Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Zawsze spodziewaj się niespodziewanego"

Artykuły » Aktualności

Czy będzie duża podwyżka za przejazd autostradą A4?

Rozmiar tekstu: AAA Basia, 4 listopada 2009


Będzie czy nie będzie? Tylko za co? Podobno jest już zgoda na podwyżkę za przejazd autostradą A4 i to od 1 grudnia.

Najgorsze jest to, że firma Stalexport może dowolnie podnosić cenę za przejazd trasą do ustalonego limitu - zgodnie z zapisami w koncesji.
Jak wielka ma być podwyżka? Podobno trasa Kraków - Katowice zdrożeje z 13zł do 16zł. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że do tego maksimum brakuje jeszcze kilka złotych. Najlepiej by było zmienić zapisy koncesji, ale taki proces trwać może nawet kilka lat.

Urzędnicy w chwili obecnej nie mają więc dużego pola manewru, owej podwyżki nie da rady zablokować. Zobowiązanie jakie zawarli prawie 10 lat temu, umożliwia koncesjonariuszowi podnoszenie cen za użytkowanie tego odcinka autostrady.

Jak Stalexport tłumaczy podwyżkę? Koniec remontów na A4. Oj niesamowite, no po tylu latach? I że niby wkońcu zakończyli remonty? I nie będzie nic nowego? Nic bardziej mylnego, od wiosny mają ruszyć kolejne. I to niebagatela 22 wiadukty przecinające autostradę.

Jakie więc jest podsumowanie tego wszystkiego? Jak Wy to widzicie? Ja w chwili obecnej jak słyszę opłata na A4, drogi, która ciągle jest w remontach, gdzie człowiek chce przejechać 50km, a nieraz zajmuje to dwie godziny czasu (mój rekord to 2,5 godziny w korkach na takim odcinku drogi) to aż mnie trzepie. Nóż w kieszeni mi się otwiera, bo niby za co się płaci te 6,5 zł przy jednej bramce? A za całość trasy 13zł? No za co się pytam? Za coś co jest niekompletne, co jest ciągle remontowane? Co jest ciągle w rozsypce? Za utrudnienia, za korki, za zwężenia? No ludzie, dajcie spokój. Bo na remonty, bo po to by było lepiej. Ale Boże tam jeszcze nigdy nie było dobrze, nigdy nie przemykało się trasą od tak po prostu!

Więc co się zmieni od grudnia? Chwilowy brak korków, a od wiosny znowu to samo i to jeszcze za droższe pieniądze? Wszystko wróci do normy, kierowcy na powrót będą skazani na jazdę w potężnych korkach.

To nic, że w Polsce opłaty za przejazd pseudoautostradami w stosunku do naszych zarobków ciągle są najwyższe w Europie. Wszystko podporządkowują pod Unię tak?
Podziel się z innymi:  
  • Facebook
  • Wykop
  • NK
  • GG
  • Wahacz
  • Blip
  • Flaker

Dodaj komentarz:

Imię / ksywa:

Twój komentarz
do tego artykułu:

Pierwsza + ostatnia cyfra =*
Zaloguj się aby dodawać komentarze
bez konieczności przepisywania kodu.

Ocena:

Musisz być zalogowany
aby oceniać artykuły.
Średnia: 6,67
Liczba
ocen:
3

Podobne artykuły:

Nowy VFR800X Crossrunner 2015 (Aktualności)Ducati i Dainese - bezpieczeństwo motocyklist… (Aktualno…)Poważny wypadek we Wrocławiu (Aktualności)Honda Gymkhana 2013 (Aktualności)

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2017
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu