Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Szanuj życie, bo masz tylko jedno"

Artykuły » Felieton

Motocykl, wojna międzypokoleniowa.

Rozmiar tekstu: AAA Kosek, 16 lipca 2011
Być może, że ten artykuł wywoła burzę. Ilu ludzi tyle opinii.
Chciałbym na wstępie zaznaczyć, że nie chcę nikomu nic narzucać, nikogo umoralniać i takie tam ....
Są to wyłącznie moje przemyślenia i spostrzeżenia, którymi chciałbym się podzielić.
Każdy rodzic staje w pewnym momencie przed bardzo trudnym zadaniem: wychowanie własnego dziecka, tak, aby stało się porządnym człowiekiem, osiągnęło sukces w życiu i było wartościowym dla otoczenia i bliskich.


Na kształtowanie osobowości naszych pociech ma wpływ wiele czynników. Między innymi środowisko, w jakim przebywamy, bawimy, rozwijamy się.

Właśnie w tym momencie chcę powiedzieć, że na wychowanie mojej pociechy (Kosy – część z forumowiczów wie o kogo chodzi), znaczący wpływ miał motocykl i pasja z jaką wkroczyliśmy w ten, z jednej strony zwariowany, a z drugiej jakże wspaniały świat ludzi związanych z motocyklami.
Każdy w swoim życiu przechodzi przez wiele etapów wzlotów i upadków związanych np. z burzą hormonów. Dzieją się wtedy przeróżne rzeczy i bardzo ciężko jest znaleźć wspólny język między dziećmi, a rodzicami. Okres buntu, wszystko na NIE ze strony dziecka, a z drugiej strony zakazy, nakazy i przygniatanie osóbki, która do końca nie wie czego chce.

Motocykl – przez wielu w społeczeństwie postrzegany jako zło, ludzie jeżdżący na jednośladach – „wariaci, dawcy,itp.” Aż tu nagle pierwszy wspólny wyjazd na zlot: ZERO agresji, mnóstwo ciekawych ludzi, przekrój wiekowy powiedzmy od 15 do 90 lat. Wszyscy się dogadują i świetnie się bawią. Każdy znajduje coś dla siebie. Młoda osoba, wchodząca drobnymi kroczkami w życie spotyka swoich rówieśników, słucha muzyki, zaczyna dostrzegać pozytywne strony kontaktu z ludźmi.
Właśnie w takiej scenerii moja pociecha zetknęła się po raz pierwszy z naszym zakręconym motocyklowym światem. Dzisiaj mogę stwierdzić, że ani mnie, ani jej nie mogło nic lepszego w życiu spotkać :).

Na jednym ze spotkań, ktoś (nie będę mówił wprost o kogo chodzi) zadał mi pytanie: Jak sprawiłeś, że Kosa jest taka :)... pozytywnie nastawiona do życia.
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że to nie ja, to nasz motocyklowy świat i ludzie, którzy go tworzą. Moim udziałem było tylko ograniczenie zakazów i nakazów, bo lepiej jest wskazać dobrą stronę i chwalić za dobre postępki, niż karać i zakazywać.

Wojna międzypokoleniowa – stanowczo NIE. Wspólna pasja – motozakręceni!!! – zdecydowanie TAK !!!

Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć

Podziel się z innymi:  
  • Facebook
  • Wykop
  • NK
  • GG
  • Wahacz
  • Blip
  • Flaker

Dodaj komentarz:

Imię / ksywa:

Twój komentarz
do tego artykułu:

Pierwsza + ostatnia cyfra =*
Zaloguj się aby dodawać komentarze
bez konieczności przepisywania kodu.

Komentarze: (6) - sortowane od najnowszych

Domis
Warka
8 lip 2012, 14:55
potwierdzam motocykle to zlo, mimo to je kochamy
Kosek
Kelheim
26 sie 2011, 18:50
Dziękuję Wam wszystkim za komentarze :) i oceny. Leo ... dlaczego, nie wiesz ?? Dzieki takim ludziom jak Wy! Wszyscy pozytywnie zakręceni mieli na to wpływ, ja tylko starałem się nie przeszkadzać słuchać, zdobywać doświadczenia - choć jak każdy rodzic musiałem być czujny. Exodus, jak utkwiło Ci to w pamięci, to znaczy, że jej wybór był zdecydowanie dobry :)
Lepodar
Ruda Śląska
14 sie 2011, 8:46
... no właśnie Kosku, "jak sprawiłeś, że Kosa jest taka?" :) jak to możliwe, że młoda dziewczyna, ma tak poukładane w głowie i słucha min. taką kapelę jak Exodus?
ZED
Wejherowo
19 lip 2011, 17:04
...nie można było lepiej tego tematu opisać oby więcej takich ....!!!
siwy
Lubin
17 lip 2011, 20:47
Mając jakieś 7 lat przywiązany linkom do Ojca pojechaliśmy na Mazury mztkom,wtedy się zaczeło.Teraz sam mam syna ,pomysł z linkom odpada(ojca poniosło),ale chciałbym się cieszyć z jazdy motocyklem z dzieckim, ale na to kilka lat poczekam.Ja mam 31 brat 37 ojciec 65 wszyscy bawimy się motocyklmi,pasja bez względu na wiek
Bogda
17 lip 2011, 1:30
Kosek , bardzo mądre słowa .Pamiętasz , rozmawialiśmy o tym i wiesz co ja sądzę na ten temat . Więcej mądrych i rozważnych rodziców a mniej będzie zbuntowanej młodzieży . Też bym chciała mieć takiego ojca jak ty , no ale cóż ...

Ocena:

Musisz być zalogowany
aby oceniać artykuły.
Średnia: 8,71
Liczba
ocen:
14

Podobne artykuły:

Wolne przemyślenia (Felieton)Po co komu motocykl (Felieton)Niespełniony motocyklista (Felieton)WOŚP 2011 (Felieton)

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu