Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Kupię motór i dwa kaski będe na nim woził laski"

Forum » Przydatne informacje » Guma ,flak czy jak kto zwie

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
dudi
Postów: 98
Skąd: Polichno
Wysłana - 2 maja 2016 o 17:30


Na pewno ktoś z was zapał kiedyś gumę,że jest to nie miłe i czasochłonne zdarzenie to każdy wie oprócz mnie.
Podzielcie się z laikiem wiadomościami nt. czym łatać przebitą oponę by dojechać do domu np. 100 km bez wizyty u wulkanizatora?
Motocykle
Kosek
Postów: 225
Skąd: Kelheim
Wysłana - 2 maja 2016 o 18:08


Dudi, napisałem kiedyś taki artykuł: http://omko.pl/artykul/156/co-warto-zabrac-w-trase…-
Jest tam wspominka o pękniętej gumie również. Ja jeżdżę na dętkowych, więc preparat uszczelniający nie robi większego bałaganu na oponie od środka, ale nie wiem jak sprawa wygląda na bez dętkach.
Niektórzy moi koledzy stosowali konopny sznurek nasączony smołą, albo silikonem i wciskali go drutem, albo grubym gwoździem w dziurę, a po pół godzinie pompowali koło i było git.

Zmieniono: 3 maj 2016, 5:55
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 5 maja 2016 o 22:13


Ja czytałem gdzieś, że w czasach wuesek niektórzy w awaryjnej sytuacji wracali do domu na trawie :) Tzn upychali do opony ile wlezie i tak sie toczyli 20 km/h :D

Znalazłem nawet filmik instruktażowy ;]
http://www.youtube.com/watch?v=jOraJpi5esQ
Motocykle
Cichy / Krzychu
Postów: 148
Skąd: Wąsosz
Wysłana - 5 maja 2016 o 22:46


Zawsze to jakaś wyjście :)
Brak zdjęcia
dudi
Postów: 98
Skąd: Polichno
Wysłana - 6 maja 2016 o 17:10


Miałem kiedyś kolegę Adama,dumnego właściciela Jawy sport, a że kaskader z niego był nie lada to i gumy łatał często.
Aż pewnego razu wpadł na pomysł gumy nie do przebicia,,,zorganizował'' z pobliskiej budowy dwa rodzaje gumowego węża.Ten cieńszy wsunął w grubszy i taką dętkę wsadził do opon, jeździł na tym patencie prawie pół roku,puki opony się nie potargały. No i co da się?:)
Motocykle
Cichy / Krzychu
Postów: 148
Skąd: Wąsosz
Wysłana - 6 maja 2016 o 23:23


:) Polak potrafi :)
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Brzozy
Czy warto jest montować klimatyzację w domu
Okna dachowe

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu