Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Lepiej na hondzie niż na wielbłądzie. Wielbłąd turysta nie lata 300!"

Forum » Mechanika » Problemik z olejem

Przewiń na dół
Motocykle
Piotr/ShIfT
Postów: 9
Skąd: Mieleszyn/Wieruszów
Wysłana - 22 stycznia 2010 o 20:44


Witam nie wiedzialem gdzie napisac tego posta a wiec dzis doszedl mi olej do paliwa bo mam 2T i lukam na date waznosci tak przypadkiem i jest 12.05.08 troche po terminie;/;/ czy to przeszkadza przy oleju to paliwa ?? Motul 710 taki olej ??? prosze o odpowiedz bo jak nie to pisze do kolesia z allegro ze chce nowy!! z waznym terminem

Przniesiono: 22. sty 2010, 22:07 przez: Gejkon
Motocykle
Roksana
Postów: 85
Wysłana - 22 stycznia 2010 o 22:08


No ja bym tego nie wlewała. Możesz zatrzeć sobie silnik.

Przniesiono: 22. sty 2010, 22:12 przez: Sławo
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 23 stycznia 2010 o 7:59


przeterminowany olej traci swole właściwości jakeśtam cząsteczki się utleniają czy coś takiego czytałem
Motocykle
Miłosz
Postów: 43
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłana - 23 stycznia 2010 o 10:52


Ja nie widzę tu problemu. Kupujesz u kogoś olej i musi mieć on odpowiedni termin przydatności. Jak kupujesz w sklepie coś co się okazuje przeterminowane wku*wiasz się i oddajesz natychmiast. Zrób tak i w tym przypadku - może koleś nie jest oszustem i zaraz przyśle Ci świeżą sztukę. Wyjaśnij sprawę.
Zwróć także uwagę, czy nie jest to data rozlewu - byłoby niezłe zamieszanie.
Co do trwałości oleju - wiele zależy także od warunków przechowywania.
Motocykle
Trener
Postów: 17
Wysłana - 23 stycznia 2010 o 13:19


Jak go dolejesz nie powinno się nic stać . Ale najlepiej go wymień . W końcu zapłaciłeś za towar i masz prawo żądać aby miał datę ważności .
Motocykle
kolczyk
Postów: 542
Skąd: Elbląg
Wysłana - 23 stycznia 2010 o 13:23


Nie zastanawiaj się tylko wymieniaj!
Motocykle
Piotr/ShIfT
Postów: 9
Skąd: Mieleszyn/Wieruszów
Wysłana - 23 stycznia 2010 o 20:51


Witam poczytałem trochę w necie o tym oleju motul 710 i na butelce pisze tylko DATA ROZLANIA OLEJU DO BUTELEK termin traci on po 5 latach chyba ze został otwarty to po 3 ale zalezy od wilgotności powietrza dzięki wszystkim już wyjaśnione wszystko jest ok :>
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 24 stycznia 2010 o 3:01


Nie ma to jak prawdziwe "dorosłe" problemy :D
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 13 kwietnia 2010 o 13:23


Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 23 maja 2010 o 20:43


również mam problem z olejem mój romecik 2T jednak od pewnego czasu zauważyłem że olej w silniku capi benzyną wydaje mi się że to uszczelniacze kolego powiedział że dzieje się tak ponieważ go zalałem przy rozruchu i wtedy paliwko w jakiś czarodziejski sposób dostaje się do silnika ciekawe niby jak poradził wymienić olej popukałem się w czoło wymieniłem po kilku kilometrach znowu to samo co robić ?
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 23 maja 2010 o 23:44


ale zaraz, masz 2T, to zawsze miesza sie olej z benzyna, albo robisz o w zbiorniku, albo masz podajnik, ktory to dozuje, osobno jest smarowana skrzynia biegow, ktora jest zamknieta w osobnej czesci silnika, jakby ci walil na boki to wylewaloby sie przez simeringi komory korbowej, gdzie zawsze mieszanka sie dostaje i jest dokladnie mieszana i dopiero pozniej dostaje sie portami nad tlok, tak dziala silnik 2T, chociaz sa silniki 2T z zaworami, sa rowniez silniki 2T diesle, ale to juz inna para kaloszy
Motocykle
klepa
Postów: 171
Skąd: Włodawa
Wysłana - 24 maja 2010 o 21:01


ja właśnie posiadam ten silnik z zaworami czyli rozpoławiać ?
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu