Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga"

Forum » Mechanika » Wymiana oleju bmw 1100 rt bokser POMOCY!!!!

Przewiń na dół
Motocykle
ewa
Postów: 9
Skąd: Syców
Wysłana - 21 lutego 2010 o 17:04


Koledzy- w tym roku nabyłam moto bmw 1100 rt bokser chłodzony olejem,mam pytanko jak wymienić olej w silniku, na zimnym czy ciepłym,co z olejem który jest w chłodnicy za termostatem,jak ktoś wymieniał olej niech mi coś podpowie? ,Proszę pomóżcie starej kobiecie. LEWA W GÓRĘ

Zmieniono: 21. lut 2010, 18:48
Motocykle
tango
Postów: 273
Skąd: Rydułtowy
Wysłana - 21 lutego 2010 o 19:01


olej zawsze wymienia się na zagrzanym silniku, a co to termostatu to on tez powinien puścić
Motocykle
ewa
Postów: 9
Skąd: Syców
Wysłana - 21 lutego 2010 o 19:03


Dzięki a może wiesz ile wchodzi oleju?
Motocykle
tango
Postów: 273
Skąd: Rydułtowy
Wysłana - 21 lutego 2010 o 19:09


tego nie wiem ja mam suzuki gsx f i do niej wchodzi 3.6 ale Ciebie nie mam pojęcia
Motocykle
ewa
Postów: 9
Skąd: Syców
Wysłana - 21 lutego 2010 o 19:11


Dzięki -pozdrawiam,

Zmieniono: 22. lut 2010, 6:54

Zmieniono: 22. lut 2010, 19:03

Zmieniono: 22. lut 2010, 19:04
Motocykle
ewa
Postów: 9
Skąd: Syców
Wysłana - 22 lutego 2010 o 19:05


Może jeszcze ktoś mi pomoże ,ktoś taki co wymieniał olej w BMW RT
Brak zdjęcia
GrzesiekM
Postów: 81
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłana - 22 lutego 2010 o 19:26


Nie wymieniałem ale polecam zapytać tu:
http://bmwklub.triger.com.pl/forum/index.php

A tu znajdziesz service manuale do swego moto:
http://blackbears.ru/index_en.php?get=manual
Motocykle
Miłosz
Postów: 43
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłana - 22 lutego 2010 o 19:42


Witaj!
Proponuję ściągnięcie i przeglądnięcie serwisówki - http://blackbears.ru/index_en.php?get=manual (znajdziesz link na w tabeli na tej stronie).
Procedura wymiany oleju jest standardowa dla prawie wszystkich pojazdów. Ważne jest aby w pierwszej kolejności dobrze rozgrzać silnik (ułatwi spłynięcie starego oleju)- najlepiej zrobić kilka/kilkanaście kilometrów dynamicznej jazdy. Następnie należy odkręcić korek wlewu oleju oraz śrubę spustową i zlać zużyty olej. Później należy odkręcić stary filtr oleju i odczekać, aż olej już przestanie kapać (zarówno z otworu spustowego jak i miejsca mocowania filtra) - można przechylać motocykl i sprawdzić czy pod kątem nie zlewa się jeszcze olej. Po opróżnieniu silnika ze starego oleju, zakręcamy śrubę spustową i wkręcamy nowy filtr pokrywając wcześniej jego uszczelkę cienką warstwą świeżego oleju. Dokręcamy filtr ręką, aż do momentu styku uszczelki z przylgnią na obudowie silnika - od tego momentu powinno się wykonać około dwóch pełnych obrotów dokręcając filtr (serwisówki zalecają użycie specjalnego klucza). W praktyce wystarczy niecałe 1,5 obrotu - osobiście dokręcam filtry ręką z wyczuciem. Wlewamy świeży olej (do Twojego BMW 3.75 litra). Zakręcamy korek wlewowy i uruchamiamy silnik. Przez pierwszych kilka sekund po uruchomieniu może palić się kontrolka ciśnienia/poziomu oleju - to normalne zjawisko (układ smarowania musi się zapełnić). Czekamy chwilę i wyłączamy silnik. Teraz należy sprawdzić poziom oleju w okienku inspekcyjnym/bagnetem i (w razie potrzeby) dolać tyle świeżego oleju, aby osiągnął on poziom górny/maksymalny. Należy także sprawdzić czy nie ma wycieków spod śruby spustowej i filtra oleju. Gotowe...
Jeśli chodzi o olej w skrzyni biegów (bo w Twoim motocyklu ma ona oddzielny układ smarowania) - procedura jest podobna z tym, że bez filtra. Tutaj ilość oleju to około 0.80 litra. Olej w przekładni kątowej wału napędowego wymieniasz w ilości 0.25 litra.
Powodzenia!

Zmieniono: 22. lut 2010, 19:43

Zmieniono: 22. lut 2010, 19:46
Motocykle
ewa
Postów: 9
Skąd: Syców
Wysłana - 22 lutego 2010 o 20:03


Wielkie dzięki wiem wszystko pozdrawiam lewa............!!!!
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 23 lutego 2010 o 1:14


rozumiem,ze masz filtr oleju zewnetrzny, wtedu trzeba filtr zalac olejem, wtedy kontrolka cosnienie oleju bedzie sie palic max 2 sekundy
Motocykle
Miłosz
Postów: 43
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłana - 23 lutego 2010 o 7:43


Wydaje mi się, że max 3.5 sekundy...
Myślę, że po takim zabiegu, kłopotliwe będzie wkręcenie (poziomego w tym przypadku) filtra, bez zalania silnika wylewającym się zeń olejem.
Motocykle
ewa
Postów: 9
Skąd: Syców
Wysłana - 23 lutego 2010 o 8:24


Myślę że w moim bmw 1100 rt można wlać olej do filtra ponieważ filtr jest wkręcany od dołu silnika gwintem filtra ku górze
Motocykle
Miłosz
Postów: 43
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłana - 23 lutego 2010 o 9:52


Muszę się skarcić - to prawda, filtr umieszczony jest pionowo. Mimo wszystko nie widzę w zalewaniu filtra większego sensu.
Koniec gadania - do wymiany!
Motocykle
ewa
Postów: 9
Skąd: Syców
Wysłana - 23 lutego 2010 o 10:12


Dzięki, biorę się za wymiane ,slońce sieci trzeba jechać ,pozdrawiam serdecznie Ewa
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 23 lutego 2010 o 12:41


Miłosz napisał(a):
Wydaje mi się, że max 3.5 sekundy...
Myślę, że po takim zabiegu, kłopotliwe będzie wkręcenie (poziomego w tym przypadku) filtra, bez zalania silnika wylewającym się zeń olejem.

Ale nawet jak masz filtr w poziomie to sie prawie nic nie uleje bo filtr olejem sie nasacza, poniwaz srodek absorbuje olej wlany do filtra, zawsze sie filtr zalewa do maksa, czeka 10 sekund az nasiaknie i znow leje do maxa. a filtr zalewasz wlasnie po to, by czas braku cisnienia w ukladzie byl jak najkrotszy, poniwaz zaraz po uruchomieniu silnika, musisz poczekac, az filtr zapelni sie olejem i dopiero idze na reszte silnika, a tak juz idzie od razu, na silnik

Zmieniono: 23. lut 2010, 12:44
Motocykle
ewa
Postów: 9
Skąd: Syców
Wysłana - 23 lutego 2010 o 13:47


Dzięki pozdrawiam
Motocykle
Miłosz
Postów: 43
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłana - 23 lutego 2010 o 18:32


Jak kto woli - ja sobie takimi pierdołami głowy nie zawracam.
Temat już się skończył.
Motocykle
ewa
Postów: 9
Skąd: Syców
Wysłana - 23 lutego 2010 o 18:48


Pozdrawiam
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu