Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Zamiast pić browara, wsiadaj na komara."

Forum » Mechanika » db killer

Przewiń na dół
Motocykle
fakir
Postów: 119
Skąd: Wrocław
Wysłana - 18 lutego 2014 o 16:35


Mam pytanie: jak sie dobiera DB killer do wydechu i drugie jak sie go montuje ? Otóż zakupiłem motocykl z akcesoryjnym wydechem - wydech nieznanej mi bliżej marki (taki mi się trafił - specjalnie nie szukałem niczego głośnego) i chciałbym go nieco przyciszyć. Widziałem na Allegro jakieś takie wkłady metalowe o różnych średnicach, ale nie wiem, czy się nadają. Może ktoś z doświadczeniem w tym temacie coś podpowie albo skieruje do odpowiedniego wątku ?...

Zmieniono: 18 lut 2014, 16:51
Motocykle
fakir
Postów: 119
Skąd: Wrocław
Wysłana - 11 maja 2014 o 21:34


Nikt się nie wypowiedział do tej pory, więc napiszę co zrobiłem eksperymentalnie i się sprawdziło: otóz dostałem db killer, który trochę pasował do mojego tłumika, by był wygięty, ale pod zbyt małym kątem i przez to nie chował się całkiwicie do tłumika, tylko wystawał na zewnątrz jakieś 2 cm. Następnie pojechałem do pierwszego z brzegu zakładu mechanicznego i tam poprosiłem o ukośne scięcie jego wewnętrznej końcówki tak, aby już nie zahaczała o tłumik od środka. No i udało się: przestałem terroryzować okoliczne wioski, ale trochę mi brakuje poprzedniego dźwięku, więc myślę, że będę okazyjnie jeździł bez :-)
Motocykle
Agata
Postów: 83
Skąd: Wołów
Wysłana - 13 maja 2014 o 9:18


Ja okazyjnie jeżdżę z db killerem ;) np dalsze wyjazdy lub za granica a nacodzień bez.

Co ja zrobiłam. Zmierzyłam średnicę, napisałam jaki to wydech (nieoryginalny mam). Przyszło wcisnęłam zakręciłam śrubkę i już :D
Motocykle
fakir
Postów: 119
Skąd: Wrocław
Wysłana - 13 maja 2014 o 22:45


A wylot wydechu masz prosty ? U mnie był kłopot z krzywizną wygięcia końcówki.
Motocykle
Agata
Postów: 83
Skąd: Wołów
Wysłana - 14 maja 2014 o 8:20


właśnie wygięty dlatego podawałam jaki to wydech Scorpion coś tam i jakis mi wygięty dobrali. Cięzko wchodził ale wchodzi więc jest git ;)
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu