Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Lepiej na hondzie niż na wielbłądzie. Wielbłąd turysta nie lata 300!"

Forum » Mechanika » Simson przerywa, ciezko odpalic

Przewiń na dół
Motocykle
diabelnsr
Postów: 8
Wysłana - 7 lutego 2010 o 0:42


Witam, tak jak w temacie. A dokladnie to problem zaczal pokazywac sie stopniowo. Na poczatku wszystko bylo git :D , ale pozniej zdarzalo sie, ze go mocno przymulilo, czasami zgasl, a czasami od razu lapal "drugi oddech" i jechal. Pozniej swiatla gasly, ale silnik normalnie pracowal podczas gasniecia swiatel. No i pewnego pieknego, wakacyjnego wieczoru wyjechalem troche polatac, no i sie znowu to samo robilo. Wrocilem, zgasilem. No i z rana przychodze do garazu, chce go odpalic, a on max 5 sek pochodzil i gasl, kilka razy tak probowalem, ale dalej lipa. Wymienilem cewke butelkowa (ta pod bakiem), swiece, fajke, probowalem na kilku gaznikach i dalej to samo, Dodam, ze silnik mial niedawno robiona generalke i przynajmniej ja tak mysle, ze to nie jest wina silnika. Aaa i to sie zaczelo dziac nie dlugo po tym jak zmienilem tarcze sprzeglowe, moim zdaniem to nie ma nic wspolnego, ale pisze wszystko co wiem, bo juz sie dluugo z tym mecze. Iskra jest super, konia moze zabic, nie przeskakuje :D
Czasami uda sie go zapalic, ale straasznie przerywa. (Simek to S51 ELEKTRONIK) Jak ktos bedzie w stanie mi pomoc, to na zlocie stawiam krate piwa xDD ;D
Motocykle
Miłosz
Postów: 43
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłana - 7 lutego 2010 o 22:23


Za kratę browaru i z sentymentu do S51- muszę spróbować...
Twój problem może mieć mnóstwo źródeł - jedno jest pewne: wina leży po stronie elektrycznej. Skoro iskra jest dobra, a zakładam, że układ zapłonowy (szczególnie po wymianach) jest sprawny, moim zdaniem powinieneś szukać gdzieś w okolicach stacyjki - najprawdopodobniej rozłącza także światła. Może to niezbyt adekwatne porównanie, ale tak jak i Twój S51, podobnie zachowywał się Vulcan mojego kolegi - przyczyną były przebicia na stacyjce. Dlatego nigdy nie kupuj Kawasaki... A tak serio - przeszperaj wszystkie przewody pod lewym boczkiem i zobacz w jakim stanie jest stacyjka - wyczyść ją, nawet profilaktycznie lub wymień. Poczyść, zabezpiecz jakimś preparatem co się da. A najlepiej wygrzej tyłek przed telewizorem. Do wiosny daleko!
Swoją drogą, do tej pory ze łzą w oku wspominam kluczyk do mojego S51e - z tym małym zagłębieniem na środku płytki... To nic, że można było zamiast niego użyć płaskiego śrubkowkręta...

Zmieniono: 7. lut 2010, 22:23
Motocykle
diabelnsr
Postów: 8
Wysłana - 9 lutego 2010 o 23:16


Stacykje wymienilem, ale nie wiem jak stan kabli. Bo kiedys mialem tak, ze jak popadal deszcz, byla mgla, ogolnie byla wieksza wilgotnosc to nie bylo sily, zeby simek sie odezwal. Widze, ze jestes z Tomaszowa Mazowieckiego to sie pewnie kiedys pieknego kwietniowego popoludnia na rozpoczeciu sezonu na bemowie spotkamy i sie odwdziecze :D
Pozatym simka trzymam z sentymentu bo jest juz 15 lat w rodzinie, a ja Nim latam tylko po okolicy i nigdy go nie sprzedam :D
Brak zdjęcia
TobiTm
Postów: 1
Wysłana - 25 czerwca 2010 o 22:54


Witam mam takie pytanie ilu motorowerzystów by sie zjechało na zlot do tomaszowa maz??

chodzi mi bardziej o zabytki ale moga byc tez nowe :PP
Motocykle
zigi
Postów: 143
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Wysłana - 26 czerwca 2010 o 1:02


To chyba nie ten wątek, ale ja bym się pisał bo w tym rejonie brak imprez
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu