Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Kiedy humor ci się zj*bie wsiądź na motor będziesz w niebie"

Forum » Przepisy » Najem długoterminowy samochodu

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
Lubczyk
Postów: 322
Wysłana - 6 grudnia 2022 o 10:15


Planuję najem autka, które zmieści mnie, 2 foteliki isofix, żonę i teściową. Nie mam antypatii do żadnej marki (może nie chciałbym Dacii czy SsangYong ). Na jakie modele patrzeć, żeby goła rata najmu nie przekroczyła powiedzmy ok. 1900 netto przy 0% na 3 lata i 15-20 tys. km/rok?
Brak zdjęcia
Piotrek
Postów: 160
Wysłana - 6 grudnia 2022 o 10:37


Z własnego doświadczenia, Mazda 3, T-Roc, za małe na rodzinę 2+2, o tesciowej nie wspomnę. U mnie sprawdziła się Insignia B ST a teraz będzie przesiadka na Kodiaqa, ale polecam rzucić okiem na Seata Tarraco - na wersję Excellence z silnikiem 2.0 190KM

Firm wynajmujących auta w Polsce jest co najmniej kilka. Zwróć uwagę na przykład na master1. Przejrzyste zasady i dobre wyceny wynajmu.
Brak zdjęcia
Kamil
Postów: 343
Wysłana - 6 grudnia 2022 o 10:51


Moim zdaniem to auto nie spełni wymogów autora. Musisz szukać auta które na tylnej kanapie ma trzy osobne siedzenia.
Na przykład Audi Q7 z dużych . Z mniejszych aut może Renault Scenic, espace lub peugeot 5008 lub Rifter
Zgadzam się jednak co do Master1. Wynajmuje obecnie u nich auto, jestem zadowolony. Wynajmuję już trzecie (co roku zmieniam na nowszy model).
Brak zdjęcia
tarczyk
Postów: 117
Wysłana - 6 grudnia 2022 o 11:20


Sam prowadze jednoosobowá działalność i zastanawiam się czy w moim przypadku lepszy będzie leasing czy jednak wynajem. Z wypowiedzi do jakich doszedłem wynika, że jeśli chce się zatrzymać auto to leasing, jeśli nie i chce się wziąć inne, to wynajem. Nie wiem czy lepiej wynajmować i mieć obsługę auta w racie i mniejsze ryzyko awarii czy kosztów eksploatacji czy też leasingować , by potem wykupić i ewentualnie sprzedać. Boję się , ze w wynajmie będę płacił w nieskończoność i ewentualnie miał problemy z oddaniem auta i dodatkowe opłaty, a leasing to dodatkowe koszty, serwisy w aso, utrata wartości, drogie ubezpieczenie, wykup i ewentualna sprzedaż i uiszczenie vatu i dochodowego-
Boję się, że poza chęcią posiadania dużo dopłacę do interesu i na koniec jeśli sprzedam auto wyjdę więcej na minus niż bym je wynajmował przez lata....
Może ktoś to ładnie policzył i może doradzić?
Brak zdjęcia
Kamil
Postów: 343
Wysłana - 6 grudnia 2022 o 11:28


Najem, aczkolwiek dobrze jest wybrać odpowiedzialnie. Porównać auta oraz oferty. Najem ma jednak wiele plusów:
nie martwisz się czy ktoś Ci auto zarysuje czy uszkodzi, po prostu wynajmujesz oraz jeździsz
Serwis, czesci eksploatacyjne, ubezpieczenie w cenie, nie masz nieprzewidzianych wydatkow, mozesz łatwiej zaplanowac budzet.
Wiesz ze auto kosztuje Cie np. 2000 zł miesięcznie plus paliwo, nie ma innych kosztów.

Dla każdego kto prowadzi działalność duze znaczenie mają przewidywalne koszty. Wynajmuje już 4 auto, od 3 auta w firmie Master1 i mogę zdecydowanie polecić.
Brak zdjęcia
hps
Postów: 58
Wysłana - 6 grudnia 2022 o 12:05


Przy założeniach nowego ładu oraz nowych przepisaach dla leasingu najem okazał sie o wiele bardziej opłacalny i coraz więcej osób prowadzących firmy decyduje się włąśnie na najem. Najem jest wygodny, poza tym wbrew pozorom nie są to jakeiś wysokie koszty.
Brak zdjęcia
tarczyk
Postów: 117
Wysłana - 6 grudnia 2022 o 12:26


A jak jest z rabatami? Czy w przypadku najmu długoterminowego można liczyć na jakieś rabaty na najem?
Brak zdjęcia
hps
Postów: 58
Wysłana - 6 grudnia 2022 o 12:41


Nie spotkałem się z rabatami na cenę wynajmu. Aczkolwiek są różne pakiety i sam decydujesz co chcesz mieć w danym pakiecie. Zwykle im miesięczna rata jest większa, tym więcej masz w pakiecie. Szczególnie jeśli chodzi o ubezpieczenie i serwisy.
Brak zdjęcia
Lubczyk
Postów: 322
Wysłana - 6 grudnia 2022 o 12:49


A jak wyglada kwestia zwrotu wynajmowanego auta? Pytam się konkretnie o master1, bo wlaśnie tam zastanawiam się nad wynajmem auta. Co gdy auto ma jakieś zarysowania, które sami zrobiliśmy> Albo jeśli ma wgniecenia w tapicerce?
Czy muszę za to płacić?
Brak zdjęcia
Kamil
Postów: 343
Wysłana - 6 grudnia 2022 o 12:59


Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak duże są to uszkodzenia. Jesli sa to uszkodzenia niewielkie, które wynikają z typowej eksploatacji, to nikt nie będzie się Ciebie o to czepiał. Jeśli tapicerka jest czysta, ma nierzucające się w oczy wgniecenia, to nikt na to nie zwraca uwagi. No chyba, ze gdzieś ją podrzesz - to tak, wtedy naliczą Ci dodatkowe opłaty.
Zwracałem tam niedawno auto, sama procedura szybka i prosta. Auto dokładnie umyłem oraz wysprzątałem przed oddaniem, nie ponosiłem żadnych opłat.
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Czy ktoś kupował ekspres do biura?
Tłumacz języka niemieckiego
Tłumacz języka angielskiego

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu