Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga"

Forum » Mechanika » Rozgrzewanie motocykla

« poprzednia  1 2   następna »

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
Lepodar
Wysłana - 18 stycznia 2010 o 15:26


Znajomy kierowca w ekstremalnych warunkach pod siilnikiem swojego "Stara" rozpalał ogień - paląc np. stare gazety:) w żargonie szoferów nazywało się to...: "dać poczytać", zawsze mnie to bardzo bawiło. Nie polecam jednak tego sposobu:)
Motocykle
diabelek669
Postów: 14
Skąd: Wisznia Mała
Wysłana - 2 lutego 2010 o 15:36


Ja zawsze rozgrzewam maszynę do 45-50 stopni, nie ważne jaka jest pogoda. A jak chcesz jechać od razu po odpaleniu zimnego moto to staraj się do 50 stopni nie wkręcać bardzo na obroty, chyba ze wolisz go potem rozbierać i mieć pojeżdżone na jakiś czas... ;]
Motocykle
Trener
Postów: 17
Wysłana - 2 lutego 2010 o 15:46


Ja też staram się zawsze najpierw rozgrzać silnik a jak już muszę ruszać od razu to nie wkręcam powyżej 5k obrotów zanim się rozgrzeje .
Motocykle
Koziołek
Postów: 22
Skąd: Wrocław
Wysłana - 3 lutego 2010 o 19:46


Lepodar stare gazety paliło się ponieważ ten star to był najprawdopodobniej diesel, a one dużo ciężej odpalają na mrozie niż benzyniaki, więc rozpalało się gazety żeby olej się zrobił rzadszy. Co do rozgrzewania moto to nie wiem czy wiecie, ale jeśli moto jest chłodzone tylko cieczą, to w momencie kiedy ciecz już łapie temperaturę olej dopiero zaczyna się rozgrzewać, i jeszcze chwile zajmuje mu dojście do optymalnej temperatury pracy...
Motocykle
glowek
Postów: 85
Wysłana - 4 lutego 2010 o 20:03


no to moze gazety pomoga olej rozgrzac w motorze!
pod kurtke daja rade wiec pod miske olejowa i owiewki tez sie sprawdza.
Motocykle
Michal V-R
Postów: 352
Skąd: Warszawa
Wysłana - 4 lutego 2010 o 20:13


kiedys jak sie jezdzilo to pod ciuchy sie trybune ludu wpychalo, bo miala najwiekszy format, a papier powietrza nie przepuszcza, ale teraz mamy zupelnie inne ciuchy :-)
Brak zdjęcia
miglanz
Postów: 2
Wysłana - 21 maja 2012 o 19:02


po pierwsze to mój pierwszy post na tym forum więc wszytkim wielkie cześć,

a teraz mam pytanie o radę...
Moja Honda cb750 ma chłodzenie powietrzem, nienajmniejszy silnik, więc odpalanie na ssaniu i rozgrzanie wydaje mi się całkowicie konieczne. Przede wszystkim po przeczytaniu postów w tym temacie. Ale odpalanie motoru na ssaniu budzi oburzenie moich sąsiadów. Myślałem więc, żeby odpalać go na ssaniu i od razu powoli i delikatnie ruszać... ale z tego co piszecie to nie jest to dobry pomysł.

Jakieś rady? Rozwiązanie natury społecznej też by było ok ;)
Brak zdjęcia
gregor
Postów: 212
Skąd: Sosnowiec
Wysłana - 23 maja 2012 o 12:17


Sprawy natury społecznej najlepiej rozwiązał by "kałach" z pełnym magazynkiem:)) A tak na powaznie to po odpaleniu mozesz smiało ruszać,750 chłodzona powietrzem już po chwili powinna złapać odpowiednią temperaturę:))
Brak zdjęcia
miglanz
Postów: 2
Wysłana - 25 maja 2012 o 21:02


dla jasności... ruszać na ssaniu?
Brak zdjęcia
Kawa700LTD
Postów: 190
Skąd: Gdańsk
Wysłana - 2 czerwca 2012 o 8:45


Zdecydowanie TAK, i to zarówno przy chłodzonych powietrzem jak i cieczą.
Dużo by pisać dlaczego, polecam więc podręczniki z mechaniki.

« poprzednia  1 2   następna »

Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu