Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu"

Forum » Mechanika » Łańcuch

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
Kawa700LTD
Postów: 190
Skąd: Gdańsk
Wysłana - 22 marca 2014 o 10:13


Smarować czy nie ?
Proszę o Wasze opinie.

Zmieniono: 22 mar 2014, 10:13
Motocykle
kolczyk
Postów: 542
Skąd: Elbląg
Wysłana - 22 marca 2014 o 10:58


Smaruję jak najbardziej:)
Motocykle
Cichy / Krzychu
Postów: 148
Skąd: Wąsosz
Wysłana - 22 marca 2014 o 11:03


JA polecam starą technikę jak robiono w rowerach przed wyścigami , Mój wuja był trenerem kadry narodowej Lech z Poznania i oni zdejmowali łańcuchy wkładali w garnek z smarem rozgrzewali go do rzadkiego wkładali tam łańcuch po czym wyciągali i zwieszali by wyciekł nadmiar , wycierali z wieszku szmatką i montowali , nie chlapało z niego a ogniwa były nasmarowane i czyste :) w moto z łańcuchem ja robię tak samo i to polecam :)
Brak zdjęcia
Kawa700LTD
Postów: 190
Skąd: Gdańsk
Wysłana - 22 marca 2014 o 16:55


Tylko że dzisiaj są łańcuchy "hermetyczne", ogniwa szczelnie zamknięte gumowymi oringami V lub X , a te nie wytrzymają temp. stopionego smaru.
Brak zdjęcia
dudi
Postów: 98
Skąd: Polichno
Wysłana - 22 marca 2014 o 17:05


Witam:) Ja smaruję co 500km a myję i smaruje co 1000km,kontrola i naciąganie w zależności od potrzeby.Przeciętnie zestaw napędowy wytrzymuje w mojej Hondzi ok 25tys.choć pewno niektórzy jeździli by na nim jeszcze więcej;).Ja jednak nie lubię ryzykować.
Brak zdjęcia
Kawa700LTD
Postów: 190
Skąd: Gdańsk
Wysłana - 24 marca 2014 o 21:48


Dudi, robisz "książkowo".
Czemu zapytałem? - bo kupiłem 14-letnie moto od gościa, który na pewno nic nie robił przy nim a pojęcie "smarowanie" jest mu obce. Przebieg oryginał 24 tys. (opony z 1999 roku, zreszta wszystko co rozebrałem było fabryczne). Napęd: zębatki minimalnie pochylone zęby na małej, łańcuch w granicach fabrycznego wyciągnięcia - brakuje 3mm do max.323mm na 20 ogniwach), klocki 1,5 mm rowka.
Może wymieniać co 25 tys. a czyścić i smarować wtedy gdy się będe bardzo nudził :-))
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu