Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Zamiast pić browara, wsiadaj na komara."

Forum » Przepisy » „Nie” młodym na motocyklach?

Motocykle
Przemek
Postów: 49
Skąd: Bełchatów
Wysłana - 14 maja 2010 o 20:49


trochę zepsuje klimat, ale to tak dla śmiechu apropo zdawania prawka...

http://www.youtube.com/watch?v=SxUg3WVWLTo
http://www.youtube.com/watch?v=O1PD3z2LI2s&NR=1

a co do ceremonii jaką trzeba na egzaminie odstwić podczas włączania sie do ruchu, albo podczas zatrzymywania pojazdu (kolejnosć stawiania i odrywania nóg), czy nawet samego przeprowadzenia motocykla po placu, to uważam że nie są debilne, bo zawczasu wyrabiają w nas określone zachowania, które wg mnie znacząco wpływają na bezpieczeństwo kierowcy. lepiej niech egazminator nam to przypomni jednocześnie nas oblewając, aniżeli miała by to zrobić bezlitosna maska nadjeżdżającego auta, a wtedy może sie okazać że nie będziemy mieć kolejnego podejścia.
Ja osobiście nawet jak jadę rowerem to łapię się na tym, że podczas zatrzymania lewa noga pierwsza ląduje na ziemi, albo mimowolnie co kilka chwil zerkam w lusterka, których oczywiście w rowerze nie mam.
w sprawie rozłaczania kierunkowskazów, to może nie na kursie, ale zaraz po wyrobiłem w sobie odruch wciskania przełącznika kierunków co kilka chwil (tak na wszelki wypadek).
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 16 maja 2010 o 11:44


Moj brat m.in. egzaminuje kandytatow na egzaminatorow, mowi, ze 3/4 z nich to debile i nawet dobrze przepisow nie znaja i8 jeszcze jak ich obleja na teori to robia awantury. Coz wykuje sie taki testow na blache, zda egzamin i mamy nastepnego przyglupa do egzaminowania. I jescze jedno, maja tam u siebie tez komrke, gdzie kombinuja w jakim miejscu i jaki znak postawic, a siedza tam 3 baby, gdzie zadna z nich nie ma prawajazdy i sie zastanawiaja na zasadzie "a moze tu taki, a tam postawimy taki" Naprawde masakra
Motocykle
krzysiek
Postów: 28
Skąd: Olesno
Wysłana - 16 maja 2010 o 19:49


Jestem jak najbardziej za tym , by młodzi ludzie nie mieli do cyznienia z takimi dużymi motocyklami.
Sam rok temu miałem 18 lat i zdawałem , to jest za mało. Po jakichś większych szkoleniach czy terapii szokowej to tak ale tak jak jest teraz jest fatalnie .
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 17 maja 2010 o 20:42


myślicie że młodzi są gorsi od starych ja uważam że jedni i drudzy są zagrożeniem na drodze dla siebie i innych wiem bo widzę jak mój ojciec autkiem popyla i jeszcze jazdą to nazywa
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 17 maja 2010 o 23:18


klepa napisał(a):
widzę jak mój ojciec autkiem popyla i jeszcze jazdą to nazywa

piekny rym, ja mam te same odczucia, co do swojego ojca, z roku na rok co raz gorzej
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 18 maja 2010 o 8:31


Przemek napisał(a):

http://www.youtube.com/watch?v=SxUg3WVWLTo
http://www.youtube.com/watch?v=O1PD3z2LI2s&NR=1


Filmiki .... jestem w lekkim szoku, gdyby to była prawda ... (w życiu nigdy nie wiadomo).
na szczęście jest to ukartowane :) ufff

Motocykle
Fryzjer
Postów: 3
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłana - 18 maja 2010 o 18:00


Ja powiem tak: nie wiek motocyklisty jest ważny a jego doświadczenia z jazdy, charyzma, jak często używa swojej maszyny. Podam przykład: wielu motocyklistów oraz motocyklistek jeżdżą sobie już wiele lat ale dużo osób mając krócej styczność z motocyklem jeździ o wiele lepiej niż oni. Bo tak jak się mówi każdy ma większe lub mniejsze powołanie, są też specjalne kursy jazdy motocyklowej. Nie będę mówił już o rozwadze, każdy wie o co chodzi. Zawsze można jeździć lepiej pamiętajcie ;)
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 18 maja 2010 o 18:08


Fryzjer gdzie ty byłeś , ja już tak zarosłem ze masakra zaraz będę mógł dredy robić....

Zmieniono: 18. maj 2010, 18:09
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 10 października 2010 o 21:40


Panie i Panowie, co w końcu z tymi przepisami, bo nie wiem na jakie moto kasę zbierać :D zdążę się jeszcze zapisać na A a nie na A2 (prawko w sierpniu)
Brak zdjęcia
Bogda
Wysłana - 10 października 2010 o 22:42


Kubuś nie rozdrabniaj się i rób od razu na A , takie jest moje zdanie . Po co za jakiś czas robić drugie.
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 11 października 2010 o 10:26


Bogda napisał(a):
Kubuś nie rozdrabniaj się i rób od razu na A , takie jest moje zdanie . Po co za jakiś czas robić drugie.

Bogda, ale by móc zrobić kategorię A trzeba nieć ukończone (według nowych przepisów) 24 lata.
Kubie chyba jeszcze troszkę brakuje ...

Czy przepisy juz weszły w życie nie wiem ale chyba jeszcze nie
proponowane zmiany muszą trafią do senatu a następnie mają być przekazane do prezydenta. Dopiero w momencie gdy prezydent zaakceptuje zmiany, będzie wiadomo kiedy przepisy wejdą w życie.

Ale chyba teraz maja ważniejsze sprawy jak "Smoleńsk" ;)
więc masz szansę, ze do sierpnia przyszłego roku, jeszcze to nie wejdzie ;)

Zmieniono: 11 paź 2010, 10:27
Motocykle
Aleksander
Postów: 18
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłana - 11 października 2010 o 14:31


z tego co mi wiadomo to nowe zmiany w przepisach ruchu drogowego mają wejść od nowego roku ;) czyli od stycznia. Czy tak będzie ?? Się okaże
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 11 października 2010 o 16:34


jak wejdzie no to będzie GS i załamka, jak nie to będzie NTV :D
Motocykle
Bazi
Postów: 392
Skąd: Godzikowice
Wysłana - 11 października 2010 o 17:16


To jest takie pierzenie jeden drugiego nakręca. To prawo już wchodzi parę lat, pamiętam jak ja 2 lata temu zdawałem to też miało wejść "lada moment" i taki ..... Także się nie przejmuj będziesz śmigał tym czym chcesz:>
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 11 października 2010 o 19:10


To moze jeszcze ja sie załapię na normalne A? Oby bo nie mam zamiaru robic jakiegos A2 a później A bo to tylko pitolenie takie
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 11 października 2010 o 20:30


będziesz musiała najpierw zrobić AM a potem A1 ]:-> :F :F :F
Motocykle
Pata
Postów: 453
Wysłana - 11 października 2010 o 21:36


AM to karta motorowerowa która juz posiadam jakbys niezauwazył .

A1 nie robie nie bede sie 125 woziła , wole juz A2 jezeli wprowadza ... bo jak nie to A i mam wszystko w d....
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 11 października 2010 o 22:24


Oj Patusiu, przecież żartuję :]
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 21 października 2010 o 9:40


Od 01/01/2011 będzie droższe prawo jazdy o stawkę VAT.
Na dzień dzisiejszy stawka VAT na prawo jazdy wynosi 0%, natomiast od 1 stycznia 2011 roku, zgodnie ze złożonym już do Sejmu i Senatu projektem budżetu państwa, wzrośnie ona do 23%.

Jest to kolejny "genialnym" pomysł polityków, który ma uratować dziurę budżetową państwa. Jak zwykle "szaraczki" będą łatać "portfel państwowy". Zdrożeją kursy na prawo jazdy, jak i same egzaminy. Dlatego tez, jeżeli chcecie zaoszczędzić, warto zapisać się na kurs, zanim wejdą nowe przepisy w życie.
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 21 października 2010 o 15:50


Ra napisał(a):
Od 01/01/2011 będzie droższe prawo jazdy o stawkę VAT.
Na dzień dzisiejszy stawka VAT na prawo jazdy wynosi 0%, natomiast od 1 stycznia 2011 roku, zgodnie ze złożonym już do Sejmu i Senatu projektem budżetu państwa, wzrośnie ona do 23%.

Jest to kolejny "genialnym" pomysł polityków, który ma uratować dziurę budżetową państwa. Jak zwykle "szaraczki" będą łatać "portfel państwowy". Zdrożeją kursy na prawo jazdy, jak i same egzaminy. Dlatego tez, jeżeli chcecie zaoszczędzić, warto zapisać się na kurs, zanim wejdą nowe przepisy w życie.

Ru aż ciesze sie ze mamjuz to za sobą ale , szkoda że innych to złapie

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Czy ktoś kupował ekspres do biura?
Tłumacz języka niemieckiego
Tłumacz języka angielskiego

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu