Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Zadbany motocykl to bezpieczny motocykl"

Forum » Przepisy » Zabrany dowód rejestracyjny przez Policje

Przewiń na dół
Motocykle
Stachu
Postów: 1
Wysłana - 15 marca 2010 o 22:32


spotkala mnie taka sytuacja: pozyczylem koledze MZ ETZ 150 i na nieszczescie zlapalo go policja pojechal bez niczego i po chwili dzwoni do mnie zebym mu przywiozl dokunenty do moto. policja sprawdzila czy numery ramy i silnika sie zgadzaja. z rama bylo ok ale gorzej z silnikiem i tablica rejestracyjna(byly inne), nie bylo podbitego przegladu ani ubezpieczenia moto niee bylo na mnie zarejestrowane tylko mialem umowe zawarta w 2007 roku. policja mi zabrala dowod rejestracyjny i dostalem pokwitowanie odbioru a kolega dostal 500zl mandatu za kierowaniem pojazden bez uprawnien. mam takie pytanie gdzie mozna odebrac dowod rejestracyjni i czy wogule jest taka mozliwosc czy juz mam sie z nimi porzegnac a jesli tak to jakie trzeba dokumenty przedstawic i ile to bedzie kosztowalo??? pomocy

Przniesiono: 16. mar 2010, 5:39 przez: Sławo
Motocykle
ZagaN
Postów: 24
Skąd: Wrocław
Wysłana - 15 marca 2010 o 23:00


zeby odzyskac dowód musisz zrobic wszystko co czego czepila sie policja. Policja osobiście tego nie sprawsza ale musisz chyba prześć przegląd i wystawią zaświadczenie o zrobionym przeglądzie czyli też zgodnych numerach ramy i silnika. Pewnie będziesz musiał okazać oplacone ubezpieczenie. Ja po wypadku gdy zabrali mi dowód dostałem karteczke z danymi policjanta prowadzącego sprawe i pokwitowanie na którym były wszyskie informacje, ale pokwitowania nie mam bo poszedł razem z moto, ale pewnie do jest najbliższa twoja "stacja" drogówki.

Przniesiono: 16. mar 2010, 5:39 przez: Sławo
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 16 marca 2010 o 5:39


Policja tego dowodu chyba nie trzyma u siebie, tylko odsyła do Wydziału Komunikacji w Twoim miejscu zamieszkania.

Za brak OC możesz dostać sporą grzywnę od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (i tak dobrze że Ci nie odholowali moto, bo byś jeszcze ekstra za lawetę i parking policyjny płacił)

Zmieniono: 16. mar 2010, 5:50
Motocykle
Kosek
Postów: 225
Skąd: Kelheim
Wysłana - 16 marca 2010 o 8:50


Dowód będzie w wydziale komunikacji, jeżeli moto nie było na Ciebie zarejestrowane to w wydziale zgodnym z adresem na dowodzie. Jeżeli poprzedni właściciel zgłosił w ubezpieczalni wyrejestrowanie z OC, to jego OC przeszło automatycznie na Ciebie, chyba, że również wypowiedziałeś polisę w ciągu 30 dni od zakupu (daty na umowie). Jeżeli tego nie zrobiłeś to wszelkie prawa i obowiązki z tytułu OC ciążą na Tobie - również nieopłacenie dalszej składki.
W tej sytuacji, tak jak napisał Sławo - mogą Cię nieźle pociągnąć z UFG.
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 16 marca 2010 o 14:52


nie chce kłamać ale obiło mi sięo uszy-silnik jest częścią wymiennom mimo to po wymianie silnika trzeba zrobić przegląd.od diagnosty dostajesz papier z nr silnika lądujesz w wydziale komunikacji i w miejsce adnotacje użędowe wpisują nowy nr.
Motocykle
zolwik
Postów: 6
Skąd: Gdynia
Wysłana - 22 marca 2010 o 9:40


No ale w DR w miejscu nr silnika nic nie jest wpisane.
A co z tą blachą dlaczego inna ?

JW.
-Aktualne oc
-Badanie tech.
-Umowę kupna
Takie paiery musisz okazac w urzędzie tam gdzie jest zarejestrowany i oddadzą DR.
Brak zdjęcia
MIKI
Postów: 1
Wysłana - 5 czerwca 2010 o 8:32


WITAM ZABRALI MI DOWÓD REJESTRACYJNY Z POWODU BRAKU PRZEGLADU MOTOR NIE BYŁ NA MNIE I OC TEZ UMOWE KUPNA MAM.POLICJA POWIEDZIAŁA ZE DOWUD BEDZIE TAM GDZIE JEST ZAJERESTROWANY MOTOR A TAM Z KAD GO BRAŁEM TO JEST 400 KM. JAK GO ODZYSKAC.

Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 6 czerwca 2010 o 10:19


Z tego co się orientuję, to nie musisz po niego jechać - z resztą i tak by Ci go nie wydali, tylko po prostu zgłaszasz się do swojego Wydziału Komunikacji z umową kupna i papierkiem od Policji i powinieneś dostać normalny dowód i blachy na siebie, tak jak przy przerejestrowywaniu (chyba).
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Czy ktoś kupował ekspres do biura?
Tłumacz języka niemieckiego
Tłumacz języka angielskiego

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu