Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Kiedy humor ci się zj*bie wsiądź na motor będziesz w niebie"

Forum » Przepisy » nowe dodatkowe punkty

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 8 kwietnia 2010 o 9:29


Sumujemy punkty za wykroczenia
Policjanci dysponują nowym taryfikatorem mandatów. Nie jest on generalnie różny od poprzedniego, ale kilka zmian wprowadzono. Teraz kierowcy nadużywający lewej strony do jazdy mogą dostać 2 pkt., podobnie jak za jazdę bez założonego pasa bezpieczeństwa. Przewóz dziecka, niezgodnie z przepisami, "kosztuje" o punkt drożej. Za pasażera, przewożonego niezgodnie z przepisami, można dostać 1 pkt., a motocyklista za jazdę bez homologowanego hełmu - 2 pkt.
Zasadnicza różnica w stosunku do poprzednich praktyk polega na sumowaniu punktów. Wcześniej, jeśli zostało popełnionych kilka wykroczeń naraz, to policjant wpisywał punkty tylko za najsurowiej karane. Teraz jeśli za jednym razem kierowca przejedzie skrzyżowanie na czerwonym świetle, wymusi pierwszeństwo, "przegoni" pieszych na przejściu i w dodatku przekroczy prędkość, może dostać nawet ponad 24 punkty.
Osiągnąwszy ten limit, kierowca musi przystąpić do specjalnego kursu i egzaminu. Gdy powtórnie uzbiera 24 pkt. (wymazywane są po roku od otrzymania), to straci prawo jazdy na rok, a potem czeka go podobna procedura starania się o pozwolenie na kierowanie pojazdem. Teraz też tzw. punkty zerowe za wykroczenia, uznane jako mniej szkodliwe, będą ewidencjonowane.
Motocykle
spike
Postów: 255
Skąd: Koniecpol
Wysłana - 8 kwietnia 2010 o 12:47


no to pięknie
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 12 kwietnia 2010 o 12:38


Ja niestety mam kask bez homologacji :/
ale jakąś naszywkę przeszyję, bo kasku nie zmienię (na razie) ;)
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 13 kwietnia 2010 o 8:26


Ra to nawet się nie przyznawaj hehehe ( żart).
Kurcze muszę w takim razie sprawdzić czy mój ma , a wie ktoś jak to sprawdzić, to ma być jakaś naklejka , jakiś znaczek?
Brak zdjęcia
Lepodar
Wysłana - 13 kwietnia 2010 o 8:37


Ja mam dwa kaski, jeden z homo...coś tam, a drugi typu "Hitlerek" kupiłemm jako nakrycie głowy... :)
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 13 kwietnia 2010 o 10:08


Kacper280 napisał(a):
Ra to nawet się nie przyznawaj hehehe ( żart).
Kurcze muszę w takim razie sprawdzić czy mój ma , a wie ktoś jak to sprawdzić, to ma być jakaś naklejka , jakiś znaczek?

naklejka jest na kasku, lub w środku wszywka.
Raczej wszystkie szczękowce maja homologację.
Ja niestety mam "Lorda Wadera" i tego typu (orzeszki) nie mają ....
Motocykle
Żagiel
Postów: 27
Skąd: Siedlce
Wysłana - 17 kwietnia 2010 o 12:51


No to nas załatwili!!!!!!!
Brak zdjęcia
GrzesiekM
Postów: 81
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłana - 17 kwietnia 2010 o 13:57


Na te przepisy jest jakaś uchwała albo dziennik ustaw?
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 12 maja 2010 o 13:34


jeszcze troche to jak świateł nie właczysz to ci prawko zabiorą idioci punktów wcale nie powinno byc
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 12 maja 2010 o 13:49


"Nowości dla doświadczonych kierowców

Kierowcy z długoletnim stażem będą musieli wymieniać prawo jazdy co 15 lat. Prowadzący samochód pod wpływem alkoholu będą kierowani na kursy profilaktyki przeciwalkoholowej.

Anulowanie punktów nie ulegnie zmianom. Po roku od momentu ich uzyskania punkty będą zerowane.

Młodzi kierowcy pod kontrolą

Świeżo upieczeni kierowcy będą poddani przez dwa lata nadzorowi. W przypadku uzyskania przez tą osobę 24 punktów karnych za popełnione wykroczenia będzie ona kierowana na kurs reedukacyjny. Po takim kursie stan punktów kierowcy będzie zerowany.

Jeżeli w okresie pięć lat, po odbyciu kursu reedukcyjnego znowu przekroczy wyznaczoną liczbę punktów karnych, to traci prawo jazdy. Wtedy taki kierowca będzie musiał zdać egzamin kontrolny oraz przejść jeszcze raz kurs na prawo jazdy.

Młody stażem kierowca będzie musiał odbyć kurs doszkalający o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego i zagrożeń w ruchu drogowym. Szkolenie to będzie musiało zostać odbyte pomiędzy piątym a siódmym miesiącem, od dnia utrzymania prawa jazdy.

Nowe kategorie, nowe przepisy wiekowe, "termin ważności" dokumentu

Nowością będzie prawo jazdy kategorii A2 dla motocyklistów, których motocykle mają moc do 35 kW. A2 będzie można uzyskać po ukończeniu 18 lat. Dokumenty będą ważne przez 15 lat.

Nową kategorią będzie również AM - na motorowery i lekkie pojazdy czterokołowe, np. quady. Prawo jazdy kategorii AM będą mogły uzyskiwać osoby, które skończyły 14 lat.

Do jazdy tzw. ścigaczami upoważnione będą osoby, które ukończyły 24 lata.

Większość praw jazdy będą ważne tylko 15 lat. Prawo jazdy na autobusy i większe pojazdy będzie obowiązywać przez 5 lat lub do upływu wyznaczonego terminu."

Poniżej :

Kodeks drogowy - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r.

Ostatnio zmieniony Ustawą z dnia 7 marca 2007 r. o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym.


http://www.v10.pl/prawo/Kodeks,drogowy,-,Kodeks,Ru…


Zmieniono: 12. maj 2010, 13:53
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 12 maja 2010 o 16:00


no to nawymyślali , cześć jest fajna i mogła by być w drążona ale pozostałe to bezsens.
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 12 maja 2010 o 19:09


panowie i pnie zamin to wejdzie to minie jeszcze z 5 lat :)
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Czy ktoś kupował ekspres do biura?
Tłumacz języka niemieckiego
Tłumacz języka angielskiego

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu