Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga"

Forum » Mechanika » Problem z przednim amortyzatorem.

Przewiń na dół
Motocykle
Żagiel
Postów: 27
Skąd: Siedlce
Wysłana - 14 kwietnia 2010 o 10:55


Witam,pod koniec poprzedniego sezonu jadąc z niedużą prędkością po nierównym asfalcie zauważyłem,że z przedniej kolumny kierownicy dochodzą ciche stukania.Amortyzatory działały poprawnie,więc to zlekceważyłem.Motocykl mam drugi sezon,jestem jego drugim właścicielem,a kupiłem go z niewielkim udokumentowanym przebiegiem(4400 km).W tej chwili przebieg mojej kawy to ok.7000 km.W przygotowaniach do tego sezonu w serwisie zrobili wszystko oprócz wymiany oleju w przednich amortyzatorach i zastanawiam się czy po wymianie te dźwięki ustaną czy może jest inna tego przyczyna?(np.wypadek,raz już szlifowałem asfalt).Jeżeli ktoś jest mi w stanie pomóc mając tak niewiele informacji i nie widząc tego z góry dzięki!
Motocykle
plomien
Postów: 39
Skąd: Nowa Ruda
Wysłana - 14 kwietnia 2010 o 11:47


Żagiel a to na pewno amor a nie łożysko kierownicy?mechanikiem nie jestem ale może warto sprawdzić-kiedyś miałem podobny efekt.małego luzu możesz nie zauważyć a będzie stukało...
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 14 kwietnia 2010 o 13:35


Żagiel,plomien chyba ma rację,to raczej łożysko główki ramy.
Motocykle
Żagiel
Postów: 27
Skąd: Siedlce
Wysłana - 14 kwietnia 2010 o 17:41


Dzięki za pomoc.POZDRO!
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 14 kwietnia 2010 o 20:55


moga tez byc tarcze, bo sa plywajace i czasami sie zdarza, ze tarcze pukaja na mocowaniach, ale to jest charakterystyczne stukok, bardzo metaliczny
Motocykle
Żagiel
Postów: 27
Skąd: Siedlce
Wysłana - 15 kwietnia 2010 o 10:11


Juz po problemie,Plomien i Dlugi mieli racje.
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 15 kwietnia 2010 o 14:57


Żagiel,jeżeli problem rozwiązałeś tylko dokręcając pierścień przy główce,to niedłógo znowu będzie to samo(lata temu zrobiłem tak w XJ900).Najlepiej wymienic łożysko.
Motocykle
Żagiel
Postów: 27
Skąd: Siedlce
Wysłana - 15 kwietnia 2010 o 16:34


Tylko dokręciłem.Zrobie tak jak mi Długi radzisz,skoro mówisz że bez wymiany łożyska się nie obejdzie.
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 15 kwietnia 2010 o 17:57


Dokręcenie pomoże ale tylko na krótki czas
Motocykle
Żagiel
Postów: 27
Skąd: Siedlce
Wysłana - 17 kwietnia 2010 o 11:58


Dziękówa wszystkim za rady i sugestie,wymieniłem łożysko i jest o.k. zero stukania.
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu