Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Ubieraj się tak, jakbyś dzisiaj miał mieć wypadek"

Artykuły » Akcesoria

W drogę bez pary

Rozmiar tekstu: AAA dobocom, 9 sierpnia 2011
Wymuszenie pierwszeństwa, zajeżdżanie drogi, przeszkody na jezdni – te problemy to chleb powszedni motocyklistów. Zaparowana szyba wizjera może utrudnić dostrzeżenie w porę potencjalnego zagrożenia i bezpieczne wykonanie manewru, dlatego warto zadbać o jak najlepszą widoczność. Niezbędne w tym zakresie jest używanie odpowiednich kosmetyków motoryzacyjnych. Nowy produkt marki MaxMaster – Polepszacz widoków – to skuteczne rozwiązanie dla ceniących komfort jazdy wielbicieli jednośladów.

Parowanie szyby wizjera należy do najbardziej uciążliwych doświadczeń, jakie dotykają motocyklistów podczas większości swoich wypadów. Smugi i para znacznie ograniczają widoczność, co jest szczególnie niepożądane przy rozwijaniu znaczących prędkości. W razie pojawienia się potencjalnego niebezpieczeństwa ważna jest bowiem każda sekunda. Dyskomfort w tej sytuacji niekorzystnie wpływa na czas reakcji kierowcy.
Nowe metody walki z osadzającą się parą wykorzystywane w konstrukcji kasków – system anti-fog i dynamiczna wentylacja – nie rozwiązują problemu całkowicie. Opinie pojawiające się na forach dyskusyjnych oraz prywatne rozmowy motocyklowych pasjonatów wskazują, że wciąż poszukiwane jest niezawodne rozwiązanie, które raz na zawsze pozwoli zapomnieć o zagrożeniu ze strony niepożądanej mgły.
Nowy produkt MaxMaster Moto Design Antypara – „Polepszacz widoków” skutecznie eliminuje osadzanie się pary na osłonach kasków, goglach i okularach. Preparat wykazuje zaawansowane właściwości przeciwmgielne, co zdecydowanie podwyższa komfort jazdy. Większe pole widzenia bezpośrednio przekłada się także na poprawę bezpieczeństwa.
„Polepszacz widoków” rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu jest łatwy do usunięcia. Nie powoduje tzw. efektu „fluid-up”, czyli odkładania się preparatu na powierzchni szyby, na co często skarżą się użytkownicy jednośladów. Co ważne, produkt dostępny jest w małych, poręcznych, 100-mililitrowych opakowaniach. Idealnie nadaje się więc do transportowania w schowkach motocykla lub kieszonkach motocyklowej kurtki. Krótki postój na spryskanie kasku wystarczy, by w nawet najcięższych warunkach pogodowych, nadal cieszyć się upragnionym wypadem na dwóch kołach.

Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć

Podziel się z innymi:  
  • Facebook
  • Wykop
  • NK
  • GG
  • Wahacz
  • Blip
  • Flaker

Dodaj komentarz:

Imię / ksywa:

Twój komentarz
do tego artykułu:

Pierwsza + ostatnia cyfra =*
Zaloguj się aby dodawać komentarze
bez konieczności przepisywania kodu.

Ocena:

Musisz być zalogowany
aby oceniać artykuły.
Średnia: 5
Liczba
ocen:
1

Podobne artykuły:

Interkomy (Akcesoria)Bezpieczeństwo bez smug (Akcesoria)Na kask komar nie siada (Akcesoria)Motocyklowe nowości zza oceanu (Akcesoria)

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2019
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu