Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Stelaż, klatka i duża zębatka"

Artykuły » Imprezy

Honda Gymkhana - awantura o kasę?

Rozmiar tekstu: AAA Sławo, 29 lipca 2011
Ostatnimi czasy głośno się zrobiło o moto-gymkhanie - zawodach w jeździe technicznej motocyklem wokół pachołków na placu. U nas popularyzacji tego sportu i organizacji serii takich imprez podjęła się Honda Poland.

Do napisania tego artykułu zainspirował mnie wpis Mateusza Mittka na jego stronie - http://motogymkhana.pl/honda-gymkhana/133-i-need-m…
Myślą przewodnią w/w artykułu jest problem z frekwencją w dotychczasowych edycjach imprez Honda Gymkhana.

Wyścigi motocyklowe na ciasnym torze manewrowym mają długa tradycję w Japonii i powoli zaczynają się popularyzować także w Polsce. Co prawda podobne imprezy były już u nas organizowane (np. Łódzki Rajd Sprawnościowy), ale nigdy na taką skalę. W porównaniu z innymi sportami motocyklowymi, Gymkhana jest bezpieczniejsza (upadki zdarzają się często, ale zwykle nie są groźne) i bardziej dostępna dla przeciętnego zjadacza kilometrów. Treningi na placu owocują również lepszą kontrolą nad motocyklem w trakcie normalnej jazdy ulicznej i reagowaniem w sytuacjach awaryjnych.

Impreza jest szeroko reklamowana na forach i portalach motocyklowych jako "tania alternatywa dla wyścigów motocyklowych". Problematyczną kwestią jest jednak cena wpisowego - 300zł za start w jednej imprezie to więcej niż wpisowe do Mistrzostw Polski SuperMoto. "Free ride" za 75zł za 15 minut jazdy dla nie startujących już nawet nie skomentuję. Wychodzi więc na to, że impreza jest tania w organizacji (parę pachołków, kawałek placu przed supermarketem), ale dla uczestników już taka tania nie jest.

Twierdzenie, że cena nie wpłynęła na frekwencję jest dla mnie absurdalne. Zresztą nie tylko dla mnie, bo wątek ten przewinął się na grupach dyskusyjnych i kilku forach motocyklowych. Właściwie Honda sama to udowodniła, ustalając cenę dla posiadaczy motocykla swojej marki na 100zł - efekt: Hondy stanowią zdecydowaną większość wśród motocykli biorących udział w zawodach. Wnioski z tego każdy niech wysunie sobie sam.

Kolejna edycja 27-28 sierpnia w Poznaniu. Ktoś z Was się wybiera? Ja owszem będę, ale tylko popatrzeć.

Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć

Podziel się z innymi:  
  • Facebook
  • Wykop
  • NK
  • GG
  • Wahacz
  • Blip
  • Flaker

Dodaj komentarz:

Imię / ksywa:

Twój komentarz
do tego artykułu:

Pierwsza + ostatnia cyfra =*
Zaloguj się aby dodawać komentarze
bez konieczności przepisywania kodu.

Komentarze: (2) - sortowane od najnowszych

Mateusz Mittek
29 lip 2011, 20:55
Niestety, HPL raczej nie zdecyduje się na zmniejszenie ceny startu. Prędzej dla wyrównania zwiększy koszt udziału na motocyklu marki Honda do 300 PLN...

Tak czy siak namawiam do uczestnictwa w Honda Gymkhana - szczególnie osoby posiadające motocykle marki Honda... A wszystkich zapraszam na V Oławski Charytatywny Zlot Motocyklowy, na którym wraz z ekipą z MotoGymkhana.pl organizujemy mały konkurs Gymkhana :) z darmowym wjazdem dla każdego uczestnika zlotu.
Mateusz Mittek
29 lip 2011, 10:18
Przyznam, że trwają negocjacje z HPL nad zmianą ceny startu motocyklem innej marki niż Honda (jak na razie rzeczywiście jest to 300 PLN) na 200 PLN lub mniej, jeżeli startuje się od dealera RPM Motocykle z Wrocławia :)

Ocena:

Musisz być zalogowany
aby oceniać artykuły.
Średnia: 6
Liczba
ocen:
2

Podobne artykuły:

Motoserce 2015 Wrocław (Imprezy)Kalendarz Imprez Motocyklowych (Imprezy)Honda Fun & Safety 2014 (Imprezy)Złe Psy zapraszają na Zlot w Maniowie (Imprezy)

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2019
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu