pl/?page=256333
Motoryzacja-> Motocykle-> Książki
Jak gdzieś jest zahasłowane to patra82



Zmieniono: 19 sie 2010, 12:34
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Egzamin na prawo jazdy
Prawo jazdy w wieku 17 lat
szkoła jazdy

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu