Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga"

Forum » Mechanika » problem z hamulcem

Przewiń na dół
Motocykle
spike
Postów: 255
Skąd: Koniecpol
Wysłana - 21 kwietnia 2010 o 19:37


czesc ostatnio wymieniłem klocki hamulcowe jezdze juz jakis czas ale strasznie mi to piszczy w czasie jazdy. powiedzcie czy te klocki sie w koncu dotra czy mozna cos z tym zrobic?
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 21 kwietnia 2010 o 20:36


spike kolego,a powiedz mi ile km na nich zrobiłeś ? bo przyczyn moze byc wiele np nie odbijające do konca tłoczki przez co zacick bedzie je bardziej dociskał do tarczy, ja miałem tak ze tez mi piszczały co prawda w skuterze ale podłozyłem podkładki pod zacisk pod sruby bo jako takiej regulacji zacisków nie ma, bynajmniej ja nie wiem czy taka jest

Zmieniono: 21. kwi 2010, 20:38
Motocykle
spike
Postów: 255
Skąd: Koniecpol
Wysłana - 21 kwietnia 2010 o 20:38


ok 300 km
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 21 kwietnia 2010 o 20:48


a tra ci sie one podczas hamowania czy jak normalnie jedziesz to też ?

edit :
Pasta miedziana - tez polecam
Piszczenie klockow czesto powstaje nie w wyniku tarcia klockow o tarcze, a w wyniku wpadania klockow w wibracje.
Posmarowanie klockow od zewnetrznej strony pasta miedziana (w miejscu, gdzie przykladana jest sila z tloczkow zacisku) powinno pomoc. BROŃ CIĘ BOŻE nie smaruj tarcz, albo klocków z tej strony co sie dociskają do tarczy bo nie chce cie miec na sumieniu
:)
edit 2:
albo kupiłes gówniane klocki które zawsze beda piszczeć

zrób jeszcze którąś setke km a moze sie dotrą 300km, to nie tak dużo ;) zwłaszcza ze nie masz sporta i nie hamujesz z 200 do 50 w pare sekund ;)to tez tez inaczej ci sie dra niz w sporcie, wolniej



Zmieniono: 21. kwi 2010, 21:05
Motocykle
spike
Postów: 255
Skąd: Koniecpol
Wysłana - 21 kwietnia 2010 o 21:13


trą cały czas nie tylko przy hamowaniu
bez obaw tarczy nie bede smarował hehehe
mozesz spac spokojnie
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 21 kwietnia 2010 o 21:17


ów to kamień z serca :) wiesz kiedys sie na jakims forum spotkałem to koles chciał tarcze smarować ^^ wiec wole dmuchac na zimne:) nieraz mogło ci cos podejść podczas zakłądania kawąłek opiłku piach ja jak zmieniam to najpierw przetre szmatką tak na wszelki wypadek:) ale jak mówiłem pasta powinna pomóc ;)
Motocykle
spike
Postów: 255
Skąd: Koniecpol
Wysłana - 21 kwietnia 2010 o 21:22


tez starałem sie to czyscic przed założeniem no ale nie wiem w kazdym badz razie serdeczne dzieki za podpowiedź
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 21 kwietnia 2010 o 21:27


nie ma za co :) jak bede umiał to służę pomocą :)
a z tym wpadaniem klocków w wibracje to mówią dobrzy mechanicy, poradniki w necie także coś w tym prawy musi byc ;) kupisz to w sklepie motoryzacyjnym ;)
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 6 maja 2010 o 16:29


spike powiedz chłopie jak z tymi klockami , co zrobiłeś co poskutkowało, i czy poskutkowało bo jestem bardzo ciekaw. Lewa
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu