Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Kupię motór i dwa kaski będe na nim woził laski"

Forum » Motocykle » Proszę o radę i propozycje w wyborze motocyklu 125cm3

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
Hematolog
Postów: 6
Skąd: Sławków
Wysłana - 12 maja 2016 o 15:32


Witam,
Dopiero zaczynam przygodę z motocyklami. Zmierzam nabyć którys z tych modeli:
-hondy shadow 125
-Aprilia Classic 125 Red Rose
Hyosung GV125C Aquila
-Mz rt 125
Proszę o opinie czy te maszyny spełnią moje oczekiwania (przeglądalem ma kilku stronach ich parametry ale co z strona to inne informacje...)
Ewentualnie proszę o propozycje innych modeli, ktore spełniały by moje oczekiwania:
- modele chopper/cruisier ale może też być inny (do wyjazdów turystycznych)
-o predkości przelotowej minimum 90km/h (tak by jazda trasa i wyprzedzenie tira nie było problemem)
-wysokość siedziska maks 74cm (bo jestem niski mam 169cm wzrostu)
-prześwit nadkola i podwozie w miarę wysokie (tak by można było też w razie potrzeby pojechać drogą polną czy leśną)
-niska awaryjność, (bo mechanik ze mnie żaden)
potrzebuje maszyne do dłuższych tras z pasażerem w góry itp. wiec potrzebuje wybrac najmocniejsza 125.
Wiem że to jak sobie motocykl poradzi w długich trasach, zależy od Mocy KM, od rodzaju chłodzenia (cieczą najlepiej), liczbie cylindrów (czytałem że to wpływa na moc na wysokich i niskich obrotach choć nie dokonca wiem czy dobrze zrozumiałem), oraz od wagi motoru i mojej wraz pasażerem (moja waga plus pasażer nie bedzie przekraczać 130kg)
Z góry dziękuję, za wszelkie komentarze i sugestie

Zmieniono: 12 maj 2016, 15:33
Brak zdjęcia
dudi
Postów: 98
Skąd: Polichno
Wysłana - 12 maja 2016 o 21:10


Witaj, choć byś się starał pogodzić wszystko co zawarłeś w swojej wizji motocykla to jest to a wykonalne.
125cm2 to jeździdło które nadaje się do jazdy (dojazdów) do pracy w mieście,bo małe zwinne i nie dużo pali.
Nigdy nie będzie ta pojemność nadawała się do turystyki a tym bardziej we dwoje, po prostu moc generowana przez taki silniczek jest nie wystarczająca do płynnej i dynamicznej jazdy nawet solo.
Albo zrobisz upr.A i kupisz motocykl który zaspokoi twoje potrzeby czyli taki ponad 600cm2,albo kup najtańsze jeździdło i ciesz się z jazdy solo.
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 13 maja 2016 o 9:59


motocykl 125/ nie wysoki do lasu i w trase itd. no to ja się na tym znam chodzi o WSK. Zgadzam się z Dudim ,musisz iść na kompromis co do wymagań, lub zrobić prawko/ i wtedy też czekają decyzje nie łatwe- coś kosztem ...
Brak zdjęcia
Hematolog
Postów: 6
Skąd: Sławków
Wysłana - 13 maja 2016 o 10:22


Z tym ze jak zaznaczyłem, ja z partnerka ważymy, ok 120kg, wiec nie jest to jakaś mega waga. Czytałem na forach ze np. Honda shadow, ludzie ważący po 100kg jeżdżą prędkością przelotowa ok 100km/h
Wiec 20kg więcej będzie aż takim problemem? Podobno.silniki 2cylindrowe, w układzie widlastym trzymają moc na niskich obrotach, wiec chyba nie powinno być aż tak źle. W mojej opinii moje oczekiwania są raczej realne. Jeden mechanik powiedział mi że w razie czego można łańcuch wymienić, i wtedy rośnie moc. Wiec nie rozumiem dlaczego moje wymagania miałby być awykonalne. Proszę jedynie o pomoc w wyborze najmocniejszej 125 z tych wymienionych bądź zaproponować jakaś inna o dużej mocy (czytałem jeszcze ze LeonART pilder tez jest bardzo mocny tyle ze cena powyżej 15tys trochę zniechęca)
Brak zdjęcia
Hematolog
Postów: 6
Skąd: Sławków
Wysłana - 13 maja 2016 o 10:26


Oczywiście ze musze iść na kompromis, dlatego właśnie.tu napisałem byście mi coś koledzy doradzili, ocenili, moje propozycje podali, swoje itd. Proszę o konkretne opinie o różnych modelach w aspekcie tych kryteriów które podałem.
Motocykle
Sławo
Postów: 306
Skąd: Wrocław
Wysłana - 14 maja 2016 o 19:05


Ciężko będzie bez kompromisów, możesz próbować ze zmianą zębatki, wtedy pojedzie trochę szybciej, ale np. pod górkę nie będzie miał siły. Jak miałem ogara to tak kalkulowałem :]
Jako ciekawostkę powiem, że kiedyś jechałem jakąś sportową 125-ką Aprilią kolegi, co prawda 2t, ale miała ponad 40 koni i to był potwór :) Jeszcze kolega miał to zarejestrowane na motorower :D a 130 szła bez problemu.
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 14 maja 2016 o 22:20


poszukaj czegoś w niedalekiej okolicy i sprawdz jak idzie czy będzie ci odpowiadało
Brak zdjęcia
Hematolog
Postów: 6
Skąd: Sławków
Wysłana - 15 maja 2016 o 11:51


W swojej okolicy, mam człowieka który sprowadzi mi dowolny model z niemiec używany, bo jeździ tam co weekend. Wiec ze znalezieniem w dobrym stanie tego co wybiorę nie powinno być problemem.
P.S. Kompromisy nie są potrzebne, tak jak napisał Slawo, można przerobić i podciągnąć trochę moc, z reszta jak rozmawiałem z kolega, o tym co.mi napisaliście ze moje wymagania są niemożliwe to się zaśmiał i stwierdził, nie ma z tym problemu, wystarczy znaleźć chopper o maksymalnej dozwolonej mocy, i go podkręcić, albo jakiś turystyk, i ewentualnie pomajstrowac przy siedzeniu by było niżej. I wybierać ze sprawdzonych marek.
Dlatego ponownie proszę, tylko o opinie o konkretnych modelach które wpisałem bądź innych, które moglibyście mi polecić. (komentarze w stylu, nie da się pogodzić, bądź zobacz co sprzedają w okolicy itp. Mi nie potrzebne)

Zmieniono: 15 maj 2016, 11:52

Zmieniono: 15 maj 2016, 11:53
Brak zdjęcia
dudi
Postów: 98
Skąd: Polichno
Wysłana - 15 maja 2016 o 12:13


http://www.motocykle-125.com.pl/forum/
Myślę że tu szybciej znajdziesz radę lub opinię.
Brak zdjęcia
Hematolog
Postów: 6
Skąd: Sławków
Wysłana - 16 maja 2016 o 15:59


Ok, juz tam napisałem. Dzięki.
Brak zdjęcia
pawelmakowicek
Postów: 7
Wysłana - 18 maja 2016 o 21:31


dudi mi też pomogłeś dzięki :)
Brak zdjęcia
gutek
Postów: 3
Wysłana - 25 sierpnia 2016 o 14:56


dudi fajne forum, nie znałem wcześniej
Brak zdjęcia
ziper
Postów: 5
Wysłana - 5 września 2016 o 13:47


a ja znam i tez polecam
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Bałkany motocyklem
Jak się przygotować do dłuższej podrózy motocyklowej
Łańcuchy i zębatki

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu