Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Zadbany motocykl to bezpieczny motocykl"

Forum » Motorowery i skutery » Jaki motocykl na początek?

« poprzednia   1 2 3 4 5 6 7 8  następna »

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
Miqi97
Postów: 7
Wysłana - 13 marca 2011 o 15:21


Witam.Planuje zrobic kartę motorowerową i planuje kupno motoroweru.Planuję kupić Barton fighter i się zastanawiam czy ryzykować i zdjąć wtedy blokadę?

Przniesiono: 14 mar 2011, 8:33 przez: Ra
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 13 marca 2011 o 15:46


I my mamy Ci odpowiedzieć czy masz zdjąć blokadę i się zabić czy nie ? Chyba pomyliłeś fora.

Przniesiono: 14 mar 2011, 8:34 przez: Ra
Brak zdjęcia
Miqi97
Postów: 7
Wysłana - 13 marca 2011 o 16:16


Witam mam 14 lat i chcę zdawać na kartę motorowerową.Jaki skuter/motorower będzie dla mnie dobrym egzemplarzem na początek?
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 13 marca 2011 o 16:20


zdejmij, ale jak ci rama pęknie przy 80km/h to będzie płacz ^^ i jak już MIron słusznie napisał, pomyliłeś fora

Przniesiono: 14 mar 2011, 8:35 przez: Ra
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 13 marca 2011 o 16:26


1. nie to forum
2. jak już napisałeś, to nie kupuj żadnego kibla, bo to pewna śmierć, kup sobie jakiegoś simsona, ew innego 2-suwa Z BIEGAMI!
Motocykle
Kacper280
Postów: 1700
Skąd: Wrocław
Wysłana - 13 marca 2011 o 18:51


...

Zmieniono: 13 mar 2011, 19:29
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 13 marca 2011 o 19:15


Kacper spokojnie , nie nerwuj się.

Mig97 , z mojego punktu widzenia , z racji że jesteś nie pełnoletni , powinieneś te sprawy konsultować w pierwszym rzędzie z rodzicami . Nikt z nas nie ma ochoty żeby potem oskarżano nas że namówiliśmy się na jednoślad , doradziliśmy coś co może zrobić Ci krzywdę .

Kuba , masz 16 lat i chcesz ponosić odpowiedzialność za czyjeś zdrowie i życie ? Zauważ że nikt z dorosłych nic nie doradza więc Ty nie rób tego tym bardziej.
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 13 marca 2011 o 22:10


po pierwsze mam 17, pod drugie namawiam go na najmniejsze zło, bo bartona fightera którego dzieciak planuje kupić można odblokować do 70km/h a po przeróbkach do 100 nawet, simem max 65 w serii, radzić małolatom na innym forum mogę, to czemu tu nie?
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 13 marca 2011 o 22:31


Kubuś napisał(a):
po pierwsze mam 17, pod drugie namawiam go na najmniejsze zło, bo bartona fightera którego dzieciak planuje kupić można odblokować do 70km/h a po przeróbkach do 100 nawet, simem max 65 w serii, radzić małolatom na innym forum mogę, to czemu tu nie?


Kuba , jak będziesz pełnoletni to sobie rób co chcesz , po innych forach również , ale nie pakuj nas na minę i nie staraj się się być bardziej papieski od papieża . Coś mi się wydaje młody człowieku że ponosi Cie ułańska fantazja i zaczynasz sobie na za dużo pozwalać , bacz abyś nie przeholował...
Motocykle
Szakal Dąbrowa
Postów: 7
Skąd: Łódź
Wysłana - 13 marca 2011 o 22:37


Miron popieram Kubuś aty aty.
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 13 marca 2011 o 22:42


ok ok, nie mam ograniczenia prędkości, to fakt :) już się uporządkowałem :)
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 13 marca 2011 o 22:43


Kubuś napisał(a):
ok ok, nie mam ograniczenia prędkości, to fakt :) już się uporządkowałem :)


I tak trzymaj...
Motocykle
Kubuś
Postów: 241
Skąd: Tworóg
Wysłana - 13 marca 2011 o 22:48


będę się starać, po prostu denerwują mnie takie dzieciaki, które chcą kupić skuter i pierwsze co robić to odblokowywać, co nie jest ciężkie, a w takim choćby simku to już trzeba się znać i pójść w koszta, więc nie tak łatwo jest nim śmigać ponad ograniczenia, jak w przypadku bartona; simek jest bezpieczniejszy i lepiej wykonany, bo raz że lżejszy, wolniejszy i zwrotniejszy, to dodatkowo w simku popękanej ramy jeszcze nie widziałem :D poza w.w przy simsonie się można czegoś nauczyć, a skuter to tylko siadasz i jedziesz... tyle ode mnie ;)
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 13 marca 2011 o 22:53


Niech rodzice tego chłopca podejmą decyzje nie my. Tyle w temacie , uważam że dalej nie ma co dyskutować.
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 14 marca 2011 o 0:06


Kubuś napisał(a):
1. nie to forum

Dlaczego niby? O motorowerach też można tutaj rozmawiać, nawet o skuterach, że o dupie maryny nie wspomnę (no ale to w tłokach :))

2. jak już napisałeś, to nie kupuj żadnego kibla, bo to pewna śmierć, kup sobie jakiegoś simsona, ew innego 2-suwa Z BIEGAMI!

O co chodzi z tą śmiercią?? Masa dzieciaków jeździ na skuterkach i żyje. Ale też uważam, że jak kupować to tylko coś z biegami - ja zaczynałem od Ogara 200 i dobrze go wspominam.

Miron napisał:
Niech rodzice tego chłopca podejmą decyzje nie my. Tyle w temacie , uważam że dalej nie ma co dyskutować.

Rodzice podejmą decyzję, ale o poradę chłopak przyszedł na forum i dobrze. Od tego jest forum żeby dyskutować i pomagać tym którzy dopiero zaczynają.
Motocykle
Misiol
Postów: 176
Skąd: Wrocław
Wysłana - 14 marca 2011 o 2:57


Jakoś nie podoba mi się ten wątek.

Chłopak pyta o zdanie i na niego atak że jest za młody żeby cokolwiek ;/

czy wyście poszaleli ??

niech sobie kupi skuter taki jaki mu się podoba. Każdy z Was od czegoś zaczynał (ja od WSK - 125 ccm, nie miałem prawa jazdy i byłem na taki DUZY motocykl za młody - jak widać przeżyłem -
Ja nie widzę powodu dlaczego Kubuś miałby się nie wypowiadać PRZED 18-tką
Często mądrze mówią/pisza i ludzie młodsi od niego. Bzdury czasem plotą i 2x starsi :)


A na koniec taki dowcip mi sie przypomina...

- Tato, kup mi rowerek..
- Rowerek... Syneczku, olej rowerek. Poczekaj, niedługo będziesz mógł jeżdzić na motorowerku, nie wolisz motorowerka?
- Jasne, tato!
...[czas]...
- Tato, kup mi motorowerek
- Synu, motorowerki są da wieśniaków, poczekaj roczek, kupimy fajoski skuterek, nie wolałbyś skuterka?
- Super, tato, jasne, że wolę!
...
- Tato, kup mi skuterek
- Ech, synu, skuterki są dla ciot, poczekaj dwa latka, dostaniesz motór! Motór! Nie chcesz motora?
- Tak! Tak! Chcę!
...
- Tato, co z moim motorem?
- Synu, powiem szczerze, jest sens kupować motor skoro za rok będziesz już mógł prowadzić samochód? Prawdziwą brykę! Hę? HĘ?
- Jasne, tato....
...
- Tato, kup mi auto...
- Auto?? Po ch*j ci auto, jak ty nawet na rowerku jeżdzić nie umiesz...
:D:D:D


Jak sie nie przewróci - to sie nie nauczy.

Zmieniono: 14 mar 2011, 3:03 przez: Sławo
Brak zdjęcia
Lepodar
Wysłana - 14 marca 2011 o 4:06


... trudny temat, bardzo trudny. Z jednej strony, chłopak trafił na forum motocyklowe i prosi o radę w sprawie zakupu pierwszej maszyny (trudno wymyślić na to lepsze miejsce), z drugiej strony, ciężko doradzać 14-latkowi na odległość, nie znając go zupełnie, a który gdzieś tam w innym miejscu już pisał o takiej przeróbce silnika, by maszyną, której prędkość producent przewidział max na 40 km/h, zapie.dzielać 100!
Gdyby to była Szachokraina, nie Motokraina, sprawa byłaby prosta, a rady typu "często bij konia, chroń króla, czy postaw wieżę", byłyby zupełnie bezpiecznymi radami. Tu niestety każdy błąd, może gorzej skończyć się, niż utrata hetmana...
Brak zdjęcia
Miron
Wysłana - 14 marca 2011 o 7:24


Panowie bez obrazy , czy wyście poszaleli ? Ten młody chłopak ma 14 lat ! Już w pierwszym poście napisał o zdejmowaniu blokady bo chce zapi..... to chyba świadczy o jego podejściu . Chce mały motorek , tatusia pod rękę , do salonu i niech tam zasięgają rady jeżeli chce kombinować z blokadami. Sam mam syna w wieku 15 lat i jako ojciec to ja chciałbym podejmować decyzję co ma być kupione bo to MOJE DZIECKO a nie podpowiedzi obcych ludzi. Jak myślicie do kogo będą mieli rodzice pretensje jak kupi , zdejmie blokadę i zrobi sobie krzywdę ? Kto mu tak doradził ? Sławo napisał że masa dzieciaków jeździ , ok , i chwała im za to bo się uczą i są co raz lepsi , jednak ktoś im kupił motorek , ktoś podjął ryzyko a w związku z tym odpowiedzialność
Misiol to że zaczynałeś od WSK to , albo Twoi rodzice o niczym nie wiedzieli albo wiedzieli i ponosili za to odpowiedzialność . Jak ma się przewracać to przy rodzicach.
Dużo tu razy padło słowo "odpowiedzialność" , prawna swoją drogą a to co w naszej głowie to coś innego. Ze świadomością psychiczną jest dużo trudniej sobie poradzić gdy ciąży na nas czyjeś nieszczęście , zdrowie lub życie .
JA się od tego tematu odcinam i więcej nie zabiorę tu głosu , jeżeli macie tyle siły i odwagi by unieść ten ciężar , to naprawdę gratuluję .

P.S. Ilu z Was wyciągało młodych ludzi z rowu , zbierało z jedni i składało połamane kończyny lub przykrywało czarnym workiem to co zostało ?



Zmieniono: 14 mar 2011, 7:34
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 14 marca 2011 o 8:45


Kubuś napisał(a):
po pierwsze mam 17 ....

Jak to możliwe w 2010 miałeś 16 (w profili) tu piszesz 17 a w profilu obecnie masz 18 ....
... którego dzieciak planuje kupić ....


czy ty się uważasz za dorosłego ?? zaledwie 3 lat kolega jest młodszy od ciebie.
patrząc na wiek i doświadczenia różne, to ty dla większości też pewnie jesteś dzieciak, a różnica jest zdecydowanie większa.
Myślę, ze na forum nie powinniśmy wyrażać się w sposób: dzieciak, gówniarz, staruszek, dziadek itp itd no chyba ze żartobliwie ;)
ale nie o to mowa ....

też uważam, ze 14 letni chłopak powinien najpierw pogadać z rodzicami, czy na to wyrażają zgodę, jeżeli tak, to myślę ze z poradą dobrze trafiłeś .... Moim zdaniem, nie każdy skuterowiec dobrze się czuje na motocyklu i odwrotnie.
Przede wszystkim, musisz sobie sam zadać konkretne pytanie, na czym chcesz jeździć ....
Jeżeli kręcą Cię motocykle, a chcesz zacząć od skutera, to moim skromnym zdaniem lepiej tak jak pisze Sławo.
.... uważam, że jak kupować to tylko coś z biegami - ja zaczynałem od Ogara 200 i dobrze go wspominam.


Miron ma dużo racji w tym co pisze .... ale może kolega konsultuje wszystko z rodzicami, a tu chciał tylko fachowej porady .....
Moim zdaniem NIE ŚCIĄGAĆ BLOKADY !!
Pamiętaj, zaimponować mozna nie koniecznie mocą maszyny, czy prędkością jaką osiągniesz na drodze, a umiejętnościami jakie osiągniesz :)

I z mojej stromy to wszystko, po co strzępić jęzora bez potrzeby :)

Zmieniono: 14 mar 2011, 8:55
Motocykle
Heniu
Postów: 12
Skąd: Wrocław
Wysłana - 14 marca 2011 o 8:59


No Ra wreszcie ich ustawiłaś :) Hehe

Zmieniono: 14 mar 2011, 9:00

« poprzednia   1 2 3 4 5 6 7 8  następna »

Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Dorobienie kluczyka
przejde do sedna sprawy sorki może to nie jest strona d…
szukam dobrego motoru na początek 50cm3 byle nie skuter…

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu