Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Zadbany motocykl to bezpieczny motocykl"

Forum » Przepisy » „Nie” młodym na motocyklach?

Brak zdjęcia
Lepodar
Wysłana - 9 kwietnia 2010 o 18:42


...i pamięć mam dobrą, najpierw pół godziny próbuję uruchomić moją Wirażkę kopiąc rozrusznik, a później okazuje się, że kopię w hamulec, a moja maszyna wyposażona jest... w starter elektryczny :>
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 9 kwietnia 2010 o 18:52


niech wymieni na nowy
Brak zdjęcia
Lepodar
Wysłana - 9 kwietnia 2010 o 22:46


Nie, nie klepa to nie tak. Tu nie chodzi o zmianę motocykla :) to miał być taki żart:) wiesz... niby dobra pamięć, a tu kopanie motocykla, który ma elektryczny starter :) zresztą jak spotkamy się na jakimś zlocie, to przy małym browarku wyjaśnię Ci to :)
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 10 kwietnia 2010 o 19:51


mam nadzieję że nie ręcznie
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 28 kwietnia 2010 o 10:13


"Już wkrótce 14-letni gimnazjaliści wsiądą do małych samochodów i wyjadą na ulice. Wszystko za sprawą nowego prawa jazdy kategorii AM, którego wprowadzenie przewiduje projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. Żeby zdobyć prawo jazdy kategorii AM 14-latek będzie musiał przejść kurs i zdać egzamin, a nowy dokument pozwoli jeździć skuterami oraz mikrosamochodami, które są już popularne w Europie."

Pytam, czy oni nie będą zagrażać bardziej niż młodzi motocykliści ??
z jednej strony zakazy, z drugiej " wolność", i gdzie tu sprawiedliwość ??
Motocykle
kolczyk
Postów: 542
Skąd: Elbląg
Wysłana - 28 kwietnia 2010 o 10:33


Ra moim skromnym zdaniem kursy kat.AM,jeśli już- powinny być podobne do kursów na prawko,gdyż terażniejsze kursy na kartę rowerową to kupa śmiechu.Wątpliwości zawsze będą!Wolności i sprawidliwości nie poszukuj zbytnio, nie warto się zagłębiać.Stary hipis z przekonania Ci to mówi [pisze]
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 28 kwietnia 2010 o 16:19


a ja was zaskocze i powiem wam ze mam kat A :D i wg mnie to nic nie zmieni powinno byc tylko to am bo z tego co ucza do tej pory to sory ale jak ktos nie chce sie nauczyc to karte dostanie a znaku ustap od drogi z pierwszenstwem nie odróżni
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 28 kwietnia 2010 o 18:34


mnie kiedyś tylko zapylali jakiego koloru światła ma motorower z tyłu i przodu
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 30 kwietnia 2010 o 21:43


ja mam kategorie A, B, C, troche musialem przejsc, za nie - nie mowie o wiedzy, tylko o bitwie z egzaminatorem, ktory ma swoje widzimisie. jak beda jezdzic mogli tacy mlodzi z kwitami, niech jezdza, bedzie latwiej odszkodowanie uzyskac, po jakims dzwonie z takimi, teraz jezdza bez kwitow i oc. Kategoria AM miala byc na quady, a na czym stanelo to nie wiem. A tak wogole co do pojazdow na drodze, to rowerzysci powinni miec obowiazkowe OC, sku*wysyny jedne, co wszedzie wjezdzaja pod kolka i jak sie cos stanie, to mozena ich tylko z cywila scigac, za straty jakie wyzadzil na pojezdzie
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 30 kwietnia 2010 o 21:57


uwierz mi wiem coś t tym
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 30 kwietnia 2010 o 22:25


Ra napisał(a):
"Już wkrótce 14-letni gimnazjaliści wsiądą do małych samochodów i wyjadą na ulice. Wszystko za sprawą nowego prawa jazdy kategorii AM, którego wprowadzenie przewiduje projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. Żeby zdobyć prawo jazdy kategorii AM 14-latek będzie musiał przejść kurs i zdać egzamin, a nowy dokument pozwoli jeździć skuterami oraz mikrosamochodami, które są już popularne w Europie."


Apropo mikrosamochodów, to widziałem już coś takiego:
www.moto.any.pl/strony/minicar/erad.htm :D

Zmieniono: 30. kwi 2010, 22:26
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 2 maja 2010 o 19:40


Okropny ten samochodzik, ale dla 14-to latka w sam raz ;)
podejrzewam, że przyśpieszenia nie ma, i popisów raczej nie będa tym mogli uskuteczniać :]
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 2 maja 2010 o 20:58


penie i na to sposób znajda, i wariactwa będą.
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 3 maja 2010 o 9:42


yhy tak na pewno popisów nie będzie chyba w cuda wierzycie tak jak skuter 50cm tylko 55km/h wyciąga i tam jakieś blokady się znajdą do wycięcia jakaś mądra głowa to rozpracuje i zaczną się wypadki jeden po drugim tak jak na skuterkach dzieciaki się rozbijają potem lekarze ich składają
a sprzedawcy tych złomów ręce zacierają bo dzięki temu biznes niezły mają
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 3 maja 2010 o 9:44


więc droga Ru nie zgadzam się z tobą najwyżej co do sylwetki tego autka to mamy takie samo zdanie pozdro
Motocykle
Tetragamatron
Postów: 149
Wysłana - 3 maja 2010 o 11:17


Ponoć ma dwa biegi wsteczny i jedynka ,ale 14 lat to za mało żeby świadomie uczestniczyć w ruchu drogowym , strach pomyśleć nigdy nie wiadomo kto jedzie autem przed tobą..
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 3 maja 2010 o 12:49


jak dla mnie to jest zbyt hardcorowe , co taki 14-to latek może mieć pojęcie o drogach
oni jeszcze maja zabawki w głowach , a nie naukę przepisów drogowych .
wyobraźmy sobie jedziemy motorkiem , a tu nagle taki 14-sto latek nam wyjeżdża i to było by częstsze zdarzenie.
Stary kierowca nam wyjeżdża zajeżdża który tyle jeździ i ma pojęcie , a co dopiero człek co ma 14 lat.
To tylko moje zdanie i niekoniecznie trzeba się z nim zgadzać.
Pomysł może i dobry nie mówię też że nie , zobaczy sie w praniu.
klepa ma racje co do sprzedawców
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 4 maja 2010 o 20:30


z tym autkiem to tak samo jakby wariatowi dać pistolet nabity i puścić wolno w miasto
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 4 maja 2010 o 21:00


słuchajcie teraz zachodzę w głowę , to poco ku.wa oni chcą robić prawko na motor od 21 czy tam 24 lat , bo nie pamiętam do końca od ilu , mówiąc ze młody osobnik nie ma wyobraźni aby jeździć motorem , a co taki 14 latek może mieć pojęcie o tej wyobraźni .No ale podtrzymuje to co mówiłem też wcześniej.
Lewa w Górę
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 5 maja 2010 o 7:46


to co oni wyprawiają z tym prawkiem to popir...one jest

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Czy ktoś kupował ekspres do biura?
Tłumacz języka niemieckiego
Tłumacz języka angielskiego

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu