Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Nie da ci żona nie da ci teść, tego co da ci silnik R6"

Forum » Tuning » Jak rozdziewiczyc RF900 z 98KM??na 136??

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 9 lutego 2010 o 8:01


Witam.Pytanko jak w temacie,tylko jak to zrobic fachowo,bo to że "na gaznikach i kolektorze"to ja wiem.Ale jak???(żeby nie zepsuc)Dojadę,jak ktoś umie i zapłacę oczywiście.
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 9 lutego 2010 o 20:00


nie znam tego modelu, ale zobacz dwie rzeczy, czy ma otwory w przepustnicach podcisnieniowych, na skrzydelkach, jesli tak to trzeba je zalutowac i napewno jest srednica wewnetrzna kruccy dolotowych, powinny miec taka srednice jak srednie gaznikow, wiem, ze tam montowali przewezenie
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 10 lutego 2010 o 11:25


W sumie to wolałbym żeby zrobił mi to ktoś,kto zna się na tym,a ja to tylko gazniki od Jawy rozbierałem:)a japońskich nie,nawet niewidziałem jak ktoś to robi a niechcę pchac łap tam gdzie mogę coś zepsuc.Dużo żeczy zrobię przy moto,ale elektryka i gazniki to jeszcze dla mnie czarna magia,ale dzięki za odpowiedz.
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 12 lutego 2010 o 14:51


pogadalem z kumplem, sa dwa sposoby blokowania rf 900 jedna to krucce - maja przewezenie, trzeba je wymienic na normalne bez zwezki, nie oplaca sie wycicnac zwezek, bo nie uzyskasz idealnie plaskich powierzchi. Druga, pod dekielkami gornymi gaznikow od membran podcisnieniowych sa metalowe pierscienie, ktore blokuja przepustnice podcisnieniowe, zeby sie nie otwieraly do konca. wystarczy je wyjac i masz osblokowany motocykl
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 12 lutego 2010 o 18:11


A w kwestji technicznej,to czy żeby zciągnąc te pierścienie to wystarczy otworzyc gazniki od góry,czy trzeba je rozbierac dokumętnie?
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 15 lutego 2010 o 13:58


wystarczy otworzyc od gory
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 16 lutego 2010 o 8:32


To już wiem co w sobotę ędę robił w garażu:)Dzięki wielkie za instrukcje i za zainteresowanie tematem.Pozdro.
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 16 lutego 2010 o 14:35


spoko, daj znac jak poszlo, mam nadzieje, ze beda pierscienie w gaznikach, a nie zwezone krocce.
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 21 lutego 2010 o 21:03


Kurde,lipa,w gaźnikach nic niebyło(swoją drogą zawsze to jakieś doświadczenie),muszą być kolektory zwężone,trudno, tak zostawie,za rok i tak zamieżam zmienić moto.Jeszcze raz wielkie dzięki.
Brak zdjęcia
Lepodar
Wysłana - 21 lutego 2010 o 21:10


:) jak pomyślę, to parę razy zdarzyło mi się rozdziewiczyć, ale nigdy nie była to RF900 :)
Brak zdjęcia
DŁUGI
Postów: 75
Wysłana - 22 lutego 2010 o 19:33


Lepodar,jakbyś mi podrzócił na warsztat jakąś,to bym wiedział co zrobic i nie prosił bym o radę Michała,ale z tą moją Suką nie jest tak łatwo:)
Brak zdjęcia
Lepodar
Wysłana - 22 lutego 2010 o 20:43


Ha... no widzisz brachu z tymi, które mam na myśli to prosta sprawa, natomiast motocykle, to skomplikowany temat:)
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 23 lutego 2010 o 1:20


z sukami zawsze jest ciezko :-))), zawsze sie mozna spodziewac najgorszego.
A powaznie, kup 4 krucce i je wymien, mozesz to smialo zrobic sam, jest to bardzo proste, ale najpierw sie upewnij, czy te krucce sa naprawde zwezone. Szkoda, ze mieszkasz daleko ode mnie, tak, to bym zerknal i wiedzial. To co ci napisalem to byla wiedza mojego kolegi, ktory to robil, ale on wycinal blokade z kruccy i mu nawet niezle wyszlo, ale nie byl w stanie zrobic w nich idealnie gladkiej powierzchni. Sprawdz jeszcze skrzydelka przepustnic podcisnieniowych, czy nie ma w nich otworow(ale to moja sugestia) aha po wymianie kruccy lub wycieciu z nich blokad konieczna bedzie synchronizacja gaznikow

Zmieniono: 23. lut 2010, 1:21
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Sciągacz co warto jest kupić
Szukam kasku
System do kierowania firmą logistyczną

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu